Премини към съдържанието
borisfx

Кой начин за бутване от флашка да избера?

Препоръчан отговор

Кой от четирите начина да се направи една флашка бутваща е най-съвместим с повечето компютри:

1. Чрез Syslinux

2. Чрез Grub4Dos

3. Чрез Bootmgr или

4. Чрез Xorboot

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.winsetupfromusb.com/downloads/ 

Ползвай тази програмка.Мисля че използва Grub4dos метода , лично я ползвам за dualboot Win7 + XP флашка работи на 9 годишни машини дори , не е правила проблеми флашката при буут било то на лаптопи, настолни компютри от стари до нови. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странното е обаче, че говорите за Уиндоус в раздел за Линукс?!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странното е обаче, че говорите за Уиндоус в раздел за Линукс?!

От изредените 4 буут мениджъра само един е на Уиндоус - Bootmgr. Другите не са ли линукски или бъркам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От изредените 4 буут мениджъра само един е на Уиндоус - Bootmgr. Другите не са ли линукски или бъркам?

В случая става дума за създаване на буутваща флашка! Въпроса му е дали след като я направи ще бъде разпозната на повече компютри с различен биос! До сега съм срещал компютри с биос, които нямат буутване от флашка (но и за това си има лек), и такива, които имат тази опция! Просто си създава флашката и си я ползва, а на компютри които не поддържат буутване от флашка си има доста написано и тук, че и с гугъл може да намери (но ако не се ориентира нека да пита - ще му отговорим)! Само дето не виждам автора на темата да се интересува повече от въпроса си?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бат Борка всеки начин, който върши работа, е добър. Всяко си има предимства и недостатъци, иначе защо да има повече от изброените начини. А пък и не е ясно каква е целта ( какво ще има на флашката) най-вероятно - мултибут , което пък увеличава шанса за провал (теоретично , пък и по всички закони на Мърфи). Счупи 1-2 флашки в проби и или ще си заплюеш някой начин , или ще ти мине желанието :wink12: .

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.