Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Начинаещ съм,мога да се оправям с Английски език.Ако има видео уроци на нея няма да е лошо.Не разбирам нищо нито от PHP, mySQL нито хостинг..От какво зависи сайта .com ли .еu ли ще е накрая.Искам да може да се влиза от всички държави в нея.Да е подобна на фейсбук да може да се качват снимки и да се дискутира в него. Има и още неща които искам да въведа в него ,но като начинаещ искам поне да му направя основи,пък след това да мога да го подобрявам и добавям.А да и безплатна ако може,не мога още да си позволя да влгам пари в него.Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти се бъзикаш нали? Как някой ще ти даде всичко това на тепсия? Трябва да научиш HTML,CSS3,CSS,HTML5,PHP,JAVASCRIPT и т.н.т. Че и като фейсбук искал да е.. На Марк Зукенбърг (май сгреших) да не би някой да му е давал програма? Направо се изумявам понякога от тъпотии.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знае нормално е.

Аз също бях и още съм лаик в тази област... и още съм Имах огромно желание да си направя сайт сам. Когато разбрах за какво стана на въпрос изобщо разбрах, че няма да е лесно. Не става с програма, необходими са няколко езика ли не знам точно как да го нарека програмни езици - изброени по-горе.

Намерих учебници безплатни в нета, четох яко, записах се на курс. Изкарах го. Обаче въпреки 25-часа не можа преподавателят да ме изучи на всичко при положение, че имах доста стабилна теоретична основа.

За това пиша, че не става само с една програма, а с много много усилия. Не си заслужава сам да го правиш. Ако си решил плати си. Вече може би и по 200-300лв ще са намери да се прави някой да го направи.

Редактирано от velinsl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знае нормално е.

Аз също бях и още съм лаик в тази област... и още съм Имах огромно желание да си направя сайт сам. Когато разбрах за какво стана на въпрос изобщо разбрах, че няма да е лесно. Не става с програма, необходими са няколко езика ли не знам точно как да го нарека програмни езици - изброени по-горе.

Намерих учебници безплатни в нета, четох яко, записах се на курс. Изкарах го. Обаче въпреки 25-часа не можа преподавателят да ме изучи на всичко при положение, че имах доста стабилна теоретична основа.

За това пиша, че не става само с една програма, а с много много усилия. Не си заслужава сам да го правиш. Ако си решил плати си. Вече може би и по 200-300лв ще са намери да се прави някой да го направи.

Oткъде мога да започна да уча? Аз си мислех,че с направянето на сайта бавно малко по-малко ще се уча..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oткъде мога да започна да уча? Аз си мислех,че с направянето на сайта бавно малко по-малко ще се уча..

Чувал,съм че  с практиката се учиш най-добре,но в случая не е точно така.Тук ще трябва да научиш самите програмни езици,а докато се учат те се и практикуват.Има книги с задачи към всеки урок.Хубаво е да потърсиш в чичко Гугъл той знае всичко,пишеш "как да започна да програмирам" и от там вече тръгваш сам да търсиш.Има много полезни сайтове,особено ако знаеш и английския колкото казваш ще ти е в плюс.

Ако смяташ да правиш сайт с цел печалба,бизнес,извличане на някакви приходи по-добре или започни уроци при някой специалист или си наеми човек да го направи.Защото ако те първа сега почнеш да го правиш ще ти са нужни години да научиш нещата и да го реализираш.

Искаш безплатно ами приятел безплатно трудно ще постигнеш нещо добро.

Срещал съм готови системи за подобни сайтове в интернет но нямат да имат нищо общо с фейсбук,иначе снимки,клипове,игри,профили всичко го има.

Знаеш английски ами потърси малко тук до толкова може да ти се помогне. ^_^ Успех в начинанието от мен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз бях ентусиаст като теб в началото докато не разбрах за какво става дума повярвай ми. Ако решиш сам да си го правиш може би ще ти отнеме година, докато го разработиш две. Продавалника(които нашумя напоследът е на поне 7 години, за да стане това, което е). Готовите платформи за мен не струват. Един печеливш сайт трябва да има индивидуалност, а не просто един от многото. Мога да ти пратя някой книжки на мейл, но инфото в тях вече е старо, книгите на пазара също не са от най-актуалните.

Когато си изкарах курса с много мерак преподавателят видя това, от което съм чел и каза, че е доста остаряло инфо. Няколко месеца след като аз го завърших, вече беше излязла нова програма, с която да се правят сайтове и всичко научени беше остаряло.

Това беш преди малко повече от две години.

Направи си сметката сега!

Ако все още не си се отказал прочети този раздел http://www.kaldata.com/forums/forum/101-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5/ общо взето само Визуал бейсик и С++ са ти излишни.

УСПЕХ В НАЧИНАНИЕТО!!!

В случая за практиката трябва да имаш и добра основа. Проблемът е, че безплатно няма от къде да се вземе, донякъде може от тук http://uroci.net/

Редактирано от velinsl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с http://www.ovo.bg/ - безплатен и лесен конструктор на сайтове. Ето какво направих вчера - http://razor.ovo.bg/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Начинаещ съм,мога да се оправям с Английски език.Ако има видео уроци на нея няма да е лошо.Не разбирам нищо нито от PHP, mySQL нито хостинг..От какво зависи сайта .com ли .еu ли ще е накрая.Искам да може да се влиза от всички държави в нея.Да е подобна на фейсбук да може да се качват снимки и да се дискутира в него. Има и още неща които искам да въведа в него ,но като начинаещ искам поне да му направя основи,пък след това да мога да го подобрявам и добавям.А да и безплатна ако може,не мога още да си позволя да влгам пари в него.Благодаря.

Програма за направата на сайт с потребителска платформа и тем подобни няма братле, но има програмки за създаване на обикновен сайт с най-простичък блог и т.н., а да не говорим че има готови решения ПОДОБНи на фейсбук с множество приставки и теми които могат да ги докарат да приличат много на фейсбук или друг подобен сайт.

Ето пример за програма за правене на обикновен сайт: WYSIWYG Web Builder 

УЕБ базирани платформи за да си направиш сайт за запознанства подобен на фейсбук препоръчвам: wordpress, joomla. drupal и гуугъл ще ти подскаже за останалите :)

Хостинг - мястото където ще бъде сайтът ти, както и къдеот ще е насочен адресът (домейна име.com) чрез който потребителите ще могат да го разглеждат.

Домейна не зависи от eu и com но има малко нзачение за SEO оптимизацията му (оптимизацията за търсачки и т.н.). Оформлението на домейна зависи главно от името което си измислил, след това дали то е свободно и в кое от избраните разширения го има свободно. Проимерно си избрал zarnoto за заглавие на сайта, домейна също може да е така, но да предположим че това име е заето вече с окончание .com и да кажем в .eu и в резултата излзиа да кажем само едно свободно с окончание .org примерно.

Редактирано от pipetko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш да правиш сайт ще трябва първоначално да имаш познания по HTML5, CSS3. Материали има много в интернет, но повечето са на английски и руски език.

След това се запознаваш с CMS платформата WordPress и ще можеш спокойно да си направиш сайт.

Ако стигнеш до това положение после може да се запознаеш със PHP и MySQL.

Отсега искам да ти кажа, че нищо не бива да учиш наизуст. Просто трябва практика и естествено желание.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Материали има много в интернет, но повечето са на английски и руски език.

Не го лъжи човека. Има много материали и на френски и немски език. И на испански има доста... Не е вярно че повечето са на английски и руски.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започни с Wordpress. И се опитай да не мислиш за Facebook.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не го лъжи човека. Има много материали и на френски и немски език. И на испански има доста... Не е вярно че повечето са на английски и руски.

Може и да има. Поне аз имам и намирам на английски и руски. Така или иначе ще му трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да има. Поне аз имам и намирам на английски и руски. Така или иначе ще му трябва.

Сподели къде са тези материали? Има доста рускоговорящи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво сте внедрили в темата, та се показва прозорче с идентификация ? Май трябва намеса от модератор ?

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели къде са тези материали? Има доста рускоговорящи.

По руските торент сайтовет има доста книги и онлайн уроци преведени на руски език.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

същото и при мен

Докладвах я на модератор, има нещо което е внедрено и пренасочва към въпросния хост.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво сте внедрили в темата, та се показва прозорче с идентификация ? Май трябва намеса от модератор ?

идваше от ето този подпис :

Публикувано изображение

премахнах го , тъй че сега не би трябвало да има проблеми

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

премахнах го , тъй че сега не би трябвало да има проблеми

Да Трихо, потвърждавам че вече е наред ! :)

Поздрави !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да Трихо, потвърждавам че вече е наред ! :)

Поздрави !

Сайтът е направен хитро и комуницира директно през джава - сложиш ли някъде линк към него  се задейства на момента регистрационната му форма . чрез аплет.

Елементарен рекламен трик , но адски дразнещ, разбира се.

Потребителят pipetko може и да ми се разсърди, че му махнах подписа, ама ....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ти трябва(към автора) "базова" платформа и програма или учебници за програмните езици на български?

Защото на първото не мога да ти помогна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ти трябва(към автора) "базова" платформа и програма или учебници за програмните езици на български?

Защото на първото не мога да ти помогна.

Аз също имам интерес - към учебници. 10х

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.