Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,искам да си сменя машината и да избера идеалната за моята цел,а именно трябва ми компютър,който да работи много бързо с продукти като Adobe After Effects,Adobe Photoshop,Adobe Premiere,Cinema 4D,Autodesk Maya,Autodesk 3ds Max.Не знам дали това трябва да е с характеристиките на геймърски компютър и какво е най-важното за тези програми.Не играя много игри тъй като не мога да подкарам игри по-нови от 2011 година,но пък, с удоволствие бих превъртял някоя от по-новите.Бюджета разбира се е от значение,сигурно с бюджет от 2к няма да имам грижи,но имам ограничение до 800 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С това ограничение  забравяте за бързина  като критерий .  Ей така ги виждам аз нещата за да е бързо  но това 2x над твоя бюджет . Изредили сте изключително тежък  за работа софтуер  и с офис компютър няма да имате бързината която търсите.

ASROCK H87M PRO4 /LGA1150 XEON E3-1225V3/QUAD/3.2/8M/B0X 2X4G DDR3 1600 A-DATA Samsung 120GB SSD 840 EVO SATA 6Gb/s GB R9 270 2GB DDR5 R927OC-2GD-GA Battlefield CM K350 W/600W PSU 2TB SEAGATE ST2000DM001 64MB Обща стойност - 1 454.06 лв. с ДДС

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,искам да си сменя машината и да избера идеалната за моята цел,а именно трябва ми компютър,който да работи много бързо с продукти като Adobe After Effects,Adobe Photoshop,Adobe Premiere,Cinema 4D,Autodesk Maya,Autodesk 3ds Max.

Не знам дали това трябва да е с характеристиките на геймърски компютър и какво е най-важното за тези програми.

Не играя много игри тъй като не мога да подкарам игри по-нови от 2011 година,но пък, с удоволствие бих превъртял някоя от по-новите.Бюджета разбира се е от значение,сигурно с бюджет от 2к няма да имам грижи,но имам ограничение до 800 лева.

Кажете стария кошник каъв е? И по-точно хард диска, ако ви устройва като големина и е със SATA интерфес ще се спестят едни 90лв за някоя друга част  като видео и процесор.

BB код:

ASROCK 970 PRO3 /AMD970/AM3+

AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+

4GB DDR3 1600 A-DATA PRO

500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB

DELUX DLC-MG460 NO PSU

PSU FORTRON HE-400 / 400W

SAPPHIRE R7 260X 2GB GDDR5 OC

Обща стойност - 814.48 лв. с ДДС

Линк:

http://nikem-bg.net/cart/46268p1r47524p1r46377p1r43848p1r49324p1r45042p1r50074p1rf.html

Като с тази конфигурация Photoshop и игрите ще вървят добре, а за другите програми не съм запознат с изискванията :)

А може и така с повече рам, като е орязано видеото защото видях, че някои от програмите искат минимум 4GB рам:

BB код:

ASROCK 970 PRO3 /AMD970/AM3+

500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB

DELUX DLC-MG460 NO PSU

PSU FORTRON HE-400 / 400W

SAPPHIRE HD7770 GHZ Edition 1G GD5

2X4G DDR3 1600 A-DATA

Обща стойност - 796.58 лв. с ДДС

Линк:

http://nikem-bg.net/cart/46268p1r47524p1r43848p1r49324p1r45042p1r47530p1r46717p1rf.html

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно че с това ограничение в цената няма как да искам нещо,което да може да лети,не съм сигурен какъв избор на части би било супер успешен за моята цел и разбира се цената каква би му била.Старата кошница е Intel Core 2 Duo T6570 / 2.1 GHz ( Dual-Core )4.0 GB RAM500.0 GB - Serial ATA-150 - 5400.0 rpm15.6 in TFT active matrixNVIDIA GeForce G105M TurboCache supporting 2303MBПросто тази машина не е за такъв тип работа определено,затова ми трябва нещо добро,ако успея да се побера в 800 лева би било супер,дори и да е някакъв алтернативен вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето как виждам аз нещата,Запазвате старите кутия и хард,Вграденото видео ще ви стигне да играете игри на ниски и средни настройки.Много и предостатъчно рам за обработващите програми,хубав и мощен процесор с 4 ядра.Модулно захранване.

Количка

Обща стойност - 788.09 лв. с ДДС

Продавате старите части,и според събраните средства инвестирате или в по-бързи и нов хард,или в по-съвременна кутия.Аз ви препоръчвам да вземете хард.

Има възможност да вземете и по-евтино с 40-50 лв захранване,и ще е още по-лесно да съберете средства за диск..
Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето как виждам аз нещата,Запазвате старите кутия и хард,Вграденото видео ще ви стигне да играете игри на ниски и средни настройки.Много и предостатъчно рам за обработващите програми,хубав и мощен процесор с 4 ядра.Модулно захранване.

Обясни ми как ще запази кутията като става въпрос за лаптоп?

Четете между редовете не бързайте да предлагате конфигурации.

Вярно че с това ограничение в цената няма как да искам нещо,което да може да лети,не съм сигурен какъв избор на части би било супер успешен за моята цел и разбира се цената каква би му била.Старата кошница е Intel Core 2 Duo T6570 / 2.1 GHz ( Dual-Core )4.0 GB RAM500.0 GB - Serial ATA-150 - 5400.0 rpm15.6 in TFT active matrixNVIDIA GeForce G105M TurboCache supporting 2303MBПросто тази машина не е за такъв тип работа определено,затова ми трябва нещо добро,ако успея да се побера в 800 лева би било супер,дори и да е някакъв алтернативен вариант.

Нов лаптоп ли си търсиш или искаш настолен компютър?

Монитор някаква периферия имаш ли?

Какво влиза в тези 800лв?

Редактирано от trial version (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф,вярно.Грешката е моя.Тогава нещата стават малко по-сложни.Предлагам следната вариация.

Количка

Обща стойност - 782.73 лв. с ДДС

На първо време с една плочка рам,след време,може да се добави още една.

Хм,не става ясно и какъв монитор ще се ползва.
Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нов лаптоп ли си търсиш или искаш настолен компютър?

Монитор някаква периферия имаш ли?

Какво влиза в тези 800лв?

Трябва ми конфигурация за настолен,тъй като лаптопа рендва доста бавно.Съжалявам,ако съм объркал някого  ;)

Редактирано от Newbiemaniak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имате ли монитор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде да го има тоя монитор като до сега е бил с лаптопа ?  За да му е бързо ще трябва ССД  и  бърз хард да има.  Процесор с поне 4 ядра ще е предимство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имате ли монитор?

Мислих си за  LED BenQ 24", Wide, Full HD, DVI , ако имате по-добри предложения в този ценови диапазон,моля споделяйте  :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

200-250лв за монитор и почти нищо не остава за компютър като прибавим и необходимата периферия клавиатура, мишка и ............

Прегледай сайта на ITR нещо марково втора ръка можеби ще е подходящо за бюджета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислих си за  LED BenQ 24", Wide, Full HD, DVI , ако имате по-добри предложения в този ценови диапазон,моля споделяйте  :wink12:

Е вие явно се шегувате.

Не може да стане,без да се повиши бюджета.

Другият вариант е да се слезе на Core i3 с 4 виртуални ядра,и някой комплект кутия и захранване китайски.

Количка

Обща стойност - 588.95 лв. с ДДС

Добавил съм комплект мишка и клавиатура.За монитор нека някой от колегите предложи.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

200-250лв за монитор и почти нищо не остава за компютър като прибавим и необходимата периферия клавиатура, мишка и ............

Прегледай сайта на ITR нещо марково втора ръка можеби ще е подходящо за бюджета.

Компютъра и монитора не ги слагам под един общ знаменател,машината е с около бюджет 800 лева,а монитора е отделно  :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра и монитора не ги слагам под един общ знаменател,машината е с около бюджет 800 лева,а монитора е отделно  :rolleyes:

Някое ново сведение ще ни кажете ли допълнително,или да продължим с гадаенето?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 1 221.59 лв. с ДДС
Процесор с 8 виртуални ядра,8 гб рам,24 инчов монитор,предостатъчно захранване и видеокарта,която става - 98 процента от игрите ще вървят на средни поне с този проц..
Редактирано от mrazqmakaroni (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някое ново сведение ще ни кажете ли допълнително,или да продължим с гадаенето?

:shy11:  Съжалявам,но явно не бях наясно,че трябва да включа в цената и монитора,ако е така значи, за монитор отделям 300  максимум 400 лева,а за машината отделно 800 лева,тоест 1100-1200 общо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари 2 ра ръка: дъно, което да поддържа един 6 ядрен Феном примерно 1100Т, 16 рам на 1333MHz, евтина кутия + бюджетно захранване, видеокарта колкото да вади картина, бърз хард! Монитор 16x10. Това ако наистина сериозно се занимаваш с дизайн! Другият вариант е да спестиш от монитор - да вземеш някакъв за 200лв. и другото за чаркове. И пак не са достатъчни ако работата е сериозна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Обща стойност - 802.29 лв. с ДДС

Плюс
DELL 23" P2314H, 8ms, 2000000:1, 250cd.m2, VGA, DVI, DP, LED, IPS 366,48 лв

Или общо,към 1169 лв,като ще има и за доставките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тея 800 лв бюджет ще подкараш Photohsop CS6 без проблеми, на AE CS6 ще започне да влачи при по сериозна работа, а за Maya и 3DS MAX ме ми се мисли. Твова са програми които изискват много RAM (за сериозна работа min 8GB, но по добре 16). Ще ти трябва и 4-ядрен процесор (някакъв i5 примерно, щом няма пари за i7). Харда трябва да е голям и бърз, за предпочитане е да се включи и SSD. Видеото също трябва да е на ниво особедно ако ще се занимаваш с анимация а и видео обработката с Premiere също не е лека задача, особено ако ще се правят ефекти на HD запис. И от моторът също не може да се реже.

По груба сметка излиза че ще трябват поне 2К бюджет за нещо средно. Ако пък искаш наистина нещо професионално с видео Quardo и 6-ядрен процесор ще ти трябват над 5-7К.

Професионални резултати се постигат с професионални машини. Така стоят нещата. Не случайно големите дизайнери и аниматори работят на станции за по няколко хиляди долара.

Поздрави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:shy11:  Съжалявам,но явно не бях наясно,че трябва да включа в цената и монитора,ако е така значи, за монитор отделям 300  максимум 400 лева,а за машината отделно 800 лева,тоест 1100-1200 общо.

ASROCK 980DE3/U3S3

2X4GB DDR3 1333 A-DATA

1.5T SG SATA 6G 64M 7200

POWER COLOR AX7850 1GBD5-DH

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

PSU FORTRON RIDER 550 SILVER

CM DEVASTATOR/UI

990лв.

+

268лв. за AOC 23"IPS 1920x1080 250cd 50M:1 6ms GTG(BW) VGA, DVI, Silver, 3 years

Общо 1258лв.

Малко е над бюджета но за тези изисквания това е крайния резултат.

Наблегнал съм на качествено захранване ,с добра кутия която ще хлади системата без проблем.

Харда е голям и бърз ,рамта дори и на 1333Мхз няма да я усетиш разлика!

С видеото ще играеш много комфортно и най-новите игри на високи детайли , самият чип пък носи и доволно на клок, ако решиш малко да се заиграш!

Монитора е много важен в твоя случей и това е най-доброто което може да се вземе до тези пари 23" с AH-IPS панел за 268лв. си е почети задължителна покупка! От магазина който съм предложил доставката за София е безплатна ,ако си от провинцията ,може да поръчаш същия монитор от Жар там е по-скъп с 4-5лв. , но пък безплатната доставка е за цялата страна!

Има и прилична периферия за игрите в лицето на CM Devastator!

Редактирано от playalistic (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от CuinTheSuN
      Здравейте. Преди около година и нещо исках съвет за конфигурация за един приятел във форума. Той се оказа много доволен от нея и сега, най-накрая, дойде времето и аз да си взема един настолен компютър.
      Понеже не съм силно запознат с тази тема ми трябва вашата помощ при избора. 
      Компютъра ще се ползва главно за игри (GTA V, Skyrim, Fallout 4, Witcher 3, Far Cry 5...тн - главно по-нови издания). Искам да ги играя на 1080p със около 60 fps (не е задължително да се играят на максималните настройки). 
      Искам SSD-то да е поне 250 GB, както и предпочитам процесора да е Ryzen (не задължително). Нямам никакви части, който бих могъл да ползвам. Конфигурацията трябва да е до 2000 лв. Отделно ако може да препоръчате и добър монитор до 300 лв, който да върши работа с компютъра и да ползволява Full HD. Освен игрите компютъра може да се ползва и за web програмиране, като ще вървят програми от сорта на IntelliJ Idea и Photoshop. 
      Би било добре компонентите да са от един и същи магазин, който да предлага сглобяване. (например Никем).
      Благодаря ви предварително!
    • от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от Sensey
      Здравейте, вчера като си почиствах лаптопа  забелязах тези 2 подобни на гайки, които се търкаляха около дъното. Някой знае ли от къде може да са се развили?

• от Veronica_D
      Здравейте!
      Имам намерение да се занимавам с 2D digital art и по-точно в гейм индустрията. На първо място трябва да си избера компютър и монитор и имам спешна нужда от помощ. Наясно съм, че ми трябват бърз и мощен процесор, много памет, добра видео карта и поне 25-инчов екран с добра резолюция, но не съм достатъчно запозната, за да преценя сама. Бюджетът ми за компютър и монитор заедно е 1300-1600 лв. Моля, помогнете.
    • от Oleg Videnov
      Здравейте добри хора , 
      Понеже съм малко невеж по темата за сглобяване на конфигурации, реших да почерпя опит от хората с по-голямо знание от мен.
      Имам бюджет около 3000лв и ми се играят игри - на скапани лаптопи съм карал в последните 10 години и имам нужда от сравнително мощна машина,защото имам огромен лист с неизиграни игри :D. 
      Понеже чувам (незнам дали това е вярно), че сглобените конфигурации от магазините са винаги с около 15-30% надценка, търся решение със сглобяване на конфигурация.
      Предпочитам частите да са от България и от един магазин, това би ми осигурило минимални (надявам се)разправии в бъдеще.
      Имам вече клавиатура + мишка + монитор (27 инчов Samsung SD390 Full HD 1080p.)
      Бих искал компютъра да има поне да има поне 32GB памет и 500 GB SSD.

Бележка: Не мисля да се занимавам с overclocking , ако това помага по някакъв начин
      Бихте ли дали някакви съвети и примерни конфигурации ?
      Благодаря предварително & с уважение,
      Олег
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.