Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, внезапно от няколко дена компютъра ми започна да работи доста бавно, сканирах за вируси с ESET NOD32 ANTIVIRUS, открих 3 заплахи и ги премахнах, но все така игрите ми засичат. Ако някой знае решение на този проблем, моля да помогне. 

Та да се върнем към заглавието.В следствие на това ми хрумна, че можете да ми предложите програма, който да удължи живота на старата ми кошница,която има за цел да изтрае още 3 месеца  и същевременно да бууства игрите, както и да изтрива ненужните файлове от компютъра ми.Благодаря предварително за отделеното време :) :) :)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програма, която от стар кошник да направи мощен компютър, не съществува.

Изтриването на ненужните файлове, както и деинсталирането на нежелани приложения, и премахването на тези, които не искаме да се стартират със системата, изисква най-вече минимум компютърна култура от задклавиатурното устройство  ;) . Ако я има - CCleaner е напълно достатъчна.

Задължително е, според мен, да прочетеш тази тема .

А за справяне с компютърните зарази - Системата ми е инфектирана - Какво да правя сега?

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с други антивирусни,виж както ти е казал колегата за приложенията които се стартират с пускане на windows.

Казваш че ти засичат игрите,провери с Everest температурите на компютъра и покажи резултатите,може някоя част да загрява,също така провери драйверите за видеото.Ако не помогнат евентуално тези стъпки-преинсталация. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечко информация относно компютъра и игрите би допринесла за по-добри предложения.

Аз лично имам един стар компютър от 2002г. и го поддържам на ниво на което компютри от преди 2-3 години не могат да вървят поради лоша грижа за тях.

Тъй като не го ползвам редовно му правя веднъж седмично дефрагментация,също проверявам диска за проблеми и сканирам за вируси.Ccleaner я ползвам при всяко ползване.

Виж щом компютър е стар и ако го ползваш само за игри бих ти препоръчал да махнеш антивирусната.Няма смисъл излишно да натоварва системата.Просто ще си правиш веднъж седмично сканиране за вируси,има достатъчно компании предлагащи безплатни иструменти за сканиране.

Виж мое мнение,е че да не се залъгваш по програми които ти казват уж,че ти буустват компютъра и той работи по-бързо,тия програми най-много да ти навредят,такива програми често се рекламират и ги има в добавки към разни софтуеъри.

Бих ти препоръчал да погледнеш в task manager какви процеси колко % натоварват системата.Ако в крайна сметка игрите ти взимат по 60-70% погледни дали изискванията им не са прекалено високи към твоята система...в крайна сметка за да върви една игра добре е хубаво да покриваш поне препоръчителните изисквания.

Та може да посочиш още нещо относно твоята система и игрите за да може хората да дадат по точни препоръки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро утро, Операционна система

Windows 7 Ultimate 64-bit
Процесор
AMD Athlon 64 3000+ 43 °C
Orleans 90nm технология
Оперативна памет
3.00GB Едноканална-канална DDR2 @ 258 MHz (4-4-4-12)
Дънна платка
AM2NF6G-VSTA (CPUSocket) 32 °C
Графика
L1918S (1280x1024@60Hz)
1024 MBATI Radeon HD 5450 (Sapphire/PCPartner) 40 °C
Storage
153GB Hitachi HDS721616PLA SCSI Disk Device (SATA) 33 °C
465GB Western Digital WDC WD50 00AADS-00S9B SCSI Disk Device (SATA) 26 °CСлед като поработи малко компютъра процесора и видео картата стигат до към 54 градуса.  Тази информация е от около 10 мин след пускането на компютъра. В началото игрите като FIFA 10, Minecraft, Drakensang Online и др. ми вървят "добре" като за тоя кошник.CCleaner го използвам още откакто имам компютър, но веднъж се подлъгах да изтегля тюнъп. Ако махна антивирусната, като влизам в интернет е възможно да си навлека 1 куп неприятности за това този вариант отпада поне за мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро утро, Операционна система

Windows 7 Ultimate 64-bit
Процесор
AMD Athlon 64 3000+ 43 °C
Orleans 90nm технология
Оперативна памет
3.00GB Едноканална-канална DDR2 @ 258 MHz (4-4-4-12)
Дънна платка
AM2NF6G-VSTA (CPUSocket) 32 °C
Графика
L1918S (1280x1024@60Hz)
1024 MBATI Radeon HD 5450 (Sapphire/PCPartner) 40 °C
Storage
153GB Hitachi HDS721616PLA SCSI Disk Device (SATA) 33 °C
465GB Western Digital WDC WD50 00AADS-00S9B SCSI Disk Device (SATA) 26 °CСлед като поработи малко компютъра процесора и видео картата стигат до към 54 градуса.  Тази информация е от около 10 мин след пускането на компютъра. В началото игрите като FIFA 10, Minecraft, Drakensang Online и др. ми вървят "добре" като за тоя кошник.CCleaner го използвам още откакто имам компютър, но веднъж се подлъгах да изтегля тюнъп. Ако махна антивирусната, като влизам в интернет е възможно да си навлека 1 куп неприятности за това този вариант отпада поне за мен.

Махането на антивирусна го предложих в случай,че ползваш компютъра само за игри.

За температурите нищо не мога да кажа не съм специалист в тях.

Иначе компютърът ти е достатъчно силен според мен да подкарва fifa 10 перфектно,имам лаптоп 2 пъти по-слаб от компютърът ти и fifa 10 ми върви добре с лек лаг.

Прегледах изискванията за Minecraft и Drakensang Online и те също са покрити.

Доста хора са се подлъгвали по подобни програми не се притеснявай,дори аз поради факта,че случайно ми се инсталира на компютъра(tune up)..

Не виждам проблем да вървят добре игрите.Последни 2 въпроса :

1.Преинсалирал ли си го скоро?

2.Чистил ли си го в смисъл замързен вентилатор води до прегряване на компютъра и съответно по-лоша производителност..

Ако не си правил преинсталация би било хубаво да го освежиш малко особено ако след използването на tune up не е правена,защото тия програми след ползване и да ги деинсталираш достатъчно ще са ти навредили вече...

Редактирано от wollfz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махането на антивирусна го предложих в случай,че ползваш компютъра само за игри.

За температурите нищо не мога да кажа не съм специалист в тях.

Иначе компютърът ти е достатъчно силен според мен да подкарва fifa 10 перфектно,имам лаптоп 2 пъти по-слаб от компютърът ти и fifa 10 ми върви добре с лек лаг.

Прегледах изискванията за Minecraft и Drakensang Online и те също са покрити.

Доста хора са се подлъгвали по подобни програми не се притеснявай,дори аз поради факта,че случайно ми се инсталира на компютъра(tune up)..

Не виждам проблем да вървят добре игрите.Последни 2 въпроса :

1.Преинсалирал ли си го скоро?

2.Чистил ли си го в смисъл замързен вентилатор води до прегряване на компютъра и съответно по-лоша производителност..

Ако не си правил преинсталация би било хубаво да го освежиш малко особено ако след използването на tune up не е правена,защото тия програми след ползване и да ги деинсталираш достатъчно ще са ти навредили вече...

Беше ми ясно, че работата отива към преинсталация. Благодаря ви все пак. Компа тотално се прецака и вече дори не иска да отваря приложениета.П.П Чистя го 1 път в седмицата. Не е възможно да е от това :)Благодаря ви:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от Мирослав Каменов
      Здравейте, моят проблем е следният лаптопът ми е Guru M67SRU закупих си оригинален диск за Windows 7 от Microsoft с цел да вдигна битовете на моят понеже е 32 Bit а искам 64 Bit така сложих диска във лаптопът пуснах инсталацията започнах да го инсталирам и ми изписа че „Windows не може да се инсталира защото е стартиран безопасен режим натиснете Ok за да продължите натискам и вадя диска и пускам Windows normally излиза ми това натискам ok пак това пробвах да вляза във Safe Mode да го спра не става излиза ми само това на снимката и не ме пуска вътре помощ!!!!

• от fresh_bones
      Добър ден от няколко дена компютъра прави проблеми . Не иска да стартира . Пускам го от кобчето тръгва да свети пък не зарежда windows . Трябва го изключа и да го включа пет пъти за да зареди . И още нещо някой път не върти перката на  захранването и също така по някой път като зареди Windows  след като влезе след 2-3 минути ми забива и излиза син екран . Не знам какво да права да го вода на ремонт или ще мога сам да го поправа .  Днес го преинсталирах ама проблема си остава .  Параметрите му са 2 рам  процесор Intel Celeron e3300  две ядра , дънна платка biostar G47-M7 ,  видеокарта Nvidia Getforce  210 1gb . хард диск ADATA sp550 (sata 3 ) . 
      Ето го синия екран http://prikachi.com/images.php?images/643/9357643t.jpg
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.