Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет!Един приятел иска да си ъпгрейдне компютърът и това са параметрите му. Разполага с 50 до 100 лева максимум! Става въпрос за части втора употреба. Колко рам може да се добави/подмени и така нататък.Това е репорт файла от AIDA64. Report.htmПоздрави,Един-Странен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не може да се направи с този компютър. За 50-100 лева, най много да вдигне малко рамта, но няма да промени бързината на компютъра. Остарала конфигурация, която всеки един момент може да даде дефект.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е много стар компютър, ъпгрейд за него е финансово нерентабилен.

Едит: Най-евтиния начин ще е да смени дъно+проц+рам, някое C2D втора ръка или да събере още 100 лева и да вземе нови части сокет 1155.

Едит 2: Като задължително дъното трябва да има вградено видео!

Редактирано от Sa3ana3a (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да го продаде цял или на части за 40-50 лева. Да добави 100 лева и да си купи втора употреба с гаранция от някоя доказана фирма/дистрибутор. Примери:

този , този , този ....

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да го продаде цял или на части за 40-50 лева. Да добави 100 лева и да си купи втора употреба с гаранция от някоя доказана фирма/дистрибутор. Примери:

този , този , този ....

Напълно съгласен, точно това трябва да вземе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет!Благодарим за съветите!!!Продадохме го на части и с малко допълнения от роднините му си взе по стабилна машина  :) Но дойде и моя ред - та направо тука да допълня Искам да си подсиля моята машинка та ето и данните за нея - http://stro.comuv.com/Report.htm

Не искам да сменям нищо, а да добавя каквото е възможно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да добавиш? И каква е целта? Аз гледам имаш 2.5 GB RAM, външна видеокарта, която вероятно не искаш да сменяш, процесор, който също не искаш да сменяш...а какво изобщо искаш? Освен едно SSD  за да си инсталираш Операционната система, друго не виждам. Евентуално една плочка 2 GB DDR2, като малката 512 MB  я разкараш. След това инсталираш и една 64 битова седмица. А ако не ти стига мястото и един нов хард диск.  

Ако смяташ да влагаш пари в части втора употреба, аз виждам смисъл само в една плочка DDR2  памет от 2 GB, но само ако ще сменяш Операционната система. Иначе смисълът е точно нула. Все пак едно SSD, макар и малко, ще забърза доста тая щайга. 

Иначе лек ъпгрейд може да се направи и на видеото, но всичко зависи от това, дали ти стиска да разкараш сегашното. Шегувам се, но за първи път срещам подобни изисквания - нищо да не се бута, а да се добави друго нещо.  Ами добави тогава външно аудио, някаква добра аудиосистема, втори монитор и тем подобни нещица. Може дори да си вземеш и някоя-друга флашка, та да запълниш USB-тата. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В добавка към горенаписаното - махни тоя 20GB вехт диск, само ти бави системата. Сложи си Wiundows 7 и не пипай нищо щом не искаш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леле... Извинявам се много, не бях спал 3 поредни дни и това го писах преди да си легна...А и съм забравил да добавя до какви пари...

Това, което съм искал да напиша е дъното и захранването да остане, и да се смени или добави нещо по добро до 300 - 400 лева. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леле... Извинявам се много, не бях спал 3 поредни дни и това го писах преди да си легна...А и съм забравил да добавя до какви пари...

Това, което съм искал да напиша е дъното и захранването да остане, и да се смени или добави нещо по добро до 300 - 400 лева. 

Кажи какво ти е захранването и кутията за тези 300-400лв направо нова конфигурация!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той Странния сигурно пак е зает да будува.Нека му се доспи,ще се появи тук.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

SSD 240GB Intel 520 - Излиза левче на GB поне докато е на промоция а доставката е безплатна.

И аз като Кико смятам че SSD е единствения смислен ъпгрейд. Освен че ще забърза машината ще остане и за следващата.

3x1GB - Това е максимума които поддържа дъното.

Иначе аз не видях 2.5GB рам а 512MB та определено има смисъл да се замени старата със три плочки по 1GB ако машината няма да се продава скоро. 

Парите са достатъчно за тия операции (общо 285 лв.) а и като продадеш старата рам даже ще възстановиш една част.

Захранване или кутия.

За оставащите пари ако държиш да ги изхарчиш бих те посъветвал за вземеш хубава кутия или захранване ако твоите са от времето на останалите чаркове.

Така някой ден като имаш по-сериозна сума (около 1 000 лв.) няма да мислиш за SSD и захранване (или кутия).

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD 240GB Intel 520 - Излиза левче на GB поне докато е на промоция а доставката е безплатна.

И аз като Кико смятам че SSD е единствения смислен ъпгрейд. Освен че ще забърза машината ще остане и за следващата.

3x1GB - Това е максимума които поддържа дъното.

Иначе аз не видях 2.5GB рам а 512MB та определено има смисъл да се замени старата със три плочки по 1GB ако машината няма да се продава скоро. 

Парите са достатъчно за тия операции (общо 285 лв.) а и като продадеш старата рам даже ще възстановиш една част.

Захранване или кутия.

За оставащите пари ако държиш да ги изхарчиш бих те посъветвал за вземеш хубава кутия или захранване ако твоите са от времето на останалите чаркове.

Така някой ден като имаш по-сериозна сума пари (около 1 000 лв.) няма да мислиш за SSD и захранване (или кутия).

Честно казано и аз не знам къде съм видял другата плочка от 2 GB :) Сигурно и аз съм спал в 1 часа през нощта, макар за мен това да е обяд. Но каквото съм видял в тъмното, това и съм писал. Имам смътни спомени обаче, че все пак имаше плочка памет от 2 GB. Иначе не бих писал горните неща. Но защо пък Людмил споменава 20 GB HDD,  след като такова не се вижда? Май някой е променял файлове и ни прави на луди  :)

ПП: Сега не е 1 през нощта, но пак не видях, че темата е две в едно, а файловете различни :). Така, че паметта си е точно толкова, а хард диска от 20 GB съществува. http://www.kaldata.com/forums/topic/221356-%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%8A%D0%BF%D0%B3%D1%80%D0%B5%D0%B9%D0%B4-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%8A%D1%80/#entry2821629

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хардиска съществува - той по принцип е 40 гб ама нещо изпищя и от тогава е 20. Та да вече го изключих и не го ползвам.http://www.coolermaster.com/service/support/model/RS-600-AMBA-D3/

Кутията не я знам - размери - височина 41.5/ дебелина - 44/ широчина 18.5.

В най добрия случай мога да дам до 500 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хардиска съществува - той по принцип е 40 гб ама нещо изпищя и от тогава е 20. Та да вече го изключих и не го ползвам.http://www.coolermaster.com/service/support/model/RS-600-AMBA-D3/

Чакай малко. В началото на темата викаш че бюджета е 100лв ся 500?! Последно?! Щот за 500лв се взима нов добър компютър с APU, а за 100лв нещо старо втора ръка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

100лв беше за негов приятел а тези 400-500лв е за него :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

той по принцип е 40 гб ама нещо изпищя и от тогава е 20.

Ай да ми обясниш как става тоя номер !

Голяма глупост направи като продаде машината. Взимаш един Athlon 64 3200+ , една 512мб плочка и машината ти щеше да хвърчи. И всичко това щеше да ти струва...максимум 25-30 лева.

Редактирано от AMD rocks (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш това захранване от линка за тези 500лв можеш да сглобиш хубав компютър !!!!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хардиска съществува - той по принцип е 40 гб ама нещо изпищя и от тогава е 20. Та да вече го изключих и не го ползвам.

http://www.coolermaster.com/service/support/model/RS-600-AMBA-D3/

Разпродай чарковете без захранването, твърдия диск(SG 250GB) и записвачката. И за 500лв. получаваш това:

+ твоите HDD, PSU и DVD и се получава завършена конфигурация, която ще е поне 5 пъти по-добра от сегашната ти!

Обща стойност - 499.98 лв. с ДДС
Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.