Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте,Имам компютър на прилична възраст със следните параметри:CPU: AMD 3000+(1.8ghz) (AM2)RAM: 512MB DDR2Дъно: MSI K9N6SGM-VЗахранване: 400W среден клас,не е правило дефектиSATA 2 HDD256 MB PCI x16 Video cardИма ли смисъл да потърся по-нов процесор на AM2 socket,повече рам?И нали това няма да натовари захранването?Игри не ме интересуват особено,говоря за ежедневна работа с компютъра,знаете за какво става въпрос.Благодаря предварително! :)

Редактирано от trqbvatiaccount (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да се замени. Тук проверявате дали процесора се поддържа от дъното. Ако не овърклоквате, би трябвало да издържи. Tова е прилично решение. Все пак не бих вкарвал повече от 50лв, но за офис работа в следващите 2 години ще свърши прилична работа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Евентуално, ако оперативната памет е само една пръчка, може да добави втора със същият обем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Евентуално, ако оперативната памет е само една пръчка, може да добави втора със същият обем.

Да,една е,втората не пречи да е 1GB ddr2?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното поддържа до 8 ГБ рам.Така че,не пречи да сложите още една плочка,дори и 4 ГБ да е.Гледайте да е ДДР2 533/667/800 МХц .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното поддържа до 8 ГБ рам.Така че,не пречи да сложите още една плочка,дори и 4 ГБ да е.Гледайте да е ДДР2 533/667/800 МХц .

Нали евентуалната смяна на cpu и ram няма да натовари захранването?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сегашният ви процесор харчи 62 вата.Най-харчещият,който може да се сложи,е 89 вата,според спецификациите на дъното  списъкът с поддържаните процесори.Така че,не би трябвало да имате проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предвид, че може да се наложи да мигрирате към Уиндоус 7 до половин година, препоръчвам да си вземете 2 ГБ "пръчка" РАМ. Вземете си двуядрен поне 4600+ от списъка с поддържаните от дъното. Дотук предложените от мен компоненти възлизат на  55- 70 лева. Предполагаема цена за вашия  процесор 7-12 лева. Успех.  :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да се замени. Тук проверявате дали процесора се поддържа от дъното. Ако не овърклоквате, би трябвало да издържи. Tова е прилично решение. Все пак не бих вкарвал повече от 50лв, но за офис работа в следващите 2 години ще свърши прилична работа.

Не е ли добре да се помисли за охлаждането на 5600+ процесора.Въпреки че 5600+ е по-нов процес и отделя по-малко топлина ,този е двуядрен на 2.9 гхз а старият е едноядрен на 1.8гхз , мисля че е голяма разлика.Иначе за 50 лева си е оферта , и въпреки че е старо дъното ъпгрейда с конкретния процесор и поне 2 ГБ да се сложат за Уин 7 си е разумен щом не се ползва за гейминг .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли добре да се помисли за охлаждането на 5600+ процесора.Въпреки че 5600+ е по-нов процес и отделя по-малко топлина ,този е двуядрен на 2.9 гхз а старият е едноядрен на 1.8гхз , мисля че е голяма разлика.Иначе за 50 лева си е оферта , и въпреки че е старо дъното ъпгрейда с конкретния процесор и поне 2 ГБ да се сложат за Уин 7 си е разумен щом не се ползва за гейминг .

С охлаждането нямам проблеми,имам допълнителни вентилатори,и сравнително добра кутия,ще сложа хубава термопаста,по-скоро не намирам изгодни оферти за РАМ и CPU,това е проблемът. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С охлаждането нямам проблеми,имам допълнителни вентилатори,и сравнително добра кутия,ще сложа хубава термопаста,по-скоро не намирам изгодни оферти за РАМ и CPU,това е проблемът. :D

За изгодни оферти преференциално търси от твоят район, и не знам под изгодни оферти подаръци ли имаш предвид безценица ли имаш предвид.50 лева за конретния процесор са много прилични пари , може да е стар но държи на годинките , относно РАМ-та личен мой съвет намери 2 плочки по  1 гб на 667 mhz ( на 800 са малко скъпи) махай твоята каквато и да е тя. С този процесор и 2 ГБ рам си готов за уин 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За изгодни оферти преференциално търси от твоят район, и не знам под изгодни оферти подаръци ли имаш предвид безценица ли имаш предвид.50 лева за конретния процесор са много прилични пари , може да е стар но държи на годинките , относно РАМ-та личен мой съвет намери 2 плочки по  1 гб на 667 mhz ( на 800 са малко скъпи) махай твоята каквато и да е тя. С този процесор и 2 ГБ рам си готов за уин 7.

Мерси за съвета,аз си знам какво имам предвид за цените. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами какво да ти кажа сега...

На PCIe 1.0 можеш без проблем да сложиш една Radeon HD5970 без да ти ботълнеква, но от HD5970 нагоре недей заради старият слот !

За процесор - можеш да му сложиш Athlon X2 5600+

За РАМ - дъното ти поддържа DDR2 типа памети, търси тях. Можеш до 8гигабайта максимум като сбор от всичките рам-платки които ще му закачаш

За харддиск - Можеш да му слагаш без проблем и най-бързите възможни HDD-тата, но не и най-скъпите и бързи SDD-та понеже на тях SATA2 ще им се стори тесен.

Това са максималните възможни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами какво да ти кажа сега...

На PCIe 1.0 можеш без проблем да сложиш една Radeon HD5970 без да ти ботълнеква, но от HD5970 нагоре недей заради старият слот !

За процесор - можеш да му сложиш Athlon X2 5600+

За РАМ - дъното ти поддържа DDR2 типа памети, търси тях. Можеш до 8гигабайта максимум като сбор от всичките рам-платки които ще му закачаш

За харддиск - Можеш да му слагаш без проблем и най-бързите възможни HDD-тата, но не и най-скъпите и бързи SDD-та понеже на тях SATA2 ще им се стори тесен.

Това са максималните възможни.

Добре казано.Само да отблежа за ССДтата , даже и на по-евтините ССДта сата 2 ще им се стори тесен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли добре да се помисли за охлаждането на 5600+ процесора.Въпреки че 5600+ е по-нов процес и отделя по-малко топлина ,този е двуядрен на 2.9 гхз а старият е едноядрен на 1.8гхз , мисля че е голяма разлика....

Не  колега, всичко е наред. Твоят лаптоп използва двуядрен Ivy Bridge, ако не греша около 30 вата, Intel Core i5-4670T e сериозно 4 ядрено процесорче на 45 вата. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема,ще задам въпроса си тук.Взех си процесор AMD x2 3800+.Не очаквам нещо особено,но искам да видя ще има ли смисъл от овърклок?Дайте съвети как ?Другият ми въпрос е относно разлика в температурите на ядрата.Обикновено е около 5 градуса,рядко е стигала до 7-8градуса разлика.Проблем ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.