Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, днеска ще сменям термо пастата на лаптоп MSI N1996. Във връзка с това имам няколко въпроса:

1. Има ли значение каква термо паста ще купя или не?2. Някой може ли да ми обясни какво е това --> post-219754-0-16710400-1388657568_thumb.post-219754-0-24764300-1388657576_thumb. и дали да го заменям с ново?

Предварително благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера, кое точно искаш да подмениш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео чип?

Става въпрос за светло сивото, което се поставя между видео чипа и охлаждането. Като силикон е или гума и ми е интересно как се нарича. Да не е термопад?

Не мога да разбера, кое точно искаш да подмениш?

Термо пастата и другото, ако е необходимо.

Сменяй само термопастите.Примерно ARCTIC SILVER 5  е добро решение.

Благодаря за съвета!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нарича се термолепенка.Има я по магазините.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно. Благодаря! :) Сега видях в един сайт, че термолепенка, термо-подложка и термопад били синоними.

Значи термолепенката да не я сменям така ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно. Благодаря! :) Сега видях в един сайт, че термолепенка, термо-подложка и термопад били синоними.

Значи термолепенката да не я сменям така ли?

Аз бих сменил термолепенката с нова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добър вечер! Накупих нещата. Имам още няколко въпроса:

1. Мога ли да почистя освен процесора и видео чипа със спирт и памук?

2. С какво най-добре да нанеса термо пастата, понеже взех в кутийка, защото тубичките бяха свършили?

3. Тази термолепенка е съвсем малко по-дебела от титулярната. Ще върши ли работа?

4. Мога ли веднага да включа лаптопа след като сложа термо пастата или трябва да изчакам да мине малко време?

5. Колко трябва да са нормалните градуси на процесора и на диода на процесора? Процесора е Intel.

6. Задължително ли е при всяко почистване на вентилатора да се сменя термо пастата или веднъж на 7-8 месеца, независимо от отварянията на лаптопа (така бях чел някъде)?

7. На колко време да се сменя термолепенката на видео чипа?

8. Само информативно да попитам: може ли да се слага термо паста вместо термолепенка върху видео чипа?

Предварително благодаря!
Редактирано от SAKATAR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Почистваш със суха хартиена кърпа.2.Не знам каква кутийка си взел, да не е на NN от 1,20лв? Пастата я мацваш с пръстче и нанасяш равномерно.3.Темолепенката е хубаво да е същата, но те търпят и определено свиване/смачкване от охладителя. Би трябвало да е ОК при малки разлики.4.Включваш веднага - никакви проблеми.5.Нормалните температури при бездействие трябва да са под 50 градуса, нещо като 45-47 градуса е ОК.6.Най-добре е при всяко вадене на охладителя да се поставя нова паста при лаптопите. Ако можеш да почистиш вентилатора и ребрата без да сваляш охладителя - можеш и да я сменяш чак когато почустваш някакви съществени повишения в температурата или веднъж на година.7.Термолепенките не си губят свойствата съвсем като термпастите. Можеш да я подменяш при всяко подменяне на пастата, но можеш да подмениш и само пастата, като гледаш да не замърсиш лепенката, докато охладителят е свален.8.Не е добра идея да се подменя лепенка с паста, защото лепенката е с определена дебелина, която е предвидена при проектирането на охлаждането. Ако сложиш паста - можеш да опиташ и закрепиш охладителя, няма да прави контакт с него. Някои хора избягват това с термолепенките, като слагат медни или алуминиеви пластини, за да компенсират разстоянието между кристала на чипа и охладителя, вместо термолепенката и ги намазват от двете страни с термопаста. Но подобни изпълнения не са такива, за каквито е проектирано охлаждането. Не че няма да работи, но зависи много от материала на пластинката, изработването и тем подобни субективни фактори.----Ако пастата е термопроводяща, например тия сребърните - внимавай как и къде нанасяш. Да не стане късо съединение, заради паста попаднала не където трябва. Лично аз предпочитам пасти, които не са електропроводими - по-идиотоустойчиво решение са.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата simtech е направил прекрасно обяснение на нещата . Поздрави за което.

Мога да добавя само че добрия вариант е след описаните манипулации по смяна на термопаста и лепенки ,автора на темата да си добави една програма за следене на температурите примерно CoreTemp. Taka ще може да си ги следи и при добра грижа за системата като цяло няма нужда от каквито и да се смени на пасти и лепенки на една година или там на каквото казано . Тези неща се сменят само при нужда , и именно за да се избегнат екстрени ситуации се използват и програми като спомената по-горе . Свалянето на охладителя и разглобяването на вентилатора за почистване всяка година особено без реална нужда , не е най-добрата практика . За системата "лаптоп " важи с пълна сила правилото " Работи ли добре - не пипай " . Просто малко повечко грижа в процеса на работа и наблюдение с програмки .

Това е . Лека и спокойна вечер .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от Hadjimehmed Shener
      Здравейте! Купих си лаптоп (Acer Nitro 5 NH.Q2QEX.016) преди 3 дни , вчера ми се появи една зелена точка на екрана върху лентата на задачите. Забелязах че след определено време точката лека полека намаля яркостта си и изчезва. Съжалявам ако има и друга тема по този въпрос , но за първи път ми се случва такова нещо и се притеснявам. На други места видях че пише , ако точката е всякакъв цвят освен черен щяла да изчезне след време, вярно ли е това? Благодаря Ви предварително за вниманието!
    • от mustafa bilgin
      Здравейте приятели! Искам да попитам има ли някакъв начин да се промени интерфейса на дадено андроид приложение, така че да му сменя името, логото, началната снимка (където му се исписва името)? Надявам се да съм бил разбран правилно.
    • от Stoqn-666
      https://support.hp.com/bg-en/drivers/selfservice/compaq-presario-cq56-200-notebook-pc-series/4346274/model/5080938?sku=LE406EA
      това е лаптопа при включване мига caps lock не прекъснато на седмица веднъж се включва .
      Почистих го смених термо паста пробвах рамта харда смених бота 
      и нищо все така . моля за помощ
    • от Vanyo99
      Здравейте! Спрял съм се на тези двата : https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_7-acer_aspire_7_NXGP9EX022 , https://www.ioncomputers.bg/product/16129/geymarski-laptop-acer-aspire-7-nx-gp9ex-016.html .Разликата е около 100тина лева с промо кодовете и според мен си заслужава за 100 лв от i5 7300hq на i7 7700hq  + 120 gb ssd. Проблема e , че по-евтиният разполага с 2х4 плочки гб рам , докато по-скъпият е зает само 1ния слот и предлага възможност на ъпгрейд в бъдеще. Гледах клипчета в тубата, сравнявайки dual channel срещу single channel. E, разликата беше доста огромна в представянето (говоря за фпса в игрите). Забравих да кажа , че ще го използвам за работа на visual studio и игрички(fortnite , pung , csgo , lol, gta v). И питането ми е: кое ще е по-добрият вариант да избера от двата във всички варианти. Бих дал 100 кинта отгоре са i7 цата (бюджета тук не е проблем за тези двата , защото се не говори за голяма разлика), но проблема е single channela. Не ми е приоритет ъпгрейдването в бъдеще , взимайки под внимание разликата в пърформънса( ако евенуално взема този с i7 цата няма да слагам допълнителлно рам в близката 1-2 години). И още нещо: ако някой има информация за температурите на лаптопите , как се представят, загряват ли много , имат ли throling на gpu - то или пък на cpu - то. Ще ви бъда благодарен, ако споделите. Също не изключвам други варианти за лаптоп , но като вземем тази цена - acer - а е най-бюджетното решение , докато при asus и другите марки за същите пари ще намеря i5 или i7 , но с 1050 , няма да е 1050 ti. Ако имате предложения  - давайте ! С радост ще ги погледна.
      П.С.: Мога да намеря по-скъпия лаптоп в ardes, тъй като в йон е изчерпан. Това не е проблем
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.