Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, днеска ще сменям термо пастата на лаптоп MSI N1996. Във връзка с това имам няколко въпроса:

1. Има ли значение каква термо паста ще купя или не?2. Някой може ли да ми обясни какво е това --> post-219754-0-16710400-1388657568_thumb.post-219754-0-24764300-1388657576_thumb. и дали да го заменям с ново?

Предварително благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера, кое точно искаш да подмениш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео чип?

Става въпрос за светло сивото, което се поставя между видео чипа и охлаждането. Като силикон е или гума и ми е интересно как се нарича. Да не е термопад?

Не мога да разбера, кое точно искаш да подмениш?

Термо пастата и другото, ако е необходимо.

Сменяй само термопастите.Примерно ARCTIC SILVER 5  е добро решение.

Благодаря за съвета!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нарича се термолепенка.Има я по магазините.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно. Благодаря! :) Сега видях в един сайт, че термолепенка, термо-подложка и термопад били синоними.

Значи термолепенката да не я сменям така ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно. Благодаря! :) Сега видях в един сайт, че термолепенка, термо-подложка и термопад били синоними.

Значи термолепенката да не я сменям така ли?

Аз бих сменил термолепенката с нова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добър вечер! Накупих нещата. Имам още няколко въпроса:

1. Мога ли да почистя освен процесора и видео чипа със спирт и памук?

2. С какво най-добре да нанеса термо пастата, понеже взех в кутийка, защото тубичките бяха свършили?

3. Тази термолепенка е съвсем малко по-дебела от титулярната. Ще върши ли работа?

4. Мога ли веднага да включа лаптопа след като сложа термо пастата или трябва да изчакам да мине малко време?

5. Колко трябва да са нормалните градуси на процесора и на диода на процесора? Процесора е Intel.

6. Задължително ли е при всяко почистване на вентилатора да се сменя термо пастата или веднъж на 7-8 месеца, независимо от отварянията на лаптопа (така бях чел някъде)?

7. На колко време да се сменя термолепенката на видео чипа?

8. Само информативно да попитам: може ли да се слага термо паста вместо термолепенка върху видео чипа?

Предварително благодаря!
Редактирано от SAKATAR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Почистваш със суха хартиена кърпа.2.Не знам каква кутийка си взел, да не е на NN от 1,20лв? Пастата я мацваш с пръстче и нанасяш равномерно.3.Темолепенката е хубаво да е същата, но те търпят и определено свиване/смачкване от охладителя. Би трябвало да е ОК при малки разлики.4.Включваш веднага - никакви проблеми.5.Нормалните температури при бездействие трябва да са под 50 градуса, нещо като 45-47 градуса е ОК.6.Най-добре е при всяко вадене на охладителя да се поставя нова паста при лаптопите. Ако можеш да почистиш вентилатора и ребрата без да сваляш охладителя - можеш и да я сменяш чак когато почустваш някакви съществени повишения в температурата или веднъж на година.7.Термолепенките не си губят свойствата съвсем като термпастите. Можеш да я подменяш при всяко подменяне на пастата, но можеш да подмениш и само пастата, като гледаш да не замърсиш лепенката, докато охладителят е свален.8.Не е добра идея да се подменя лепенка с паста, защото лепенката е с определена дебелина, която е предвидена при проектирането на охлаждането. Ако сложиш паста - можеш да опиташ и закрепиш охладителя, няма да прави контакт с него. Някои хора избягват това с термолепенките, като слагат медни или алуминиеви пластини, за да компенсират разстоянието между кристала на чипа и охладителя, вместо термолепенката и ги намазват от двете страни с термопаста. Но подобни изпълнения не са такива, за каквито е проектирано охлаждането. Не че няма да работи, но зависи много от материала на пластинката, изработването и тем подобни субективни фактори.----Ако пастата е термопроводяща, например тия сребърните - внимавай как и къде нанасяш. Да не стане късо съединение, заради паста попаднала не където трябва. Лично аз предпочитам пасти, които не са електропроводими - по-идиотоустойчиво решение са.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата simtech е направил прекрасно обяснение на нещата . Поздрави за което.

Мога да добавя само че добрия вариант е след описаните манипулации по смяна на термопаста и лепенки ,автора на темата да си добави една програма за следене на температурите примерно CoreTemp. Taka ще може да си ги следи и при добра грижа за системата като цяло няма нужда от каквито и да се смени на пасти и лепенки на една година или там на каквото казано . Тези неща се сменят само при нужда , и именно за да се избегнат екстрени ситуации се използват и програми като спомената по-горе . Свалянето на охладителя и разглобяването на вентилатора за почистване всяка година особено без реална нужда , не е най-добрата практика . За системата "лаптоп " важи с пълна сила правилото " Работи ли добре - не пипай " . Просто малко повечко грижа в процеса на работа и наблюдение с програмки .

Това е . Лека и спокойна вечер .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Siyana
      Здравейте! Искам да си купя лаптоп. Търся нещо до около 2000 лв. Насочих се към Macbook, защото знам, че екраните им са много добри. Търся си нещо, което да става за програмиране и дизайн. Главно ще се използва Adobe пакета. (Допълнителен въпрос: Някой знае ли дали на Macbook е възможно да се инсталира пиратския пакет? Не ми се дават 120 лв. на месец :D) Трябват ми поне 8 GB RAM, не бих отказала и 16. Понякога може да се използва и за рендиране, но това не е належащо. Като цяло ми трябва добра машинка с малък бюджет. Бях се спряла на HP Omen преди да се зарибя по Mac-oвете и доста други дизайнери да ми ги препоръчат. Та същинският въпрос е: знам, че ако се сглобява, ще излезе доста по евтино и нещо, което готово е примерно 2600, мога сглобявайки да сваля на 2000, но си нямам ни най-малка представа какви части да избера и кой да ми ги сглоби. Моля, помагайте.
    • от Marillon
      Здравейте, търся си лаптоп ,който както показва и заглавието ще ми служи за университетски задачи по графичен дизайн, както и за дигитално рисуване . Бюджетът ми е около 2000 лв като за момента  се колебая между два варианта:
      1. Dell Inspiron 5770, варианта с процесор intel core i7
      2. Acer Nitro 5 AN515 -51-71BX
       Ще съм много благодарна,ако някой може да ми даде мнение спрямо двата лаптопа по-горе ,или някоя по-ок машина от тях :)
    • от Nj31
      Здравейте хора, наскоро реших да си купя кола. Спрял съм се на това Ауди 
      https://m.cars.bg/offer/c2662463. Ще ви помоля за мнение тъй като е важно много добре да се прецени преди да се купува такава кола. Благодаря.
    • от Trenndo
      Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
      P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
      Поздрави! 
    • от Trenndo
      Здравейте, ще уча архитектура и ще ми е нужен мощен лаптоп. Бюджета ми е 2000-2100лв като държа марката да е DELL или Asus. Ще се радвам ако някой успее да ми препоръча модел, да ми изясни каква е разликата между NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti и AMD Radeon 530, има ли смисъл от съчетанието HDD и SSD, и защо intel i7-8... поколенията са по-добри от intel i7-7.. Ще съм Ви безкрайно благодарен! 
      Поздрави!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.