Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Заглавието на темата е шегичка разбира се, но подсказва донякъде , какво търся!

Трябва ми възможно най-качествената дънна платка на пазара в ценовия диапазон до 600лв.

Понеже това е основата на компютъра искам да не се притеснявам максимално дълго време за подмяната и.

Идеята ми е за интел процесор,  Нвидиа  видеокарта /постепенно до 3-4видеокарти/ .

Мисля постепенно да го оборудвам с максималното за него /до около година и половина/, тъй като като сметнах на грубо това което ми се иска  и почнах да разбирам , че наведнъж ще ми е доста зор.

Сумата надхвърли 3500.

Компютъра ще се ползва за  чертожни програми, игри, и видео.

Ще се работи вероятно на до два 3D екрана по 22 инча.

Та трябва ми корава дънна платка с максимално отложена във времето подмяна!

Ще очаквам предложенията ви и ако може да обяснявате,  поне до някъде , защо точно предлагате даденото дъно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имате предвидТова е въпрос на гадаене. Интел наскоро пуснаха нов сокет и изкараха нова архитектура с него. Следващото поколение Интел процесори се очаква на същият сокет, но с абсолютно нови чипсети - пак ще трябва да се сменя платката, ако искате по-нов процесор след време. Уверен съм че колегите ще могат да ви предложат нещо адекватно на изискванията ви и за по-малка сума :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поредната глупава тема от потребител който не знае какво иска и има  желание да си направи  гимнастика на пръстите. Имам позната която е инженер и чертаеше  мостове и блокове  с Лаптоп за 1300 лева  а ти сигурно ще чертаеш  плана на Лондон барабар  с линиите на метрото. В момента в който прочетох игри и ми стана ясно  че си на максимум 18 години  и  освен ако  родителите ти не извадят тия пари ти с работа трудно ще ги спестиш за 18 месеца.

Като напишеш  другите части  дето си  ги избрал ще ти предложим и дъно и процесор. Трябва да се направи една тема "Празни приказки и фантазии на тема компютърни конфигурации"

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813128596

Мисля че това ще ти свърши работа.Мисля че това е платката , която ще ти свърши работа откъм качество и функционалност, и ще ти излезе около 600 лева.Рабира се изчакай и не бързай да купуваш, тъй като съм сигурен колегите ще предложат по-добри решения.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

цикъла на интел е 2 години, т.е. това, което купиш сега на база Haswell няма да можеш да сложиш Skylake процесори, които би трябвало да излязат след година и половина. Един вид - вечна дънна платка няма.Отгоре на всичко и Интел ще добавят нови възможности (САТА Експрес, DDR4) вероятно още в следващите чипсети за Broadwell процесорите.Накратко, сега не е точно момента да правиш върхова конфигурация. Ако не е толкова спешно, си вземи някакво Асрок дъно, 4670К и памет за около 800 лв. и към края на годината виж как ще се развият нещата с Haswell-E (ще бъдат 8-ядрени, което ще помогне в работата ти) и Broadwell процесорите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма вечна платка. Дори да не се развали, има един определен контролер с таймер, който като свърши отброяването, дънната платка дори изправна престава да работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде е тоя контролер да вида аз моята кога ше умирга  да знам да  събирам пари за нова :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма вечна платка. Дори да не се развали, има един определен контролер с таймер, който като свърши отброяването, дънната платка дори изправна престава да работи.

Още ли ги прилагат тези номера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам че тук повечето сме наясно, че един компютър остарява , когато вече не може да свърши желаната от нас работа , или не я върши толкова добре.Ако иска да е с най-новото постояно да се готви на всеки 2 години да хвърля по една торба пари за най-новото.Ако иска да върши работа да си вземе нещо читаво сега или да почака малко и да го кара доколкото му върши работа.А към създателя на темата:

"Та трябва ми корава дънна платка с максимално отложена във времето подмяна!"

Да сигурно ти трябва такава , не е нужно когато излезе новото да си го купуваш.Ако си решил сега да го взимаш , за да свършиш някаква работа и ти е спешно , ами просто го вземи каквото и да е  то.

Ще помоля останалите да предложат по някое дъно , а не да казват на човека че трябва да е с най-новата архитектура , просто му предложете нещо на човека.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още ли ги прилагат тези номера?

Да, във всяка една платка. Texas Instruments са се погрижили за това :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

цикъла на интел е 2 години, т.е. това, което купиш сега на база Haswell няма да можеш да сложиш Skylake процесори, които би трябвало да излязат след година и половина. Един вид - вечна дънна платка няма.Отгоре на всичко и Интел ще добавят нови възможности (САТА Експрес, DDR4) вероятно още в следващите чипсети за Broadwell процесорите.Накратко, сега не е точно момента да правиш върхова конфигурация. Ако не е толкова спешно, си вземи някакво Асрок дъно, 4670К и памет за около 800 лв. и към края на годината виж как ще се развият нещата с Haswell-E (ще бъдат 8-ядрени, което ще помогне в работата ти) и Broadwell процесорите.

Мдаа, караш ме сериозно да се замисля.

Може би, ако почакам година , после ще си осигуря около 4-5години сносна производителност!

А след 5 години ще му мислим.

Ще проуча.

Благодаря, добра насока за размисъл ми даде!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би ли казал след колко време точно спират да работят?

Защото под ръка имам няколко дъна на по 8-10 години които все още си бачкат та да взема да се оглаждам за замяна докато е време. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де къде е логиката да слагаш ограничение на  дънна платка при положение ,че  на всеки 4-5 години се подменят  генерално  архитектурите,технологиите  и тн. Това е най бързо развиващия се сегмент от науката  погледнато реално. Който го е измислил това е бил тотален олигофрен  и болен мозък .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де къде е логиката да слагаш ограничение на  дънна платка при положение ,че  на всеки 4-5 години се подменят  генерално  архитектурите,технологиите  и тн. Това е най бързо развиващия се сегмент от науката  погледнато реално. Който го е измислил това е бил тотален олигофрен  и болен мозък .

Когато била изобретена електрическата крушка производителите се надпреварвали кои ще направи крушка която издържа повече време.

В един момент се стигнало до там че крушките станали почти вечни.

Сещаш се че никои производител/търговец няма сметка от вечни стоки затова на някаква среща се стигнало до решение живота на крушката да се ограничи до 2000часа.

През годините тази тактика се прилага за всички стоки.

Това е според теорията за конспирация на световните производители.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би ли казал след колко време точно спират да работят?

Защото под ръка имам няколко дъна на по 8-10 години които все още си бачкат та да взема да се оглаждам за замяна докато е време. 

Людмил, мисля че знае приблизително, или с точност. Иначе може да се поровиш в документацията на чиповете и да си намериш и сам. :)

Впрочем това е общ  документ, вероятно има отделни такива за всеки модел от чиповете и там има нужните подробности. :D

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам тоя чип не е баш за домашни компютри или се бъркам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам тоя чип не е баш за домашни компютри или се бъркам.

Общ документ за клок генератори и таймери. Не ми се търсят за конкретните модели, които се запояват на дънните платки. Да някои модели са за други типове електроника, в това число и такава вграждана в автомобили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато била изобретена електрическата крушка производителите се надпреварвали кои ще направи крушка която издържа повече време.

В един момент се стигнало до там че крушките станали почти вечни.

Сещаш се че никои производител/търговец няма сметка от вечни стоки затова на някаква среща се стигнало до решение живота на крушката да се ограничи до 2000часа.

През годините тази тактика се прилага за всички стоки.

Това е според теорията за конспирация на световните производители.

Къде ти го казаха тоя виц за почти вечните крушки с нажежаема волфрамова жичка ? И там живота и не зависи чак толкова от работните и часове от колкото от броя паления и гасене (рязката промяна в температурата ) а и големия стартов ток докато е в студено състояние.

За всички останали стоки не знам но за крушките е невъзможно на тоя принцип да изкарат вечна или почти вечна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Заглавието на темата е шегичка разбира се, но подсказва донякъде , какво търся!

Трябва ми възможно най-качествената дънна платка на пазара в ценовия диапазон до 600лв.

Понеже това е основата на компютъра искам да не се притеснявам максимално дълго време за подмяната и.

Идеята ми е за интел процесор,  Нвидиа  видеокарта /постепенно до 3-4видеокарти/ .

Мисля постепенно да го оборудвам с максималното за него /до около година и половина/, тъй като като сметнах на грубо това което ми се иска  и почнах да разбирам , че наведнъж ще ми е доста зор.

Сумата надхвърли 3500.

Компютъра ще се ползва за  чертожни програми, игри, и видео.

Ще се работи вероятно на до два 3D екрана по 22 инча.

Та трябва ми корава дънна платка с максимално отложена във времето подмяна!

Ще очаквам предложенията ви и ако може да обяснявате,  поне до някъде , защо точно предлагате даденото дъно!

колко кинта даваш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде ти го казаха тоя виц за почти вечните крушки с нажежаема волфрамова жичка ? И там живота и не зависи чак толкова от работните и часове от колкото от броя паления и гасене (рязката промяна в температурата ) а и големия стартов ток докато е в студено състояние.

За всички останали стоки не знам но за крушките е невъзможно на тоя принцип да изкарат вечна или почти вечна.

Пожарникарите в Ливърмор, Калифорния, не смеят да пипнат своя талисман, който повече от век им носи успех в борбата с огъня.

Амулетът, виси от тавана на пожарната 5 метра височина и е потънал в прах. Въпреки това никой не посяга към него дори само да го почисти.

Талисманът е електрическа крушка, която неотдавна ознаменува своята 110-годишнина. За юбилея градът с 80 000 жители, разположен на 70 км от Сан Франциско, организира голяма забава с официални гости, музикални групи, сладкиши, скара и питиета. Куп тв екипи заснеха рождения ден, така че за него се разчу чак в Нова Зеландия, пише сп. “Шпигел”.

Крушката в ливърморската пожарна виси на тънък кабел. Свети постоянно, макар и слабо. Няма жител на Ливърмор, който да не се гордее с най-голямата атракция на града.

Световната слава на крушката тръгва от журналиста Майк Дънстан. През 1972 г. той е още млад репортер в местния в. “Ливърмор хералд & нюз” и взема интервю от шефа на градската пожарна Джак Беърд. От него научава легендата за старата крушка. Огнеборците разправяли, че им била подарена още през 1901 г. от Денис Бернал, собственик на местна електрическа компания.

Тази крушка никога не е била гасена, обяснил Беърд. Светела е през цялото време. С изключение на една седмица през тридесетте години, когато пожарната била ремонтирана, а също при няколко спирания на тока.

Майк Дънстан решил, че историята си заслужава. Но как да проследи и документира назад във времето корените на крушката? Решил да опита и се заел да проучи жизнения й път. По едно време късметът му се усмихнал. Попаднал на Зилфа Бернал Бек, дъщеря на Денис Бернал. “Да”, потвърдила възрастната дама, по онова време на 88 г. Навремето баща й подарил електрическа крушка на пожарната. Сетила се и за точната дата - 8 юни 1901 г. Тогава тя грейнала за първи път.

Дънстан надушил истинска находка. Взел писменно изявление от Зилфа Бек и се обърнал към издателя на книгата за рекорди “Гинес” с молба да проучат случая. Щом дошло потвърждение, че в следващото издание крушката ще бъде вписана като световен рекорд, репортерът пуснал сензационната статия. “Наша крушка е най-старата в света”, гръмнал “Ливърмор хералд”.

Статията имала отзвук в целия свят. Вестници и новинарски агенции в Америка и извън нея разпространили сензацията. Буквално за една нощ Ливърмор се превърнал в място, където се пише история. Дотогава градът се споменавал най-вече с лабораториите “Лорънс Ливърмор”, в които след 1952 г. се правят проучвания за ядрени оръжия. Сега погледите вече били насочени другаде. От град на атомната бомба Ливърмор станал Град на електрическата крушка.

От този миг крехката крушка вече има друга стойност. Дотогава пожарникарите от станция №6 я пипали всеки път преди да потегят с включени сирени. Вече не смеели да сторят това от страх да не повредят най-известното нещо в града.

За последен път някой се осмелил да докосне крушката през 1976 г. Тогава пожарната трябвало да смени сградата си от центъра на града в нова постройка на Ийст авеню. За пренасянето на крушката била изработена специална кутия от стиропор. Положили я внимателно вътре, след това поставили кутията на предната седалка на пикап и с полицейски ескорт я откарали до новия й дом.

Монтирали крушката на новото място.

"Когато я включиха, всички затаиха дъх", разказва Лин Оуънс, тогава капитан в пожарната. "Но проклетата светлина не идваше. Някой се сети да почука леко крушката и за всеобща радост тя светна. Това бе и последното докосване до нея. Никой не иска да бъде виновен, ако предизвика нейното угасване завинаги."

Днес крушката мъждука с едва 5 вата в час, докато в началото е била 60-ватова. Все повече хора се питат как е възможно да не изгори за толкова дълго време.

Неотдавна д-р Дебора Кац, физик от академията на ВМС в Анаполис, се захванала да проучи загадката. Провела изпитания с крушка, подобна на тази в Ливърмор. Тествала жичката на опитната крушка в специален ускорител и установила, че тя е значително по-дебела от жичките на съвременните.При това била изработена от карбон, полупроводник, чиято електропроводимост за разлика от обикновените крушки се подобрява, когато температурата се покачва.

Вероятно крушката от Ливърмор е от модела, създаден през 1897 г. от проф. Адолф Шале, емигрант от Франция, в сътрудничество с компанията “Шелби електрик” в Охайо. Неговите крушки били с по-високо качество от тези на Томас Едисон и създадената от него “Дженерал електрик”. Но и разходите по производството им били по-високи. Така накрая на пазара се наложила по-евтина крушка на Едисон.

Въпреки това никой не може да каже със сигурност как крушката в Ливърмор не угасва вече 110 години. Като истинска звезда тя се радва на почитатели по цял свят. Специална уебкамера предава на всеки 10 секунди актуалното й състояние. От 1976 г. крушката има собствено електрическо захранване, което е автономно и я предпазва от евентуално спиране на тока. (24часа)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пожарникарите в Ливърмор, Калифорния ...

Ако вникваш малко от малко в това което постваш за пример и вдяваш от тая материя сам може да си отговориш за "феномена" и да се опровергаеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Nikolay Pavlinov Panchev
      Здравейте,
      Имам дак, който поддържа SPDIF връзка (оптична или коаксиална) и искам да го свържа с компютъра ми.
      За жалост, когато си го купувах не се интересувах от подобни детайли си взех asrock H110 дъно, което не поддържа spdif out.
      Ще можете ли да ми помогнете и ориентирате към кое дъно да подходя, което да удолетвори нуждите ми?
      Важно е да уточня, че дъното трябва да поддържа socket 1151 технологията, DDR4 2133, поне три харддиска, да се побира в миди тауър и да поддържа gtx 1060 видео карти
      Благодаря предварително!
    • от Viktoria Petrova
      Здравейте, дойде време да подменя стария си лаптоп и моля за малко помощ. Според Вас този модел добър ли е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-PAVILION-15-CB005NU-2LD03EA/p/527950 Нямам възможност да дам повече от 1500лв. Интересува ме добър ли е за игри, понеже брат ми иска да го ползва да си играе новите игри, които не тръгват на неговия лаптоп ? Аз ще го ползвам за ровене в интернет, гледане на филми и програми за обработка (някои са доста тежки), когато съм в университета. Знам, че за игри е по-добре настолен компютър да се вземе, но на мен задължително ми трябва да мога да го нося в университета. Другият модел на тази цена е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-ACER-ASPIRE-7-A717-71G-50GG-BK/p/518213 На мен ми изглеждат напълно еднакви (като изключим големината на екрана). Моля за сериозни мнения, защото не съм запозната, а искам да зарадвам брат ми, понеже като не съм на лекции предимно той ще го ползва за игри. Отворена съм и за предложения, стига да са до 1500лв. Благодаря предварително! 
    • от Cvetelin Evtimov
      Здравейте! Наскоро си поръчах ново дъно от Speedcomputers Asus Prime z270 A. Следователно нови Рам, процесор Intel i3 7100 и захранване EVGA 1000W GOLD. 
      Слабям си го на бюрото на гумена основа, включвам монитор, цъкам копчето на захранването и светва ЛЕД подсветката на дъното (странно е, че само при включено захранване в тока дъното свети). Стратирам с вграденото Power копче, вентилатора на процесора се върти, но няма никаква картина на нито един видео изход от дъното. 
      Слагам един спиикър, но и от там не излиза звука
      "Преди съм имал същия проблем с друго дъно от дриг магазин, след като им го върнах за поправка се оказа, че трябва ъпдейт на биоса, върнаха ми го и всичко е точно" 
      Звъня в магазина, разговарях с човек от сервиза, като му обясних каква ми е конфигурацията и каза, че би трябвало всичко да е наред и да им го пратя да го погледнат. 
      Получават го на следващия ден и започва чакането.. Звъня след 1 седмица, като от там ми казват, че е изпратено към производителя.. Ок. 
      След още 1 седмица получавам пратка в Спиди, като мисля, че е дъното. Гледам някъв плик с документи. Отварям ги и гледам снимки на задната страна на дъното, снимана някаква спойка и пише, че ми е отказана гаранция от производителя поради "неоторизирана намеса". WTF?
      На снимата не можах да разбера какво ѝ има на спойката, защото е размазана и черно-бяла. 
      Звъннах в магазина, като отново си говорих с човек от сервиза, като той ми каза, че и те ще го видят като пристигне при тях и ще ми звъннат. 
      В нета се разрових и видях, че и много други имат същия проблем с това дъно. 
      Как да процедирам ако и те ми откажат гаранционно поправяне или замяна? 

• от achilles_tw
      Здравейте, ще си взимам нов комютър и искам съвет от къде да го взема, от къде ще ми бъде най евтино също така помощ при избора на части. Видеокартата искам да бъде на Nvidia, а процесора на Intel. Ще го използвам предимно за игри. Искам да добавя само, че последният ми компютър беше от джар и съм много разочарован от тях имах много проблеми с конфигурацията и с тях, бяха ми сложили дори несъвместими дъно и процесор пълна идиотщина. Така че за зглобяването ако може от самия сайт от който се поръчват частите да стане или да ми дадете някакъв съвет къде да ми го зглобят, мисля че бих се справил и сам но ме е страх да не прецакам нещо! Мерси предварително колеги ! 
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.