Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

имам бойлер български и е сравнително нов-5г. от 5-6м имам проблем с меката връзка на студената вода ,който се изразява в това ,че загрява много и се пръска маркуча.това се случва на по 8-10дни така че имам питане .от къде може да е проблема?разкачих цялата ел схема.апартамента е от старите и нулата и земното са взети от едно место.клапана който е вързан на студената вода толкова се загрява че неможе да се пипне с ръка.имам съмнение че независимо направената връзка в схемата на бойлера с 0 ,някак става така че бойлера дърпа 0 от меката връзка а не от кабела с 0 който съм вързал.схемата е-фазата отиза в ключ на бойлера и от там в термостат/реле/ и от там на нагревателя.нулата по същия начин отива в ключа /на друга клема/ и  от там в термостата/релето/ от другата страна и отива в нагревателя.имам трети кабел който е за земно но е вързан в разклонителната кутия заедно с 0 и от там отива в бойлера на корпус.всичко си работи ключа на бойлера прекъсва и нулата и фазата/замерено е/но незнам по каква причина загрява меката връзка на студената вода толкова че не се пипа с ръка.дайте идеи от къде може да е .благодарско предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С метални тръби си нали?

Някъде има утечка.

Задължително спирай бойлера като се ползва вода от него и извика правоспособен ел техник да огледа инсталацията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери 0-та в таблото и във външен бойлерен ключ.Загряването се получава от прекъсната 0,или лоша връзка.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не държи възвратния клапан ,за смяна е ,проблема не е електрически.Много са калпави някой път издържат 6мес..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Загряването може да се дължи на вентила,който не трябва да пропуска топла вода в обратна посока.Проверка---задължително.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

по данни на завода възвратния клапан трябва да връща в самата мека връзка/незнам защо/ а инак си има сран от където мога да изпускам вода.с метални тръби съм.колкото за 0 -отворих тъблото и притегнах всички кабели които са на шината с 0.не бяха хлабави по съвсем малко можах да ги затегна.възвратния клапан е метален ако въобще тва има значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възвратния клапан си е метален, но от вътре ги правят от мн не качественна пастмаса и някои не издържат и 6мес..В Германия до възвретния клапан си имат тръба която, отвежда водата пропусната от клапана, в БГ никога не съм видял от клапана да пропуска вода.Сменяй го

Редактирано от balki65 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

загрява много и се пръска маркуча.това се случва на по 8-10дни

Сблъсквал съм се с това много пъти.

Проблема е електрически, извикай майстор да ти види бойлера.

Ако не вярваш си намери изцяло пластмасова мека връзка.

Дори да връща възвратния клапан температурата на водата е около 60-70градуса и няма как да "пръсне" меката връзка.

По вашата логика меката връзка за топлата вода ще се стопява постоянно.

Помислете преди да пишете.

Редактирано от trial version (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз не искам да споря с никого -просто имам проблем и търся решение.това за меката връзка ок но по водата също протича ток защото е проводник-дали ще има оплетка или няма тоси е едно и също за тока.незнам къде е проблема в ел схемата.вързан и работи явно от таблото до ключа трябва да се търси проблема а не в схемата на самия бойлер -до това заключение стигнах.вярно е това че на топлата вода меката връзка никога не се е пръснала и за това си мисля че проблема може да е и във възвратния клапан,но незнам защо.исказах съмнение и за 0 че може да е прекъсната и да дърпа по меката връзка 0.незнам.просто проверих всичко все пак имам някакви познания за ток.щом съм успял до преди 1/2година така вързан да работи значи нещо мога .просто от смяна на вентила и на мека връзка в последствие се получи така .нищо не е барано по елсхемата на бойлера.но може би в таблото или някъде по трасето от таблото до ключа да е станало нещо .незнам за това съм тук и питам.все пак и това което сте написали съм пробвал.чакам още идеи от къде може да е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти обясня, па ако не искаш-недей чети :)  Тва дет са турга на бойлера е комбинация от възвратен и взривен клапан....Демек един път не пропуска топлата вода нанадоле към хладката, ем кат са надуй бойлера и не ще да изключи защитата, да почне да съска, за да не си разшириш апартамента. Може да пропуска и клапана, щото то една тапичка с пружинка и като заседне пясъчинка или друг боклук и не затваря как си требва, ама тва дет ти прай беля, според мен е слаба нула.....Нейде по трасето провери де ти църка и ша замяза работата....А може и да почерпиш по едно винце после, нема се обидя :)

ПП Алтавата нула, обикновено е у апартаментното табло, захвани от там ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата

Препикану мушкату

обесни с прости думи ,водата се разширява и като няма на къде пука меката на СВ, защо не на ТВ.

П.П.Затова имат отводнител на възвратния клапан,а в БГ никъде го няма,а трябва да има и вентилите трябва да работят така,да поемат разширението на водата

П.П.И да има утечка към корпус тя може би е мин. щом може да се пипа с ръка,и как може да повреди обвивката на меката връзка,не е заваръчна машина все пак

аз не искам да споря с никого -просто имам проблем и търся решение.това за меката връзка ок но по водата също протича ток защото е проводник-дали ще има оплетка или няма тоси е едно и също за тока.незнам къде е проблема в ел схемата.вързан и работи явно от таблото до ключа трябва да се търси проблема а не в схемата на самия бойлер -до това заключение стигнах.вярно е това че на топлата вода меката връзка никога не се е пръснала и за това си мисля че проблема може да е и във възвратния клапан,но незнам защо.исказах съмнение и за 0 че може да е прекъсната и да дърпа по меката връзка 0.незнам.просто проверих всичко все пак имам някакви познания за ток.щом съм успял до преди 1/2година така вързан да работи значи нещо мога .просто от смяна на вентила и на мека връзка в последствие се получи така .нищо не е барано по елсхемата на бойлера.но може би в таблото или някъде по трасето от таблото до ключа да е станало нещо .незнам за това съм тук и питам.все пак и това което сте написали съм пробвал.чакам още идеи от къде може да е

Колега,от написанато от теб се вижда имаш познания,по ел.техника, но една молба по добре е винаги да се съветваш с правоспособен ел.техник преди да предприемеш нещо.Така ще си спестиш някои безмисленни разходи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Taka като чета ще дам мнение на човека и аз.Ел. техник съм исе замислих логично е да е прекъсната в момента нулата и да си взема от водата щом загрява явно е прекъсната нулата и директно прави контакт с водата

как не ви е ударил тока се чудя преди ме е удряло като бях малък и бяха железни тръбите сега са пвц и водата не пуска толкова дълга обтечка ами на мястото на контакта с фаза и нула грее яко .

Трябва да премахнем това съмнение значи магистралата тръгва от апартаментното табло после се разклонява в така нар. бойлерно табло и чак тогава се закача бойлера логиката щом казахте , че сте затегнали нулата която тръгва от главното апартаментно табло и пристига в бойлерното табло е да погледнете именно него и да видите за слаба връзка в бойлерното табло аз съм ел. техник но не съм дораснал за бойлери слагал съм бойлерни табла и съм връзвал много бойлери но говоря за нови за употребявани викам техник не съм дораснал да пипам бойлери там се меси веика и не трябва да си просто обикновен еладжия но моя съвет е както казах по на горе в поста си 

да погледнете и евентуално при слаба връзка да затегнете бойлерното табло

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Taka като чета ще дам мнение на човека и аз.Ел. техник съм исе замислих логично е да е прекъсната в момента нулата и да си взема от водата щом загрява явно е прекъсната нулата и директно прави контакт с водата

как не ви е ударил тока се чудя преди ме е удряло като бях малък и бяха железни тръбите сега са пвц и водата не пуска толкова дълга обтечка ами на мястото на контакта с фаза и нула грее яко .

Трябва да премахнем това съмнение значи магистралата тръгва от апартаментното табло после се разклонява в така нар. бойлерно табло и чак тогава се закача бойлера логиката щом казахте , че сте затегнали нулата която тръгва от главното апартаментно табло и пристига в бойлерното табло е да погледнете именно него и да видите за слаба връзка в бойлерното табло аз съм ел. техник но не съм дораснал за бойлери слагал съм бойлерни табла и съм връзвал много бойлери но говоря за нови за употребявани викам техник не съм дораснал да пипам бойлери там се меси веика и не трябва да си просто обикновен еладжия но моя съвет е както казах по на горе в поста си 

Давай само с нула да загреем бойлера, и за ще дойда да се изкъпя ххххха

Колега май не се чустваш в час, тук е малко по друго,действат други закони на физиката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво искаш да кажеш че пиша глупости така ли?

Разбирко може би няма постоянна нула но фаза има и може би влиза в заимодействие с водата която представлява нула и почва да грее.

Един съвет пиши смислени работи по темата ако не разбираш не дей да пишеш ако критикуваш опровергай ме изложи ми грешката но не да пречиш и да (снасяш) глупости

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам бойлер български и е сравнително нов-5г. от 5-6м имам проблем с меката връзка на студената вода ,който се изразява в това ,че загрява много и се пръска маркуча.това се случва на по 8-10дни така че имам питане .от къде може да е проблема?разкачих цялата ел схема.апартамента е от старите и нулата и земното са взети от едно место.клапана който е вързан на студената вода толкова се загрява че неможе да се пипне с ръка.имам съмнение че независимо направената връзка в схемата на бойлера с 0 ,някак става така че бойлера дърпа 0 от меката връзка а не от кабела с 0 който съм вързал.схемата е-фазата отиза в ключ на бойлера и от там в термостат/реле/ и от там на нагревателя.нулата по същия начин отива в ключа /на друга клема/ и  от там в термостата/релето/ от другата страна и отива в нагревателя.имам трети кабел който е за земно но е вързан в разклонителната кутия заедно с 0 и от там отива в бойлера на корпус.всичко си работи ключа на бойлера прекъсва и нулата и фазата/замерено е/но незнам по каква причина загрява меката връзка на студената вода толкова че не се пипа с ръка.дайте идеи от къде може да е .благодарско предварително.

щом загрява мека връзка на студена вода-значи връща топла от там,къде си сложил възвратния клапан на самия извод на боилера или преди меката връзка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така значи от форумните експерти разбрах че само меката връзка за студената вода затваря  или може да затвори веригата. А другата мека връзка за топлата вода стой и дреме.

Това са неща които лесно могат да се проверят но щом автора няма нужната квалификация да ги направи по добре да стой надалече че освен за себе си е опасен и за околните.

Е ако е възвратен клапан няма проблеми ама първо трябва да се локализира проблема защото ако е липсваща нула нещата могат много да загрубеят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така значи от форумните експерти разбрах че само меката връзка за студената вода затваря  или може да затвори веригата. А другата мека връзка за топлата вода стой и дреме.

Това са неща които лесно могат да се проверят но щом автора няма нужната квалификация да ги направи по добре да стой надалече че освен за себе си е опасен и за околните.

Е ако е възвратен клапан няма проблеми ама първо трябва да се локализира проблема защото ако е липсваща нула нещата могат много да загрубеят.

Ако е липсваща нула треа да удря и ток не само да нагрява

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е липсваща нула треа да удря и ток не само да нагрява

Ми не е задължително в някои случаи. Но в момента си говорим на сляпо. Ел. уреди не се оправят по форуми. Това или го можеш, отваряш, преглеждаш и локализираш проблема или си викаш специалист. Но в никакъв случай не играеш на лотария при форумни експерти.

Според мен е от клапана но не мога да съм сигурен ако не видя проблема лично на место.

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има няколко начина да проверите дали текат уравнителни токове м/у нула и водопровод:  с волтмер - пад на напрежение на меката връзка ; с амперклещи -ток през меката връзка ; с волтмер - докарвате си 0 от апартаментното табло с отделен проводник и мерите пад на напрежение на нулевия проводник на бойлера и най-добрия начин - с монтирането на дефектно-токова защита. Връзката в разклонителната  кутия може да е разхлабена и да има повишено съпротивление . Преди 10-тина години имах същия случай . Докато оглеждах бойлера се включи хладилника и лампата в банята премигна .Блокът беше стар  -  строен в началото на 70-те.Не знам какъв е  тоя проектантски ''гений'' сложил желязна поцинкована шина за нулева.Нулевия проводник си беше направил легло в нея и хлопаше . От там нататък е ясно.

Има и още една възможност - някой комшия да ви подава енергия по тръбата .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нулата ти е зле.

Питай патИло - аз не че разбирам от нули де ама аварийната на ЧЕЗ това констатира.

При мен и наводнение стана като изби меката връзката - добре че не беше и включен та и тока да ме тресне.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбираш ли от ВиК? 

Студената вода идва от централна тръба минаваща през цялата сграда. 

Топлата вода е кръг в баня, няма връзка с външни тръби излиза от бойлера и отива до "чешмите" няма къде да заземи.

Затова когато липсва нула се топи връзката на студената вода.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбираш ли от ВиК? 

Топлата вода е кръг в баня, няма връзка с външни тръби излиза от бойлера и отива до "чешмите" няма къде да заземи.

Ти така убедително ме питаш все едно ми задаваш въпрос на тема ядрена физика или нещо за теорията на относителността и си убеден че отговора ми ще е отрицателен ! Да ама не. Разбирам разбира се то много сложно викаш. Ти вярно ли не те разбрах се опитваш да ме убедиш че между двете тръби за топла и студена вода няма галванична връзка ???

Убеден съм че съпротивлението между двете е почти нулево благодарение на поне двата смесителя  който имаш в банята и кухнята, да не говорим че ако поне два метра по дължината си е в бетон почти е без значение дали има или няма смесители.

Не може ако се нагрява поради протичане на ток през студената топлата макар и шунтова макар че може да се спори дали е такава да не се влияе.

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбираш ли от ВиК? 

ЕТО ВЕЧЕ ОТКРИХМЕ ТОПЛАТА ВОДА,шедьоври на Калдата, моля да да бъде преместено в съответния раздел бисери,нямам думи :speak:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЕТО ВЕЧЕ ОТКРИХМЕ ТОПЛАТА ВОДА,шедьоври на Калдата, моля да да бъде преместено в съответния раздел,нямам думи :speak:

Няма какво да си говорим тук в Калдата у акъл как се ремонтират совалки може да дадем в НАСА стига някой от там да попита де !

Всеки чул не дочул и пише и убеждава. Аз се чудя още как няма инциденти заради подобни теми в тоя форум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти така убедително ме питаш все едно ми задаваш въпрос на тема ядрена физика или нещо за теорията на относителността и си убеден че отговора ми ще е отрицателен ! Да ама не. Разбирам разбира се то много сложно викаш. Ти вярно ли не те разбрах се опитваш да ме убедиш че между двете тръби за топла и студена вода няма галванична връзка ???

Убеден съм че съпротивлението между двете е почти нулево благодарение на поне двата смесителя  който имаш в банята и кухнята, да не говорим че ако поне два метра по дължината си е в бетон почти е без значение дали има или няма смесители.

Не може ако се нагрява поради протичане на ток през студената топлата макар и шунтова макар че може да се спори дали е такава да не се влияе.

Аз не знаех , че смесителите поемат напрежението,или съпротивлението,или заземлението , че се шунтира, за бетона,който поема нещо. Пак нямам думи :speak: :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.