Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравайте ! Преди около месец се сдобих с тази конфигурация : http://nikem-bg.net/cart/49615p1r49912p1r47524p1r1001847p1r44260p1r50074p1r46943p1rf.html +  монитор  : http://www.emag.bg/monitor-led-ips-benq-23-full-hd-dvi-cheren-gw2320-9h-lawla-tpe/pd/DMWQJBBBM/ .Имам няколко проблема първия е като влезна в фейсбук долу в дясно ми се получават черни правоъгълничета и с мишката като мина от там се оправя.Втория проблем е както си играя мишката забива и монитора изгасва и пише че няма сигнал а компа си работи и трябва да се ресне.Също така отвреме на време ми изписва долу :" display driver stopped responding and has recovered".А и съм с VGA адаптер.Проблема от видео картата ли е или ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми мирише на дефектна видео карта, но все пак пробвай с смяна на драйверите за видеото .  Най-лесния начин да се види дали е видеото е да се иползва друга видео карта.Драйвер рековърито , което се случва вероятно е от прегряване или вътрешен дефект , може да е и от недобре сложена видео карта.Предлагам да го закараш на сервиз някой да го погледне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.youtube.com/watch?v=VmRtx0vLobE

Изгледай го до инсталването на AMD драйверите , втората половина е за nVidia.

Не забравяй да махаш старите драйвъри,като слагаш нови.

Редактирано от loc_dogy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах същият проблем като карах с вградена радеонка

Да ти кажа ли къде е проблема ? Проблема е, че играта която играеш е некадърно написана или не е много добре съвместима с операционната ти система или драйвера на видеото.

Или просто драйверите не са написани като хората.

Редактирано от HWmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах същият проблем като карах с вградена радеонка

Да ти кажа ли къде е проблема ? Проблема е, че играта която играеш е некадърно написана или не е много добре съвместима с операционната ти система или драйвера на видеото.

Или просто драйверите не са написани като хората.

То несе получава само при игри.Дори вчера като го ресна пуснах скайп и пак стана даде че няма сигнал и се изключи монитора .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То несе получава само при игри.Дори вчера като го ресна пуснах скайп и пак стана даде че няма сигнал и се изключи монитора .

Картата ти overheat-ва или захранването ти е недостатъчно/шитаво, и затова се получава така. Щом като постоянно ти го прави ме съмнява да е драйвер.

Редактирано от HWmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом рестартира-проблема не е за теб-сглобка,захранване,видео,дъно,софтуер...Пращай я обратно за диагностика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом рестартира-проблема не е за теб-сглобка,захранване,видео,дъно,софтуер...Пращай я обратно за диагностика.

Не рестартира а гасне монитора а компа си бачка....И го прави от време на време.....ще трябва да ходи на сервиз май :X

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не рестартира а гасне монитора а компа си бачка....И го прави от време на време.....ще трябва да ходи на сервиз май :X

Както и да е.Какво да пишем като не знаеш как да сложиш драйвъри-иди в сайта им,изтегли последен драйвър (без бета) според ОСто и стартирай ексето (добре е да се махнат старите шльокавици,но...).За това не трябва сервиз или спец умения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с друг монитор и виж дали прави същия проблем. Провери дали добре си свързал кабелите от монитора към буксата на видеокартата. Ако с другия монитор не прави тези проблеми, значи дефектът е във видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никога не ползвай адаптери и скапания D-Sub когато имаш избор. Вместо да ходиш по-сервизи си купи читав кабел DVI-D.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с друг монитор и виж дали прави същия проблем. Провери дали добре си свързал кабелите от монитора към буксата на видеокартата. Ако с другия монитор не прави тези проблеми, значи дефектът е във видеокартата.

И на друг  монитор го прави.

Никога не ползвай адаптери и скапания D-Sub когато имаш избор. Вместо да ходиш по-сервизи си купи читав кабел DVI-D.

http://www.comelsoft.com/product/15468/manhattan-390699-kabel-za-monitor-dvi-d-singlem-m-1-8-m.html#.UsiMjvuMaUk Този ще свърши ли работа и дали проблема ще се оправи?

пп: Или този : http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.do?productguid=523414&scenario=&productarea=P11021201&detailScenario=Kabel-ROYAL-DVI-D-%2824%201%29M-M-ferit,-3.0M-che

Редактирано от Денката (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето  няколко от възможните причини.Има голяма вероятност проблема да е софтуерен.Преди около 2 години реших да си купя по съвременна видеокарта( gf 540).На Диабло 3 почна да ми вади същото съобщение и се наложи да върна старата(HD 6670).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от BluePower
      USB Портовете не ми работят ето и снимка

• от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от G.H75
      Здравейте имам проблем със компютъра!!!Когато включа компютъра не се включва монотора.Пробвах всичко смених батерията на биоса сложих нова термо паста махнах видеокартата и рама сложихги на друга машина всичко си работи.ПОМОЩ!!!!
      Видеокартата е Sapphire R9 280X Dual-X
      Дъното е MSI 970A-G43
      Рам Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1600MHz

• от Мирослав Каменов
      Здравейте, моят проблем е следният лаптопът ми е Guru M67SRU закупих си оригинален диск за Windows 7 от Microsoft с цел да вдигна битовете на моят понеже е 32 Bit а искам 64 Bit така сложих диска във лаптопът пуснах инсталацията започнах да го инсталирам и ми изписа че „Windows не може да се инсталира защото е стартиран безопасен режим натиснете Ok за да продължите натискам и вадя диска и пускам Windows normally излиза ми това натискам ok пак това пробвах да вляза във Safe Mode да го спра не става излиза ми само това на снимката и не ме пуска вътре помощ!!!!

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.