Премини към съдържанието
Христо Христов

Свързване на едни колони 2.1 и едни 2.0 на един компютър.

Препоръчан отговор

Здравейте имам запитвате дали ще има някакъв проблем да свържа едни колонки с буфер genius и едни обикновени  на а4 текс да ги свържа с преходник един мъжки 3,5 на 2 женски 3,5

П.П Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е целта на занятието?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте имам запитвате дали ще има някакъв проблем да свържа едни колонки с буфер genius и едни обикновени  на а4 текс да ги свържа с преходник един мъжки 3,5 на 2 женски 3,5

П.П Благодаря предварително.

Не, няма да има проблем .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, няма да има проблем .

Аз не бих пробвал, за да няма после "препоръчайте ми нова звукова карта".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще  върже колоните и звука ше стане по слаб и ще се влоши с тоя преходник  за 2 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не виждам къде е проблема 2.1 системата да се свърже към зеления жак, а 2.0 към черния. И двете системи са със собствен усилвател и ще свирят нормално. За преходниците съм съгласен че са боклуци... за вдигане на повече шум става но за качество не ...

Редактирано от Jokerface (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не виждам къде е проблема 2.1 системата да се свърже към зеления жак, а 2.0 към черния. И двете системи са със собствен усилвател и ще свирят нормално. За преходниците съм съгласен че са боклуци... за вдигане на повече шум става но за качество не ...

Аз съм го правил, това е при условие че всичките колони имат собствен поток на ток( собствени захранвания) а не да ги захранва звуковата карта.Никакъв проблем, просто силата на звука леко ще намалее при двата чифта колони.

Също съм свързвал два чифта обикновенни колони на разделител към зеления порт само.

Редактирано от loc_dogy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм го правил, това е при условие че всичките колони имат собствен поток на ток( собствени захранвания) а не да ги захранва звуковата карта.Никакъв проблем, просто силата на звука леко ще намалее при двата чифта колони.

Също съм свързвал два чифта обикновенни колони на разделител към зеления порт само.

Ами те и двата чифта са със собствени захранвания щом се включват в ел. мрежа

значи няма да има проблем да ги включа аз съм с лаптоп и нямам няколко входа а само един затова мисля да ползвам разклонителят от първият ми пост в темата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами те и двата чифта са със собствени захранвания щом се включват в ел. мрежа

значи няма да има проблем да ги включа аз съм с лаптоп и нямам няколко входа а само един затова мисля да ползвам разклонителят от първият ми пост в темата

За вероятността да ти изгори аудио картата ,което бе споменато по-горе , много малка вероятност е,просто поради факта че и двата чифта си имат собствено захранване а не се хранят от картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никаква, ама абсолютно никаква опасност за звуковата карта, дори и колоните да не са активни !

Щом като звукът отслабва, значи тоя сплитър/преходник свързва двете устройства последователно и съпротивлението скача, което е хубаво за звукавата карта.

Ако решите да свървате успоредно, внимавайте само съпротивлението да не падне под 16 ома защото оттам надолу става опасно за звуковия чип.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е правилният начин, а не със сплитери и подобни измислици... стига звуковата карта да го позволява, разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.