Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер. Днес си купих домашно кино филипс и се пробвах да го свържа към телевизора също филипс лед смарт тв. От магазина ми казаха да си купя еврожак и да ги свържа. Така и направих. Картина излиза на тв от домашното кино, но като пусна телевизията няма звук на колоните. Колоните си работят, но телевизията не тръгва звука. Незнам какво да правя, да връщам домашното кино ли или аз нещо не правя. На упътването пише :

- "свържете Скарт кабела към телевизора. Той поддържа ргб канали , но не и HD. Ако искате да слушате звука през тонколоните натиснете неколкократно пъти SOURCE(на системата за домашно кино), за да се намерите правилния аудио вход".

Правя го това, но звука не тръгва :(

Някой може ли да ми подскаже нещо, или да ходя да го връщам в технополис

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало, дайте точните модели на телевизора и домашното кино.

Както и какъв тип кабел ползвате. Това ли е кабела (скарт)?

Редактирано от ieenso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Страшен съвет са дали "консултант-разбирачите" от технополис. Евро букса, скарт...

Не вярвам домашното кино, а и телевизора да нямат HDMI.

Редактирано от Sceep (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е кабела да!https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRRAevPmjqjOvjnmE2CTv4WdfCN8XDHrakzSDbuJgCDVf_YsGJN-A

Модела на телевизора е 

PHILIPS 37PFL3507H

http://electron.bg/philips-37pfl3507h-p-202495.html

Модела на домашното кино е 

Домашнo кинo PHILIPS HTS-2511

http://www.technopolis.bg/b2c/details/33645/P11090501~2/Domashno-kino-PHILIPS-HTS-2511

Опитах да свържа друг телевизор нео  отново лед със еврожака и там не тръгна звука :(

Домашното кино няма hdmi 

Телевизора има 3 hdmi, единия е зает от цифрова телевизия на виваком посредством оптичен кабел

Редактирано от alboqnski (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй,и като натискате Source,какви възможности ви се появяват? Нещо като TV,Video,Aux....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй,и като натискате Source,какви възможности ви се появяват? Нещо като TV,Video,Aux....

ами нещо дисплея е прецакан на киното, има сякаш изгорели лампички и не се ччете всичко. Ни виждам нещо от рода opening coah, aux in като ги цъкам, но на никое не тръгва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом дисплея не е добре,обратно в магазина.Ползвайте си гаранцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом дисплея не е добре,обратно в магазина.Ползвайте си гаранцията.

Ами това ще направя, надявах се да тръгне и дисплея ще го прежаля, но... :(

Да не би заради телевизията да е проблема, понеже е с hdmi kabel през оптичен кабел или нешо такова.

Иначесложих флашка и си пуснах музика бачкат идеално :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Иначесложих флашка и си пуснах музика бачкат идеално  :(

Че киното е за връщане с тоя повреден дисплей, за връщане е, но в какъв режим го пускаш да работи? Ако е 5+1, едва ли ще докараш звук, освен ако не го пуснеш да работи в режим 2+1. Пробва ли така? А пусна ли през тв плеъра филм с доказано аудио 5+1?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че киното е за връщане с тоя повреден дисплей, за връщане е, но в какъв режим го пускаш да работи? Ако е 5+1, едва ли ще докараш звук, освен ако не го пуснеш да работи в режим 2+1. Пробва ли така? А пусна ли през тв плеъра филм с доказано аудио 5+1?

Мисля че не съм пробвал на 2+1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 10 лв повече можеше да купиш модел с HDMI - SONY-DAV-TZ140 (само пример). Тия проби се правят в магазин - пред теб продавачите да изкарат звук от това, което ти искаш, а не после да се чудиш работи ли, не работи ли...

Мисля че не съм пробвал на 2+1

Ами пробвай!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизора има 3 hdmi, единия е зает от цифрова телевизия на виваком посредством оптичен кабел

До сега не бях срещал оптичен HDMI кабел?! При евроскарт кабелите има една особеност - ако не са влезли плътно или картината променя цветовете си, или звука липсва! Колкото за звука това домашно кино няма ли AC-3 филтър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам системата няма да е много нов модел, щом няма HDMI изход

Не може да се гледа HD видео, няма да има качествена картина със Scart, на телевизора от нея, както и качествен HD звук и т.н.

Ако автора има възможност да е смени с по-нов с повече възможности (плейване на HD Video, USB 2.0 вход и т.н.) .

Вероятно ще по-скъп модел. Но няма да направи лошо.

Иначе свързването може да стане по няколко начина:

-с скарт кабел

-с кабел чинч само видео и аудиото от скарт или композитен изход на телвизора. (комбинации за звука)

- видео сигнала през чинч (композитен), а аудио-то през цифровият изход на телевизора към цифровият вход на TV (Digital Coaxial-IN).

Описано е на страници 9 и 10 от ръководството. Възможни са и комбинации при свързването (при опции 2 и 3).

Редактирано от ieenso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В менюто за звук на телевизора би следвало да има опция Звук->Съраунд режим и там да имаш опции, избери не Стерео, а Incredible surround

Като гледам системата няма да е много нов модел, щом няма HDMI изход...

Това бе първото, което потърсих в мрежата, но не намерих коя година е. И на мен не ми се вярва да е съвременно, а да няма HDMI.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В менюто за звук на телевизора би следвало да има опция Звук->Съраунд режим и там да имаш опции, избери не Стерео, а Incredible surround

Това бе първото, което потърсих в мрежата, но не намерих коя година е. И на мен не ми се вярва да е съвременно, а да няма HDMI.

да обърнах на стерео, но пак няма звук. Когато натискам source  на aux се чува само шумене . Всякак пробвах, ще видя уутре в магазина дали ще могат да подкарат звук. Ако и те не успеят, мисля че съм в правото си да го сменя, предполагам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми то и първите HD приемници на Булсатя нямат HDMI но пак се свързват към телевизор, но не през композитен чинч, а през компонент който си е един вид цифров изход от приемника! Възможно е и това домашно кино да е с такива чинчове (принципно вървят комбинирано т.е. композит + компонент)! Виж снимката от линка, за да се ориентираш: http://forums.megalan.bg/uploads/monthly_07_2011/post-6666-016867100%201311707364.png

Edit: На комшията телевизора е LG 22" и Вивакомския приемник го свързах по този начин с чинчовете, защото не му бяха дали HDMI кабел, а и той не бърза да си купува! Там също има една особеност - както е показано на снимката трите компонентни чинчове (горния ред - син, зелен и червен) се свързват с телевизора, но за да има звук се свързат и два от композитните т.е. R и L за аудиото!

Редактирано от plamen74 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не споря, само казах, че не ми се вярва, все пак сме 2014 г... Така и не намирам годината на модела, не че съм се разтърсил кой знае колко.

Авторът, да ти го вържат в магазина и да тръгне, инак взимай друг модел. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, разбрах, ще ги накарам да ми го вържат и да ми оправят дисплея. дано да не ми е от кабелната

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой може ли да ми каже има разлика в звука при домашно кино 5+1 и суббуфер с 5 колонки? разликата е че домашното кино има двд плеяр, а другото няма. Има ли разлика в звука, ефекти или е едно и също?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да обърнах на стерео, но пак няма звук. Когато натискам source  на aux се чува само шумене . Всякак пробвах, ще видя уутре в магазина дали ще могат да подкарат звук. Ако и те не успеят, мисля че съм в правото си да го сменя, предполагам?

Грешно предполагаш. В правото си да ти го пратят в сервиза за ремонт. И само ако не подлежи на такъв - тогава ще го сменят.

А бе ти не забеляза ли тоя дефект в магазина? 

И после, като разправям, че Philips-ите на нашия пазар са боклуци, никой не ми вярва ...

А някой може ли да ми каже има разлика в звука при домашно кино 5+1 и суббуфер с 5 колонки? разликата е че домашното кино има двд плеяр, а другото няма. Има ли разлика в звука, ефекти или е едно и също?

Да, има разлика :) .

Ще кажеш ли за кои точно домашно кино и 5.1 колонки става дума? Защото и от едните, и от другите има бая марки и модели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешно предполагаш. В правото си да ти го пратят в сервиза за ремонт. И само ако не подлежи на такъв - тогава ще го сменят.

А бе ти не забеляза ли тоя дефект в магазина? 

И после, като разправям, че Philips-ите на нашия пазар са боклуци, никой не ми вярва ...

Не. Той сложи диск и колоните тръгнаха, откаде да знам , да го пробвам на ТВ програми. Те гледат по бързата да го пробват и тва е , пък и аз толкова разбирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За това, когато се закупуват такива неща е хубаво преди това да се консултираш, или да намериш приятел, който е в час да дойде с теб при покупката! Това е принципа, но човек чак като си изпати тръгва да пита и научава много, но по трудния път, за съжаление!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По закон,виж си документацията за срока на връщане /3 или 7 дни/ можеш да го върнеш без обяснения и си вземи друг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По закон,виж си документацията за срока на връщане /3 или 7 дни/ можеш да го върнеш без обяснения и си вземи друг.

По закон можеш да върнеш уред до 7 дни след закупуването му, при спазване на определени условия, само при покупка по Интернет!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.