Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, хора,

Искам помощта ви, за да си избера подходящи компоненти за ПЦто, което искам да си поръчам. Лаик съм в сглобяването, но все пак имам някаква визия какво искам и какво не искам да имам (естествено, че лаиците сме винаги така ;))

Имам няколко части предвид, които съм си набелязал и около тях искам вие да ми помогнете да си доизградя цялостната машина.

Крайната цел е прилична гейминг конфигурация, която да ми служи вярно за новите и сегашния гейминг заглавия на 1080p.

Процесор - искам да е или i7 - 4770 или i5 - 4670. Кой точно за гейминг - вие кажете.

Видеокарта - тук изборът е между 280x (гигабайт, асус, MSI, EVGA) и някоя съпоставима от тези на Нвидия (не знам коя е съпоставима на 280x)

За да ви ориентирам - искам нещо надеждно, което няма да загрява и да бръмчи силно. (Гледах ревю на 290x и определено не искам карта, която вдига 100 градуса при нормална натовареност)

Монитор - имам си хубав нов LED телевизор, който позволява Full HD.

Хард - не държа да е SSD. Също така смятам, че няма да ползвам нищо над 500GB, ако това има някакво значение за предложенията ви.

Дъно, захранване, кутия и охладители - нищо не разбирам. Предложете вие.

Пак подчертавам, че няма да се клоква, и не искам и SLI.

Бюджет - нямам твърд лимит, но между 1500-2000 лв, ако се получи ще е ОК.

Идеята ми е да не се скъпернича, ако дадена част е хубава, но само заради бюджета не мога да я взема. Напротив, ще я купя, ако ми осигурява по-добро качество.

А да, конфигурацията трябва да има някакво wi-fi за хващане на нет, защото не мисля да пускам лан кабел.

Ако имате ??? съм на разположение.

Айде и мерси,

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо поздравления за добре оформената тема и Честита Нова Година. Теми около вашия бюджет има доста и то на първата страница на раздела. Ето все пак едно предложение от мен. - Количка

Процесора ще е достатъчен щом ще го ползваш само за гейминг. ЗА i7 ще трябва да отделиш повече. Може да помислиш и за Xeon. 8 РАМ, 1 ТБ хард. При желание добавяш SSD и по-скъпа видео карта. Много добро захранване със златен сертификат. Като ватове също ще е достатъчно. Просторна и красива кутия. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря :)

Пак добре, че не си ми дал линкове към www.intel.com, www.asus.com и т.н и да се оправям сам. :D

Ще видя дали ще мога да се ориентирам или не след като изчета всички теми.

Все си мисля, че изискванията могат да се покриват като бюджет с други теми, но ако си прочел внимателно всичко, което съм изписал, ще видиш, че има и разлики.

Не го пиша с идеята да се заяждам или да се правя на обиден. Иначе ми е ясно, че всеки шльоква поредната тема без да чете подобните и сигурно и на вас ви писва да предлагате помощ за горе долу едни и същи неща. Но все пак има малки разлики, които за мен поне са съществени.

Първо поздравления за добре оформената тема и Честита Нова Година. Теми около вашия бюджет има доста и то на първата страница на раздела. Ето все пак едно предложение от мен. - Количка

Процесора ще е достатъчен щом ще го ползваш само за гейминг. ЗА i7 ще трябва да отделиш повече. Може да помислиш и за Xeon. 8 РАМ, 1 ТБ хард. При желание добавяш SSD и по-скъпа видео карта. Много добро захранване със златен сертификат. Като ватове също ще е достатъчно. Просторна и красива кутия. 

Благодаря :-) Не искам да те обидя, но определено не искам Палит. Каква друга карта може да се вмъкне? Иначе като пари е супер. 

Също така не виждам wi-fi приемника или той е към дъното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB N760OC-4GD GTX760 4GB DDR5. Въпреки, че на Палита нищо му няма. Дъното има вградена звукова карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Палита за цената си е страхотна - доста хора са я купили и не са изпищяли още :)
Мощен процесор.
Кутия с добра звуко изолация. 
Стабилно захранване с платинен сертификат.
Бърз хибриден твърд диск.
Добро дъно - ASROCK доста се развиха в последно време, използват японски твърдосплавни кондензатори.
Редактирано от ganio (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB N760OC-4GD GTX760 4GB DDR5. Въпреки, че на Палита нищо му няма. Дъното има вградена звукова карта.

Ники, на човека му трябва WiFi адаптер, не те пита за звукова карта! Ето: TP Link

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За цената си Палит 770 е супер.Манекенкитрошачът ти е дал най-доброто като производителност-цена.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ники, на човека му трябва WiFi адаптер, не те пита за звукова карта! Ето: TP Link

Да, не съм разбрал питането му. Извинявам се!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"А да, конфигурацията трябва да има някакво wi-fi за хващане на нет, защото не мисля да пускам лан кабел."-за 10-20 лв има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"А да, конфигурацията трябва да има някакво wi-fi за хващане на нет, защото не мисля да пускам лан кабел."-за 10-20 лв има.

Малко  :offtopic_s:   Това мъниче,дали ще е по-добро от вграденото в лаптоп? Питам,защото братовчед ми няма възможност да си прекара интернет,и каквото хване от близкото общежитие,това е.А сигналът е доста слаб.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко  :offtopic_s:   Това мъниче,дали ще е по-добро от вграденото в лаптоп? Питам,защото братовчед ми няма възможност да си прекара интернет,и каквото хване от близкото общежитие,това е.А сигналът е доста слаб.

Te в лаптопите са си ***ли майката.Имах на Длинк една шайба с 2м кабел-беше трепач,но не помня модела (може и марката да бъркам).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, няма да е по-добро!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нико, 4ри бързи въпроса:

- ако се сложи GB 770 на твоето предложение вместо 760 (и вместо 280x) това по-добър избор ли е за видеокарта или се прецаквам?

- захранването ще е достатъчно ли за всяко от трите предложения 

- кутията достатъчно широка ли е ако се сложи GB 770

- кутията достатъчно прохладна ли ще бъде или ще трябват допълнителни охладители?

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. С никоя от трите карти не се прецакваш. Но аз съм за Палита. Това не е като едно време да загряват и да вият.

2. Да, захранването ще е достатъчно и за 3-те карти.

3. Кутията побира до 423 мм. карти. И с това няма да има проблем. Ще се събере картата.

4.Нищо допълнително не трябва да купуваш като охлаждане. Няма да има проблем с температурите. Но кутията има доста отвори за вентилатори и при желание можеш да добавиш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако имаш намерение да запълниш бюджета на макс(2000лв.) може да се събере конфиг с 2 GTX760(в SLI) и да избиеш рибата! С клокърско дъно и процесор и няма да има игра, която да ти се опре. :D  Който каквото ще да си приказва, но 2>1.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако имаш намерение да запълниш бюджета на макс(2000лв.) може да се събере конфиг с 2 GTX760(в SLI) и да избиеш рибата! С клокърско дъно и процесор и няма да има игра, която да ти се опре. :D  Който каквото ще да си приказва, но 2>1.

Не, не, това е прекалено. Не мисля да се занимавам със SLI. Мисля даже, че това ще ми е последния сериозен компютър за игри. С годините имам все по-малко желание, а и време да джиткам.

Мисля, че се ориентирам към конфигурацията на Нико с GB GTX 770 (въпреки препоръката за Palit-a).

А и като бюджет е изненадващо малко (в смисъл на долния край на обявените от мен пари, не че мисля, че 1500 лева са малко..не съм чак толкова богат)

Единствено може да ми дойде на акъла да се пробвам за i7 като средство за future-proofing. Но не знам дали има смисъл, защото до тогава и останалите компоненти ще са се износили/амортизирали.

1. С никоя от трите карти не се прецакваш. Но аз съм за Палита. Това не е като едно време да загряват и да вият.

2. Да, захранването ще е достатъчно и за 3-те карти.

3. Кутията побира до 423 мм. карти. И с това няма да има проблем. Ще се събере картата.

4.Нищо допълнително не трябва да купуваш като охлаждане. Няма да има проблем с температурите. Но кутията има доста отвори за вентилатори и при желание можеш да добавиш.

Нико,

може ли само да хвърлиш един поглед на следния сайт. Там пише, че за 770 се иска 600W..

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4629#ov

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не, това е прекалено. Не мисля да се занимавам със SLI. Мисля даже, че това ще ми е последния сериозен компютър за игри. С годините имам все по-малко желание, а и време да джиткам.

Само споменах вариант различен от масово предлаганите. А щом не си чак толкова запален геймър според мен може да минеш с 760ка(като производителност е предостатъчна)!

Поздрави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

230 вата на стокови честоти.Захранването ще стигне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може ли само да хвърлиш един поглед на следния сайт. Там пише, че за 770 се иска 600W..

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4629#ov

Няма страшно. Производителите се презастраховат, защото не знаят другите части или пък може да си с някое некачествено захранване. Картата е около 170 вата. А цялата конфигурация няма да мине и 300 вата.

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето все пак нещо и от мен:

Крайна цена 1 991,43 лв.

Всички компоненти са качествени и високопроизводителни. Видеокартата е доста добра и с 4GB видеопамет. SSD то е перфектно и си е голямо предимство(не говоря за игри, а по принцип) и като цяло предложението ми е издръжливо във времето. Ако твърдо не искаш SSD цената ще бъде около 1774лв.

Лека вечер!
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето все пак нещо и от мен:

Крайна цена 1 991,43 лв.

Всички компоненти са качествени и високопроизводителни. Видеокартата е доста добра и с 4GB видеопамет. SSD то е перфектно и си е голямо предимство(не говоря за игри, а по принцип) и като цяло предложението ми е издръжливо във времето. Ако твърдо не искаш SSD цената ще бъде около 1774лв.

Лека вечер!

Благодаря! От твоето предложение ако се махне SSDто, което са си минус 220 лева, нещата стават поносими :-) даже тогава и това захранване става малко прекалено, ми се струва, след като за GTX 770 550W е достатъчно, то за по-слабата карта трябва да е достатъчно също! :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.