Премини към съдържанието
powerful

Лаптопа ми е много бавен и забива

Препоръчан отговор

ПриветИмам проблем с моя лаптоп Fujitsu Siemens S7010, много е бавен и забива.От елементарно сърфиране в интернет забива и се налага да задържам копчето докато се изключи и пак да се включи, вече не издържам..Да не говорим, че когато гледам клипчета в сайтовете за видео споделяне ми забиват и трябва да ги тегля на лаптопа за да мога да ги гледам нормално..Преинсталирвал съм го няма ефект,наскоро го дадох да го почистят почти няма рерзултат , единственоото което се подобри е, че не загрява колкото преди ( преди доста загряваше и можех да изпържа яйце както се казва.. ) Дори докато пиша тази тема пак заби , представете си за какво става въпрос , тъкмо преди 2 минути го рестартирах и пак..И когато забие ми изписва една и съща досадна грешка " Скриптът не отговаря ". Характеристиките му са : 500 RAM , 1.6 процесор , 64 MB видео..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такааааа....

Проверихте ли в нета,какво точно означава тази грешка? Опитахте ли да се преборите с нея?

С кой браузър ви се случва това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Mozilla Firefox , не, не съм пробвал да се преборя с грешката..Просто самият лаптоп като цяло е бавен , дори понякога чакам 20 секунди да ми отвори "My computer". Тази грешка я бях срещнал и при училищните компютри които бяха с ОС Windwos и със сходни параметри като моя лаптоп..Отдавам го на това, че са прекалено слаби машините..Тогава се сещам, че компютъра беше с Internet Exporer.Иначе ако не се лъжа и с Google Chrome ми е давало същата грешка.Поствам снимка.

post-259318-0-37106300-1388695786_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С какъв Уиндоус сте?

Направете една оптимизация на системата,спрете ненужните неща.

Махнете повечето програми,които ползвате рядко или не ползвате.

Махнете снимката на десктопа,оставете само екрана.

Дефрагментирайте.

Колкото до вашият проблем,ето какво казва Гуугъл за "Скриптът не отговаря"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с XP съм , според вас дали ще има смисъл да правя това което казахте, при положение , че след преинсталиране лаптопа пак си забива..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не пречи да го направите.

Потърсете решение и за скрипта.

Драйверите сложени ли са?

Тествайте диска с HDTune и паметта с memtest.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

направо деинсталирай мозилата и инсталирай по-стара и лека версия, както и на флаш плеъра. Щом като браузърът не върви добре - колко свободно място имате на системния дял ?

Второ : отвори msconfig и забрани ненужните неща да тръгват при startup.

Трето и най-важно : инсталирай стари версии на програми, които използват по-малко рам. Много е важно да му пазиш рама, никакви антивирусни да не си включил ! Скайпа като например старите версии използваха не повече от 35 MB рам, а новата използва 150-200 MB рам, докато ти имаш 512мб общо за цялата ос и програмите. Същото и с браузъра ! Инсталирай стара негова версия, използваща колкото се може по-малко рам, както и стара версия на флаш плеъра !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

диск D ми е почти празен около 30 GB свободен , общо харда му е 55 GB , сега съм с най-новата версия на скайп и когато го пусна лаптопа забива и т.н  , значи да карам без антивирусна , така ли ?

memset какво точно да направя с тази програма ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

диск D ми е почти празен около 30 GB свободен , общо харда му е 55 GB , сега съм с най-новата версия на скайп и когато го пусна лаптопа забива и т.н  , значи да карам без антивирусна , така ли ?

memset какво точно да направя с тази програма ?

Затова използвай по-стара версия на скайп. Да, карай без антивирусна или инсталирай някоя по-стара такава. Но да точи колкото се може по-малко ресурси и РАМ памет ! Защото лаптопа ти за браузинг и подобни апликации в днешно време е доста слаб ! Но това не означава, че не може да се ползва. Може, стига да оптимизираш максимално ОС.

Питах те колко свободни имаш в дял C ?

Редактирано от HWmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в C имам 16 GB Свободни , мерси инсталирах по-стари версии и лаптопа "хвърчи" , наложи се да инсталирам малко по-нова версия на Мозилата защото не можеше да се инсталира flash pleyar , вмомента само avast не съм сменил и сега се заемам с нея.. още веднъж мерси , макар, че знаех , че с най-новините версии доста затормозявах лаптопа..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запомни ! Новите версии се правят най-безобразно тежки и заемащите убийствено много рам памет, което освен на нов компютър, няма как да ти вървят като хората. 

Също ти препоръчвам и по-стара версия на флаш плеъра !

И погледни в msconfig колко програми ти тръгват при startup и забрани някои от тях, като оставиш най-важните.

Деинсталирай ненужните ти програми.

На идеално оптимизарана ОС, всичкото трябва да ти върви добре.

Можеш да проверяваш колко рам консумират в момента и колко % ти натоварват съответните версии на програмите в Task Manager-а на уиндоус. Ти имаш само 512мб рам, което за съжаление е доста малко за оная тежка гадина...флаш плеър !!! Включи си поне хардуерното ускорение на видеокартата за да ти върви максимално добре !

За антивирусна ползвай malwarebytes и направи пълно сканиране !

Все пак ако си максималист и искаш да ти върви максимално добре, можеш да пробваш да направиш и тези неща.

Редактирано от HWmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да проверяваш колко рам консумират в момента и колко % ти натоварват съответните версии на програмите в Task Manager-а на уиндоус. Ти имаш само 512мб рам, което за съжаление е доста малко за оная тежка гадина...флаш плеър !!! Включи си поне хардуерното ускорение на видеокартата за да ти върви максимално добре !

Грешка. Тая стара 64МБ карта отдавна не се поддържа от хардуерното ускорение на Flash Player. Имам тука още една машинка с 384RAM и се представя добре за непретенциозно браузване из основните сайтове. Но автора ако няма инсталиран Adblock - време е. Рекламите натоварват неимоверно много по-старите машинки, защото често са флашове и гифове, които натоварват процесора сериозно.За новите версии има нещо вярно, но има и ограничение откъм съвместимост. Особено във веб света един браузер не минава много преди да стане неактуален и да пискат сайтовете, че ползваш стар браузер, да те изхвърлят или въобще да не изобразяват правилно. Може да се направи обаче малко тунинговане на браузера, така че да пести ресурси, а не да стои както по подразбиране.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих голяма част от тези неща които споменахте, за сега съм доволен..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново

Значи имам проблем, Мозилата постоянно се обновява и не знам как да спра този процес.Налага ми се да я деинсталирам и да инсталирам по-старата версия но след 1 ден пак се обновява..Някакви съвети ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново

Значи имам проблем, Мозилата постоянно се обновява и не знам как да спра този процес.Налага ми се да я деинсталирам и да инсталирам по-старата версия но след 1 ден пак се обновява..Някакви съвети ?

Горе в ляво firefox- настройки- настройки-разширени-обновяване.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет

Отново съм аз..Значи имам малък "проблем".. Когато искам да отворя pdf файл искам директно да ми отваря страницата а не първо да се изтегля файла и да го отварям ръчно.. Нещо да ме посъветвате ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми аз лично съм с Опера браузер и съм й сложил  добавка 

PDF Viewer,според това какъв браузер ползваш,виж какви добавки има за него.  

Редактирано от miazmatik (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е, че добавката не е налична за Firefox 4.00 , а откакто минах на по-стара версия нямам проблеми и не ми забива лаптопа..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да ви питам лаптопа ми е lenovo g 500 работи мн бавно, при стартиране ми изписва safe mode start normal и други подобни как мога да го оправя и каква може да е причината носих го на преинсталация и пак си е същото 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Ахмед Гюлтен Таламанови написа:

Здравейте искам да ви питам лаптопа ми е lenovo g 500 работи мн бавно, при стартиране ми изписва safe mode start normal и други подобни как мога да го оправя и каква може да е причината носих го на преинсталация и пак си е същото

Преди всичко ще трябва да се инсталира отново OC от грамотен човек, той/тя ще го диагностицира и за друго.

Отговорът ми е такъв предвид въпроса, а съдържанието в него говори за поне два проблема, които може да са свързани или не, и пак идвме на това да го пипа грамотен човек с опит или сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Ахмед Гюлтен Таламанови написа:

Хиляда пъти съм писал да се пускат отделни теми. Иначе сатават каши.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.