Премини към съдържанието
Stainar

Проблем със компютъра забива и е бавен...

Препоръчан отговор

Здравейте..Имам проблем със компютъра много бавно зарежда абсолютно всичко а във интернет като пусна някое клипче ми насича адски много и не може да се гледа..Игрите ми се стартират също бавно а някои дори не ми зареждат...Премахнах повечето програми които почти не ги използвам но пак същата работа...Дискът в който ми е Уиндоуса също е празен не е пълен за по - добра работа но уви..Използвам Mozilla Firefox и също ми забива Skype докато го отворя също е голяма мъка..Пуснах Антивирусната да сканира за вируси и нищо не намери със Eset nod 32 съм..И се опасявам че трябва пак да се инсталира но аз много не разбирам..И се опасявам че е нещо което няма да се оправи туко така...

Редактирано от Stainar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко повече информация за компютъра,парамтери също операционна система...биха ни били от полза.

Иначе погледни тази тема може да ти бъде от полза: http://www.kaldata.com/forums/topic/219961-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D0%B4%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D1%8F-%D0%B0%D0%BA%D0%BE-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%8A%D1%80%D1%8A%D1%82-%D0%BC%D0%B8-%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B8-%D0%B1%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%BE/

Иначе бих ти препоръчал да минеш на Google Chrome,не че Mozilla е слаба но за по-слаби компютри определено е по-препоръчителен Chrome,който зарежда значително по-бързо.

Редактирано от wollfz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра е старичък..Windows Xp SP3 AMD Sempron Processor 3400+ 1,81 Ghz 1.43Gb ram (1гб рам е поставена след това) Видео карта GeForce 6100 nForce 405... Само това знам..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По така описаните параметри на процесор , рам и видео , системата ти е отлична за работа с XP SP3.

Проблемите който имаш , може да се дължат на не едно и две неща . Като за начало , направи една снимка на Диспечера на задачите в частта "процеси " , като покажеш всичките .  Никакви хромове не слагай  на този етап , машината като параметри си е добра за да работи със каквото си пожелаеш като браузъри . Да не казвам че на тази конфигурация с успех би вървял и Win7 Home и то добре  .Дай снимката от диспечера на задачите и тогава можем да казваме по-конкретни неща .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във 2 снимки го направих..Не можах да ки кача нещо за това ще дам линковете..http://store.img-share.eu/dispechar-na-zadachi-1_bmpKDWdtfY.bmphttp://store.img-share.eu/dispechar-na-zadachi-2_bmpCs6B8yb.bmp

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От първата снимка се вижда,че процесът svchost.exe товари много.Това се получава заради ъпдейтите на Уиндоус.Хубаво е да спрете ъпдейта от контролният панел.За всеки случай,посетете антивирусният отдел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както и предположих . Процеси който забавят работата на системата . Колегата преди мен е дал добър съвет за проверка на системата откъм вируси . Преди да се направи такава е добре автора на темата да спре автоматичните ъпдейти , да рестартира системата и да провери отново в Диспечера на задачите какво е положението . Ако въпросния процес svchost .exe отново е " превзел " ресурса на процесора , наистина ще е необходима консултация и помощ от хората тук  който се занимават с заразени  системи .

Успех желая .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спрях автоматничния ъпдейт но процесът svchost.exe пак фигурира..Ето снимките след спирането на ъпдейта..http://store.img-share.eu/oie-31411421AKga51L_bmpsknoREw.bmphttp://store.img-share.eu/oie-31412578ESEMkFb_bmpJY0zQSG.bmp 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спрях автоматничния ъпдейт но процесът svchost.exe пак фигурира..Ето снимките след спирането на ъпдейта..http://store.img-share.eu/oie-31411421AKga51L_bmpsknoREw.bmphttp://store.img-share.eu/oie-31412578ESEMkFb_bmpJY0zQSG.bmp 

То този процес трябва да си съществува.Има го във всяка ОС.Въпроса е че вече не товари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процеса  spoolsv.exe също е ненужен освен ако не ползваш принтер или подобни средства за разпечатване.Не влияе особено но ако няма смисъл от него няма смисъл и да седи включен.В services мисля,че е Print Spooler.

Това Pandora Service така и не му намерих откъде идва и при мен се е инсталирало и съм го махал,дори се е случвало да откривам вируси в него точно.И от това,което намирам в нета в повечето случаи става въпрос за вируси и т.н. Не знам изобщо какво приложение е и за какво се използва,някой ако знаеш нещо въпроса?Та и за него си мисля,че няма смисъл да ти товари излишно системата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Премахнах Pandora Service но как да спра процеса spoolsv.exe...Също и някой може ли да ми каже за какво се ползва тази програма Pando Media booster..Не знам от къде се е появила ако не е някаква важна да я махам и нея..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направете една оптимизация на системата,да спрете излишните сервизи.

Оптимизация на Windows XP

Инсталирайте си програмата CCleaner и я ползвайте един-два пъти в месеца.Ако има някакви тулбарове инсталирани в браузърите,разкарайте ги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.Също и някой може ли да ми каже за какво се ползва тази програма Pando Media booster..Не знам от къде се е появила ако не е някаква важна да я махам и нея..

Щом не я познавате.Не сте я теглили, или нямате спомен, трйте.

Ето информация:

http://www.pandomediabooster.com/

Редактирано от ba4o_kiro64 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Премахнах Pandora Service но как да спра процеса spoolsv.exe...Също и някой може ли да ми каже за какво се ползва тази програма Pando Media booster..Не знам от къде се е появила ако не е някаква важна да я махам и нея..

За спиране на процеси :

1.Отивате в старт меню,кликате нa "run" и в прозорчето,което се покаже пишете "services.msc .  (става по-лесно чрез цъкане на windows бутона на каливатурата и R)

2.Ще ви се покаже списък със серивизите.

3.Там вече намирате Print Spooler.

4.Кликате с десен бутон върху него и избирате "Свойства/Properties"

5.Там на "Startup type" си избирате "Disabled" и ако в момента работи цъкате на "Stop" да бъде спрян и след това "Приложи" и "ОК".

Не Ви съветвам да се опитвате да спирате други сервизи..може да доведе до проблеми.

Иначе погледнете линка,който ви е пратил и onogondur там също има полезни неща.

И също Ccleaner задължителна програма за всеки компютър,лично мое мнение..нито товари,нито е някаква дразнеща просто 4-5 пъти в седмица се стартира и се чисти системата от боклука.

Редактирано от wollfz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много след като направих и оптимизацията и послушах съветите на всички компютъра наистина почна да се държи много добре и е стабилен..Сега ще си истегля и Ccleaner..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Pandora  идва обикновено с по-новите версии на КМPlayer . При инсталацията има отметка да се инсталира или не . Въпрос на по внимателно инсталиране .

Това за тези не знаят от къде са го "прихванали това "

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Pandora  идва обикновено с по-новите версии на КМPlayer . При инсталацията има отметка да се инсталира или не . Въпрос на по внимателно инсталиране .

Това за тези не знаят от къде са го "прихванали това "

Аз KmPlayer не съм ползвал никога това е проблема :D Иначе знам,че идва с него.

От както се помня го карам на vlc player,gom,сега с media player classic,a на xp-то от 2002 само windows media player :D

Аз по принцип съм много стриктен относно подобни тикчета при инсталиране на програми след като си направих беля едно време...

Нищо явно съм пропуснал някъде..

Иначе Stainar няма защо,ако имаш нужда от нещо просто пиши. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.