Премини към съдържанието
Marian Popov

Open Office подсказващ текст

Препоръчан отговор

Здравейте,

не знам как точно да дефинирам това, което искам, но ще се опитам с най-прости думи. В Open Office Calc си пиша някакъв текст по клетките, например изписвам думата САЛАМ. Минавам на долния ред и искам да напиша СЕЗАМ, но още с натискането на буквата С, автоматично ми се появява САЛАМ. Нарекох го подсказващ текст и се опитах да намеря в гугъла как да го махна, гледах настройките на офиса, но до момента без особен успех. Някой от вас дали знае как точно се нарича това и евентуално как да го забраня ?

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой от вас дали знае как точно се нарича това и евентуално как да го забраня ?

Нарича се автоматично допълване на думите (word completion/ auto completion)Маха се от Tools->AutoCorect->Word Completion - махаш тикчето от Enable word completion.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря.

Обаче се оказа, че този таб липсва при мен. Реших проблема като изключих Tools / Cell Contents / AutoInput

Редактирано от Marian Popov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.