Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте ! В "с" диска ми има само 18,5 гб свободно място от 102гб, някой знае ли някоя програма с която мога да видя кои са важните неща (ако ги изтрия се бъгва windows-a или др.) за да не си прецакам windows-a ? Защото има някои папки, които не съм сигурен за какво точно служат. Общо взето някоя програмка за почистване.

Благодаря ! :)

Редактирано от Power Boy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

80 гб. с които е пълен твоя диск,не са само от системни файлове!Един работещ уиндоус 7 ,може да заеме около 20гб.Почистване с някоя програма,може да освободи от тях до 5гб.Никоя програма няма да изтрие или почисти твоите лични папки и файлове.А те са ти поне 60 гб.!Трябва  ръчно да преровиш и изтриеш всичко,което не ти е нужно.Имам на предвид файлове на филми,музика,снимки,изтегляния и т.н.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези са ми в D диск.

Изтегли си TreeSizeFreePortable.

Пусни да сканира дял С:

Като приключи направи снимка, и я качи тук за да видим какво е пълно, и кое може да се махне.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Системата  направо прелива !!!!!! :)  За да се стигне до това състояние е ясно че автора на темата не знае какво , как и къде трябва да се намира - с две думи не знае как да поддържа системата си . Тук съм сигурен че има безкрайни точки за възстановяване на системата и то в максималния капацитет . Хибернацията на 100% е изяла и тя доста ГБ . Към това като прибавим и вероятно безкрайни инсталации на какво ли не , резултата ще излезе верен - 80Гб заети . Чудя се ако този дял беше оставен 60 -70 Гб какво щеше да се случи ????? Досега отдавна да сме били свидетели на други неща . Автора на темата има нужда от това системата му да бъде прегледана или физически или дистанционно от човек който е в час с нещата . Почти съм сигурен че каквито и програми да използва ще поосвободят от капацитета , но няма да е това което трябва .Вероятно има и сума ти ненужни вторични инсталации , който няма как да бъдат премахнати освен с деинсталиране .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си правил инсталация на уиндоус,без да форматираш дял С ,там сега ще имаш папка windols old !Тя е с голям размер,защото съхранява всичко от предишната инсталация,която сега не ти е нужна.Можеш да я изтриеш и да освободиш значително място.

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поздрави за добрите предложения и предположения дадени от колегите в по-горните постове . Автора на темата може да се възползва от тях , стига да знае какво прави . Предложих му и персонална помощ . Каквото прецени това да направи . Във всички случай му желая успех и да прояви мъничко по-голям интерес към това кое какво и как се прави на компютъра .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли си TreeSizeFreePortable.

Пусни да сканира дял С:

Като приключи направи снимка, и я качи тук за да видим какво е пълно, и кое може да се махне.

http://prikachi.com/images/750/6917750o.png 

Ето :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линка, който си дал, не е валиден.

Редактирано от ba4o_kiro64 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам същия проблем като на Power Boy !   В диск C: има 18,8 гб свободно място от 97,9 гб. 

Когато пусна лаптопа ми излиза това  

Checking file system on C: 

The type of the file system is NTFS.

One of your disks needs to be checked for consistency.

You may cancel the disk check,but it is strongly recommended that you continue.

Windows will now check the disk.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам същия проблем като на Power Boy !   В диск C: има 18,8 гб свободно място от 97,9 гб. 

Когато пусна лаптопа ми излиза това  

Checking file system on C: 

The type of the file system is NTFS.

One of your disks needs to be checked for consistency.

You may cancel the disk check,but it is strongly recommended that you continue.

Windows will now check the disk.

Здравейте,и добре дошла във форума.Хубаво беше да опишете с каква операционна система сте.

Най-честата причина за тази проверка е,че или не сте загасили правилно машината,или пък хард-дискът си заминава.Така че,кажете ни как изгасяте лаптопчето.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като се пусне лаптопа ок , излиза това съобщение , а после какво ? Стартира ли системата или какво се случва ?  Системата просто иска да се направи проверка за съвместимост. Уиндоус би трябвало да си направи проверката . Просто кажете какво правите когато видите това съобщение .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линка, който си дал, не е валиден.

http://prikachi.com/images/750/6917750o.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То хубаво ама защо не се сети да разклониш всяка папка, така че да се виждат под папките.

Например, разклоняваш Users, правиш снимка. Разклоняваш папка Windows правиш снимка.

Така със всяка следваща. Поне до папка MSOCache включително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Премести пейдж файла на друг диск, в темп фолдъра в юзърс сигурно имаш поне 10гб за триене.

AMD ти е папката, в която каталиста е разопаковал и може да се изтрие, UDK не го знам, не вярвам да се занимаваш с правене на игри, за да го имаш, кошчето сигурно го държиш за красота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах и преди, напълно омазана система

1. Почти 30 Гб в users

2. Папка  Уиндоус с размер 18 Гб ???????

3. Точки за възстановяване на системата почти 4 Гб

4. Инсталации почти 12 Гб

5. Кошчета -3 Гб

6. Program data -2,5 Gb

Не му е проблема във пейдж файла . Проблема е безразборното инсталиране и пляскане където падне на какво ли не .

Инсталацията на този Уиндоус как е ????? Такова число 18 Гб за мен е от ОС върху ОС

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах и преди, напълно омазана система

1. Почти 30 Гб в users

2. Папка  Уиндоус с размер 18 Гб ???????

3. Точки за възстановяване на системата почти 4 Гб

4. Инсталации почти 12 Гб

5. Кошчета -3 Гб

6. Program data -2,5 Gb

2. 32-bit седмица е толкова

3. не са точки за възстановяване, а пейдж/суап файл

4. 12гб не са много за инсталирани програми, сигурно всички игри са му там

6. програм дата е нормално да е голяма, доста информация за програмите се слага там

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говориш с цялото ми уважение неверни неща  и показваш незнание. 

1. За 32 бит  Уиндоус 7 18 Гб ОС  да казваш че е толкова е признак за липса на елементарни знания .

2. В System Volume Information се съхраняват точките за възстановяване на системата - явно не го знаеш

Наясно ли си въобще  какво е пейдж файл ,къде се намира  и кое показание в програмата е размера на този файл ????

3. Дали има игри , програми , какво ли, не е ясно  , но  всевъзможни неща има най -вече в Users - това са 30 Гб ????? . Това виждаш ли го или не , та даваш съвети за преместване на файлове с 6 пъти по малък размер на друг дял . Това ли е решението на проблема ? Не виждаш гредата , но виждаш сламката . Пишеш да се изтрие папката на АМД , ми тя е 150 МБ бе човек ..... Може би се мъчиш да изпъкнеш със знания . Не става така пич. Давай съвети, когато самия ти си наясно кое какво е и търси големите проблеми ( в тази тема и даже със снимка ) и ти не ги забелязваш.По тази тема специално  е по-добре да приключиш писането , имаш липса на знания и то очевадна .

Извини ме но ето ти снимка на 32 бит . Уиндоус 7 Professional за да си наясно кое колко е .

Съвет от мен , малко повечко чети .

не се обиждай , но просто така стоят нещата с писането ти  по тази тема  - пълна некомпетентност .

Спорове с теб не желая по никой начин .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говориш с цялото ми уважение неверни неща  и показваш незнание. 

1. За 32 бит  Уиндоус 7 18 Гб ОС  да казваш че е толкова е признак за липса на елементарни знания .

2. В System Volume Information се съхраняват точките за възстановяване на системата - явно не го знаеш

Наясно ли си въобще  какво е пейдж файл ,къде се намира  и кое показание в програмата е размера на този файл ????

3. Дали има игри , програми , какво ли не е ясно  , но  всевъзможни неща има най -вече в Users - това са 30 Гб ????? . Това виждаш ли го или не , та даваш съвети за преместване на файлове с 6 пъти по малък размер на друг дял . Това ли е решението на проблема ? Не виждаш гредата , но виждаш сламката . Пишеш да се изтрие папката на АМД , ми тя е 150 МБ бе човек ..... Може би се мъчиш да изпъкнеш със знания . Не става така пич. Давай съвети когато самия ти си наясно кое какво е и търси големите проблеми ( в тази тема и даже със снимка ) и ти не ги забелязваш.По тази тема специално  е по-добре да приключиш писането , имаш липса на знания и то очевадна .

Извини ме но ето ти снимка на 32 бит . Уиндоус 7 Professional за да си наясно кое колко е .

Съвет от мен , малко повечко чети .

не се обиждай , но просто така стоят нещата с писането по тази тема  - пълна некомпетентност .

Спорове с теб не желая по никой начин .

Голяма трагедия си, не знам коя от всичките ти глупости да опровергавам.

Публикувано изображение

Това е 64-bit седмица, а много се съмнявам, че 32-bit е двойно по-малка при инсталиране. Ти си знаеш, какво си слагал и от къде си го теглил, лично твой проблем си е, че ползваш нещо орязвано.

Суапа му е над 5ГБ, за него говорех, не съм обърнал внимание, че си написал за друго, а и някой като него НЕ трябва да маха рестора, защото след това няма кой да му преинсталира.

Тия 30ГБ в юзерс могат да се запълнят за ден, точно това съм му написал да почисти.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да вземам страна, мога да кажа че Доктора е прав.

И аз съм със x86bt  версия на Windows 7  Pro. MSDN.

Нищо не е бутано по него.И  ето как изглежда.

http://prikachi.com/images.php?images/680/6919680u.jpg

А Users-а е голям заради виртуалката ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ми показваш бе човече ?????? Чети се какво си писал , не ми пляскай някакви снимки от незнам си какво . , това не е снимка на твоя компютър . Това какво си мислиш ти и дали вярваш че еди какво си е така или не не ме вълнува . С нищо не можеш да ме опровергаеш . Никъде не си посъветвал нищо за тези 30 Гб в Users. Нали чета и аз и всички какво си писал , да преместел пейдж файла и да си изтриел папката на АМД - 150 Мб . Уиндоус-а който съм показал на снимката си е от лаптопа на който съм в момента , нищо не е пипано по него , нито каквото и да било . Спри и вземи да четеш , а не да разсъждаваш дали ти се вярва че еди какво си било не било да е двойно по малко от еди какво си . Дай една снимка от твоя компютър да видим какво имаш ти както обеми и тогава ще пишеш каквото и да било . Ти не схващаш ли че след това което си написал олекваш като човек претендираш да е такъв със знания .

Да спрем , да не спорим , нека отавим нещата така , всеки с неговите си изводи .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Игрите не са ми там. PC Doctor с теб ще се помъчим да оправим кашата. ОК ?

Редактирано от Power Boy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте с изключване,да видим какво ще се случи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте с изключване,да видим какво ще се случи.

дОБРЕ ще опитам.. почистих си диск С: с програмата CCleaner но само 5 гб ми се освободиха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.