Премини към съдържанието
Daylight Dancer

Има ли сервизни техници тук във форума?

Препоръчан отговор

Какъв ти е проблема ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако има нека пишат по някой ред тук в темата.

Познавам поне 4-5 човека, но при така зададен въпрос се съмнявам някой и една буква да ти напише :)
  • Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако има нека пишат по някой ред тук в темата.

И ...ще чакаш някой да пише,че е техник,за да го разпъваш на кръст с въпроси ли?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като е казал един някой си " Всеки ден у наше село нещо ново " , аз ще го перефразирам малко " Всеки ден тук нова смешна тема " .

Това даже тема ли е ??????????? Или въпрос ???? Или какво ????? Гледам автора на тази "тема " приканва " сервизни техници ако има да пишат по някой ред по "темата " .А темата е " Има ли техници " възможни отговори - "Да " или " Не " ....

Това като го прочетох ми се вдигна настроението .

Поздрави за това на kydesibevesko , kydesibatko и ubrenedqlko. :) :)

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъъъ нещо не схванах темата, или автора още празнува нова година ? :P

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е като оня дето търсел...... :)

Звъни телефонът. Ало, Енергото ли е? – Не, ВиК. – И на вас да ви … майката.

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много сте ми интелигентни и забавни...по принцип...а в нета колко сте интелигентни и забавни губя ума и дума.

Трябва ми техник, защото искам да се науча да ремонтирам комп.техника и да може да ми отговори на конкретни въпроси. Имам средно техническо образование, а в момента се потя и над висшето в телекомуникационна насока. Който е пич и иска да ми помогне да науча някои работи да пише. Кой не няма да казвам, че ще ме изгонят от великия форум и няма да мога да ви чета тарикатските коментари и ще спра да живея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пари даваш ли за частните уроци бре терикате ? Занаят се краде  а не се дава на готово !  Продължавай да си учиш висшето  в университета и ако имаш конкретни въпроси ги задай  .

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много сте ми интелигентни и забавни...по принцип...а в нета колко сте интелигентни и забавни губя ума и дума.

Трябва ми техник, защото искам да се науча да ремонтирам комп.техника и да може да ми отговори на конкретни въпроси. Имам средно техническо образование, а в момента се потя и над висшето в телекомуникационна насока. Който е пич и иска да ми помогне да науча някои работи да пише. Кой не няма да казвам, че ще ме изгонят от великия форум и няма да мога да ви чета тарикатските коментари и ще спра да живея.

Дай насока какво искаш да научиш ?

Да не говорим че занаят не се учи, а се краде. Ако искаш да се понаучиш, то трябва да наблегнеш на сериозна литература и да пообогатиш опита си, а не да пишеш свободни съчинения из форумите приятелю.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Защо не опиташ след като се интересуваш да научиш нещо, да си зададеш въпросите, а пишеш кой колко ти е интересен и забавен. Май единственото при теб е да се забавляваш. Напиши сега какво те интересува, а все ще се намерят хора, които ще ти отговорят. Ако смяташ, че ще почнеш "ремонт" на компютърна техника само с няколко въпроса - опитай!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
techmaniac благодаря за сериозния отговор. Знам, че занаят се краде. Предишното момче, което ми ремонтираше техниката не беше учило грам електроника и исках от него да прихвана туй онуй но се скарахме защото ме лъжеше и ме бавеше адски много с ремонтите. Той ли да може да ремонтира, а аз който съм учил вече близо 10 години да не мога просто не ми се връзва(а и иска). Имам тук едно Сони, което нарочно не съм го дал на техник, а съм оставил за мен за да го съживя аз ако е възможно. Разполагам с мултицед, отвертки и т.н Първо да проверя зарядното дали не е дало фира? после как се действа? той действаше ако не се лъжа започва да мери елементите близо до захранването на лаптопа да види кой е окъсил...

Благодарско.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

techmaniac благодаря за сериозния отговор. Знам, че занаят се краде. Предишното момче, което ми ремонтираше техниката не беше учило грам електроника и исках от него да прихвана туй онуй но се скарахме защото ме лъжеше и ме бавеше адски много с ремонтите. Той ли да може да ремонтира, а аз който съм учил вече близо 10 години да не мога просто не ми се връзва(а и иска). Имам тук едно Сони, което нарочно не съм го дал на техник, а съм оставил за мен за да го съживя аз ако е възможно. Разполагам с мултицед, отвертки и т.н Първо да проверя зарядното дали не е дало фира? после как се действа? той действаше ако не се лъжа започва да мери елементите близо до захранването на лаптопа да види кой е окъсил...

Благодарско.

Предполагам се касае за стереоуредба или някаква подобна аудиотехника. Не твърдя че разбирам от подобна техника, но замерването на напреженията на изхода на захранването е може би най-правилното като за начало. Ако всичко отговаря на спецификацията на захранването и напреженията са в нормите, следва да провериш интегралната схема, компонентите по нея за видими изменения, пътеките дали няма някоя прекъсната, проводници за окъсяване и т.н. и т.н. Честно казано не съм много на ти с подобна техника, но това са нещата на които да наблегнеш според мен. Тук във форума има доста хора които се занимават с подобна техника и може и да са полезни с отговорите си, но без четене на специална литература и практикуване върху нея нашите приказки тук ще са напълно излишни. Иначе любопитсвото и интереса към дадена област не е нещо лошо, даже напротив - похвално е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става въпрос за лаптоп Sony Vaio PCG-8J1l

Ами процедурата не е много по-различна и при лаптопите. Тестваш захранването, отделните компоненти - процесор, видео, рам, твърд диск, дъното за дефектни елементи и т.н. В домашни условия обаче всичко това е трудно изпълнимо, и ще ти трябват доста знания, а и необходимата техника за отремонтиране.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Благодарско.

Веско!

Слушай сега! Няма зарядно, което да дава фира. Трябва много добре да познаваш схемотехниката и като погледнеш печатната платка , примерно на зарядното, веднага да ти стане ясно кой елемент как се казва, защо е поставен, каква работа изпълнява в електрическата схема, как е най правилно да го измериш /запоен или махнат от печатния монтаж/ и т.н. Измервателна техника можеш да си купиш колкото искаш. Цяла лаборатория, и да не ти послужи за нищо, ако не знаеш да боравиш с нея както е необходимо. Компютърната техника е много прецизна и сложна по същество, за да се правят генерални ремонти. Ненапразно всички сервизи посъпват така, че подменят цял модул, след като са установили действително, че повредата е от него.Ти питаш за хардуерно поддържане на компютри, което за теб буквално е тъмна Индия, по твоите обяснения. Дали ще се научиш или не, независимо че си "учил"10 години, това е съвсем друг въпрос.За такава подготовка се искат много знания и опит, а начинаещ техник, това го няма. То се добива само с практика, а не с приказки.Ще намериш литература за четене, модули за ремонт и сядаш и опитваш. Но! Аз ти написах от самото начало - непознаваш ли елементите по означенията им или като ги погледнеш визуално - от теб техник няма да стане, та ако щеш учи и 100 години!Пожелавам ти успех и ти честитя новата година!

Добавено: Гледам, много бързо ти мина мерака след обяснения от няколко поста. Просто се изключи от форума. Това показва колко са ти интересни и насочващи въпросите, които са ти постнали колегите.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако автора наистина има желание да се научи нещо , нека не започва първо от зарядното , ако го повреди всички останали процедури след това ще са обречени на невъзможност . Ако си мисли че с отвертки и мултицет се поправя лаптоп , мога да кажа че е изпаднал в заблуда някаква . Това са инструменти за първична проверка на елементарно ниво , и евентуално за разглобяване на машината . От тук натам , тези инструменти стават почти безполезни , ако няма познанията за да се извършват проверките и замерванията .

Аз лично съм песимист в това начинание на автора . Желанието е похвално , но специално в тази насока желанието трябва да е в силна комуникация със знания . Ако в този лаптоп има някакъв живот (това може да се установи най-добре в сервиз или на място от човек с добри знания) , по добре е да се прецени дали си струва ремонта или не като цена . От тук натам решение се взема само от автора на темата .

Успех му желая .

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря ви за отговорите. Не съм се изключил както беше казано горе, а се захванах с разглабянето на сонито. Под замерване на захранването имах предвид просто изхода на самото зарядно устройство да се премери без товар за да се види дали работи или не то, а не да се разглабя. Това сони мойто решение беше да го пиша аут. Ако има някой мераклия от София да тества някои компоненти от него дали работят - 1 матрица, клавиатура, процесор, памети(2 бр.), CD,HDD и вентилаторче нека пише било в темата или на ЛС.Надявам се не се счетете 10-те лева за обидно малко, които предлагам за тест на горните неща.  Някой от вас има ли за подаряване или за продан неработещи части за да се уча да ремонтирам?

Редактирано от kydesibevesko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се захрани едно дъно за настолен компютър за да запали машината се окъсяват двата пина, които са за Power-а. Как седи въпроса при дъната за мобилни компютри?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.