Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Миналата година имах проблем с компютъра и успях собственоръчно да изгоря всичко (удари ме ток докато държах кутията  :mad: ) и всичко замина...Мислех да отложа купуването на ново PC до края на лятото, затова съм събрал само 850 лв...Използвам компютъра за всякакви глупости програмиране, игри, гледане на филми, слушане на музика, ровене в интернет, Photoshop и редакция на клипове.До колкото разбрах Intel се представят по добре от AMD затова си направих конфигурация:

http://nikem-bg.net/cart/49358p1r49043p1r46717p1r48235p1r46784p1rf.htmlМислих си да сложа I3 4330 и видео карта Sapphire HD 7770, но видях че вградената се справя по добре от нея затова сметнах за по добре да вложа повече в процесора и оперативната памет.

http://nikem-bg.net/cart/49358p1r49676p1r45925p1r48235p1r47530p1r46784p1rf.html

Монитора е SyncMaster T22B350

Какво мислите за конфигурацията? Моля дайте ваши предложения.

Благодаря за вниманието! :)

Редактирано от Chobot8 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А въпросът е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е мониторът ти?Ако ще ползваш вграденото в процесора видео,хубаво ще е дъното и монитора да имат съответните изводи.За да не се купуват преходници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А въпросът е ?

Извинете, не го бях прочел и просто го пуснах. Моля за мнението върху конфигурацията и за ваши предложения за конфигурации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре първата конфигурация. Само заменяш процесора с 4440 и може да се вземе по-евтино дъно или да минеш с една плочка РАМ, за да вземеш отделно кутия и захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е мониторът ти?Ако ще ползваш вграденото в процесора видео,хубаво ще е дъното и монитора да имат съответните изводи.За да не се купуват преходници.

SyncMaster T22B350

По-добре първата конфигурация. Само заменяш процесора с 4440 и може да се вземе по-евтино дъно или да минеш с една плочка РАМ, за да вземеш отделно кутия и захранване.

Какъв е смисъла от отделна кутия и захранване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смисълът е, че като сложиш отделна видеокарта, няма да се притесняваш, че захранването може да изпуши. Това, което идва с кутията не е особено качествено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами,по-добре е с отделни кутия и захранване,компонентите са по-добре..Ще трябва дъно с VGA извод.Може и с ХДМИ,но ако е един,няма как да подвключите телевизор ако решите.

Количка

Обща стойност - 858.42 лв. с ДДС

Добър процесор,с 4 ядра.Добро вградено видео,което ще ви позволи да играете на средни и ниски настройки.Предостатъчно рам,за програмирането и обработката.Бърз хард-диск.Захранване с 5 години гаранция,хубава изчистена кутия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислих си да сложа I3 4330 и видео карта Sapphire HD 7770, но видях че вградената се справя по добре от нея. 

Няма такъв филм!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами,по-добре е с отделни кутия и захранване,компонентите са по-добре..Ще трябва дъно с VGA извод.Може и с ХДМИ,но ако е един,няма как да подвключите телевизор ако решите.КоличкаI5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150 PSU CM GX 450W APFC CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU 1T SG SSHD ST1000DX001 2X8G DDR3 1600 GEIL BULK DRAGON Обща стойност - 858.42 лв. с ДДСДобър процесор,с 4 ядра.Добро вградено видео,което ще ви позволи да играете на средни и ниски настройки.Предостатъчно рам,за програмирането и обработката.Бърз хард-диск.Захранване с 5 години гаранция,хубава изчистена кутия.

Добре, но липсва дъно >.< ... Мисля си че е по добре да си сложа скъпото дъно и за вбъдеще ако ще си слагам видео карта да сменя захранването както и ако видя недостиг на RAM да сложа допълнително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето го моето предложение:

Обща стойност - 843.31 лв. с ДДС
След време само закачаш отделна видеокарта и всички игри ще летят. Ако тези 8 ГБ РАМ не ти стигат, дъното притежава още 2 празни слота.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно,не съм догледал внимателно,за което се извинявам.Личи ми,че съм си разсеян.

В такъв случай,слагаме една пръчка рам и ще се получи дъното.

Количка

Обща стойност - 841.53 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ето и с видеокарта:

Крайна цена 848,60 лв.

Ако ти дотрябва още памет не е скъпа и е по-тънкия вариант за бъдещ ъпгрейд, а и сега ще се кефиш на игрите с тази дискретна карта! Може за същите пари да се направи и конфиг с ''Haswell'', но на този етап това е моето виждане.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето го моето предложение:ASROCK H87 PRO4 /1150 I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150 2X4G DDR3 1600 A-DATA 1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR PSU CM GX 450W APFC CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU Обща стойност - 843.31 лв. с ДДССлед време само закачаш отделна видеокарта и всички игри ще летят. Ако тези 8 ГБ РАМ не ти стигат, дъното притежава още 2 празни слота.

Звучи ми доста добре а последен въпрос. I5 4570 заслужава ли си 20-те лева отгоре? Бие I5 4440 като се представя от 6 до 9% по добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да усетиш разлика. Но, ако ги имаш тия 20 лв. нищо не ти пречи да вземеш 4570.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря за помоща и за бързите отговори. Всички сте страхотни благодаря за вниманието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.