Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!Днес бях в два квартални магазина за компютри.Направиха ми оферти.Въпроса ми е коя от двете е по-добра.И ще станат ли игри от сорта на NFS Undercover и League of Legends

Оферта №1 - цена:490лв

Процесор: AMD A4 X2 6300 BOX FM2 с тактова честота 3.7Ghz(Max 3.9Ghz) и вградена в процесора видео карта Radeon 8370D

RAM:Kingston 4GB(2GB*2 DDR3)

HDD:Toshiba 500GB

Оферта №2 - цена:485лв

Процесор AMD a4 X2 5300 с тактова честота 3.4Ghz(Max 3.6Ghz) и вградена в процесора видео карта Radeon 7480D

RAM:Kingston 4GB(2GB*2 DDR3)

HDD:Toshiba 500GB

-Ако на някой му се занимава да ми даде някоя оферта в рамките на тези цени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Квартален магазин и компютър - преосмислете добре идеята си ! Другото което е че липсва информацията за дънна платка и захранване, а при последното се прави нарочно тъй като продавачите смятат, че това е част от която се спестява и потребителя не се интересува от нея. Честно казано не ми харесаха предложенията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добри са, но не се знае захранването и кутията какви са. От стар компютър дали можеш да ползваш нещо? По този начин или ще спестиш пари или ще отидат за по-добри компоненти. Ето от мен нещо:

Обща стойност - 504.09 лв. с ДДС
С тази игрите ще ти вървят по-добре от тези, които са ти предложили. Единствено кутията е зле, но с такъв бюджет няма как по-добре.
Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2014г. е и две ядра до никъде не стигат.

За 500лв. нещо такова може би.

Integrated graphics GPU Type: Radeon HD 8570D

Обща стойност - 511.21 лв. с ДДС

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Квартален магазин и компютър - преосмислете добре идеята си ! Другото което е че липсва информацията за дънна платка и захранване, а при последното се прави нарочно тъй като продавачите смятат, че това е част от която се спестява и потребителя не се интересува от нея. Честно казано не ми харесаха предложенията.

Същност ги написаха,но аз умишлено ги пропуснах - и двете кутии са Colorful SG-612 с 450w

а дъно има само за оферта №2 - Asrock FM2A75m

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същност ги написаха,но аз умишлено ги пропуснах - и двете кутии са Colorful SG-612 с 450w

а дъно има само за оферта №2 - Asrock FM2A75m

Ясно - кутията и захранването са си "жълти". Никъде в интернет не намерих официалната им страница.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо от стар компютър дали можеш да ползваш? Поне кутията? 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах се да събера видеокарта.

BB код:

Обща стойност - 529.68 лв. с ДДС
Няма да усетиш разлика в рамта,надявам се дъното да има необходимите портове,захранването е достатъчно,кутията има слотове за вентилатори,но все пак е силно орязано..
Ето сравнение м/у видеокартите на апутата и гт 640 http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=1788&gid2=892&compare=radeon-hd-8570d-vs-geforce-gt-640-1gb-gddr5
Редактирано от mrazqmakaroni (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както trial version по-горе спомена, вече сме 2014 година и инвестиране в подобни машини просто е похабяване на средства. Моят съвет е да спестите още около 200лв и да се насочите към конфигурация в рамките на 700-800 лв . В която ще може да се вкара  както  4 ядрен процесор(амд) така и що-годе добро външно видео. Вероятно както на повечето от нас средствата са Ви оскъдни и може да Ви се видят доста пари, но въпреки всичко мисля,че това е най-удачния вариант, ако сте решили да си взимате нова машина. Ако проявите интерес към написаното с удоволствие ще Ви направя една примерна конфигурация за този бюджет, ако колегите не ме изпреварят разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както trial version по-горе спомена, вече сме 2014 година и инвестиране в подобни машини просто е похабяване на средства. Моят съвет е да спестите още около 200лв и да се насочите към конфигурация в рамките на 700-800 лв . В която ще може да се вкара  както  4 ядрен процесор(амд) така и що-годе добро външно видео. Вероятно както на повечето от нас средствата са Ви оскъдни и може да Ви се видят доста пари, но въпреки всичко мисля,че това е най-удачния вариант, ако сте решили да си взимате нова машина. Ако проявите интерес към написаното с удоволствие ще Ви направя една примерна конфигурация за този бюджет, ако колегите не ме изпреварят разбира се.

Тук сте прави,че това е слаба конфигурация за 2014,но аз не съм тръгнал да играя GTA V и Crysis 3,за да ми трабва някаква мощна конфигурация.Не съм геймър - най-много NFS Undercover и League of Legends(на сегашният ми компютър не тръгват).За това не мисля,че е нужну да си купувам толкова скъп компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук сте прави,че това е слаба конфигурация за 2014,но аз не съм тръгнал да играя GTA V и Crysis 3,за да ми трабва някаква мощна конфигурация.Не съм геймър - най-много NFS Undercover и League of Legends(на сегашният ми компютър не тръгват).За това не мисля,че е нужну да си купувам толкова скъп компютър.

Аз ви питах дали има някакви стари части,които да могат да се ползват? Щом изброените игри не ви тръгват,значи и сега имате компютър.Няма ли да можем да ползваме кутията,хард-а и захранването? Какви са те? Мониторът какъв е?

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ви питах дали има някакви стари части,които да могат да се ползват? Щом изброените игри не ви тръгват,значи и сега имате компютър.Няма ли да можем да ползваме кутията,хард-а и захранването? Какви са те? Мониторът какъв е?

Може,но искам да си направя втори компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може,но искам да си направя втори компютър.

Предложението на колегата trial version, ако предположим, че бюджетът е 500 лв. е най-удачно:

2014г. е и две ядра до никъде не стигат.

За 500лв. нещо такова може би.

Integrated graphics GPU Type: Radeon HD 8570D

Обща стойност - 511.21 лв. с ДДС

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложението на колегата trial version, ако предположим, че бюджетът е 500 лв. е най-удачно:

Така е.Но ще прегледам всичките предложения отново.Благодаря за помоща!

Мисля да приключим темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен наистина ще е добре темата да се приключи поради нищожната реакция от автора й . Освен това че автора си иска неговия си компютър и не е геймър , аз друго не разбрах . Като изискванията му са на това ниво което е описал сам , какви квартални магазини и какви оферти от разни подобия на гаражи . За поръчки на части и това което са му посочили колегите ( дори наистина добри попадения ) ще трябват още пари . Конфигурация на части ако струва 500 лева , някой да споменава че да се събере това са нужни поне още 100 лева горе долу ? Автора на темата да взема там колкото пари има вместо в кварталния магазин , да отива с големите магазини за техника , ще си купи компютър за неговите нужди . За разлика от кварталния магазин който утре може и да го няма , големите магазини поне предлагат по надеждна гаранция с години . Друго предимство няма , но и това не е малко , на фона на това което аз разбирам - липса на достатъчно пари .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да отива с големите магазини за техника , ще си купи компютър за неговите нужди . За разлика от кварталния магазин който утре може и да го няма , големите магазини поне предлагат по надеждна гаранция с години . Друго предимство няма , но и това не е малко , на фона на това което аз разбирам - липса на достатъчно пари .

Здравей.

Виждам няколко пъти предлагаш да се пазари от технобакалиите.

Имам няколко въпроса.

1. Колко време те бавят ако опреш до гаранцията?

2.Колко месеца гаранция дават на компютъра?

3.Колко пари ти взимат за почистване след примерно година? И пак точка едно - колко време ще седи при тях за почистване.

4. Какво се случва с гаранцията ако решиш да правиш ъпгреид?(Най вече как!?) 

Мога да ти кажа как е в кварталния магазин.

1. Колко време те бавят ако опреш до гаранцията?

- Всички в квартала се познават, магазинчето колкото и мизерно и малко да е си държи на реномето.

Собственика се старае всичко да става възможно най-бързо при сериозен проблем дори дава оборотен компютър само и само мир да има.

2.Колко месеца гаранция дават на компютъра?

Обикновено пълната гаранция на частите.

3.Колко пари ти взимат за почистване след примерно година? И пак точка едно - колко време ще седи при тях за почистване.

Обикновено за труда не взимат пари но гледат да пробутат я някое вентилаторче я нов охладител, естествено си плащаш термопастата.

Колко време - ако имате предварителна уговорка става в рамките на половин-един час.

4. Какво се случва с гаранцията ако решиш да правиш ъпгреид?(Най вече как!?) 

Ако пазариш пак от тях често си изкупуват старите части и просто доплащаш.

Ако си пазарил от друго място се цупят и може да ти вземат 5-10лв за монтажа но ти свършват работа за възможно най-кратко време.

Минава година и магазина изчезва какво правим?

Имах хард с 60месеца гаранция изгоря някъде в средата на гаранцията.Магазина от които го купих вече не съществува, но знам че са били дилари на Мост.

Свързвам се с Мост по телефона обяснявам им ситуацията изпращам проблемния хард, винаги си пазя опаковките книжките и всичко останало.

След седмица ми звънят казват че ще го заменят и ми изпращат нов диск с двойно по-голям обем защото нямали в наличност същия като моя и този бил най-близкия по-цена.

Разходите ми са десетина лева за куриер.

Дъно Асрок купено втора ръка с остатъчна гаранция дава дефект.Магазина към които е гаранцията е на другия край на страната.

Звъня по телефона на вносителя обяснявам ситуацията те ми дават адрес на магазин които е близко до мен и нося дъното там.

Имаше малко по-голямо забавяне но след две седмици ми се обадиха да отида да си взема новото дъно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.