Премини към съдържанието
nordland22

Лаптоп с Android. Възможна ли е замяна с Уиндоус или Линукс?

Препоръчан отговор

Здравейте.Попаднах на доста интересна оферта за този лаптоп.Но ОС му е Android 4.2.Искам да зная дали е възможно да му инсталирам Уиндоус или Линукс. Ето и модела - http://www.technopolis.bg/b2c/details/519020/P11010101/Prenosim-kompyutar-LENOVO-IDEAPAD-A10/59399581

Редактирано от nordland22 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Попаднах на доста интересна оферта за този лаптоп.Но ОС му е Android 4.2.Искам да зная дали е възможно да му инсталирам Уиндоус или Линукс. Ето и модела - http://www.technopolis.bg/b2c/details/519020/P11010101/Prenosim-kompyutar-LENOVO-IDEAPAD-A10/59399581

Да, но такива версии оптимизирани за ARM архитектура.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но такива версии оптимизирани за ARM архитектура.

Като например Windows 8 RT или таблетните версии на по-старите.

Но лошото е, че със ARM-ски процесор и Windows 8 RT няма да можеш да отваряш десктопски приложения или такива писани за x86 или такива като за всеки компютър

Редактирано от HWmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такива лаптопи са смехория. Да не си посмял да го вземеш !

По-добре си вземи някой лаптоп, ама истински такъв дори да е 10", дори с Atom N270 да кара - пак е по-добре. Търси нещо истинско, а не подобни простотии.

Редактирано от HWmaniac (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това означава,че трябва да работи и с флашките за мобилен нет.Това ми и трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По точно?

Windows RT, или някоя Linux дистрибуция като Arch Linux ARM примерно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такива лаптопи са смехория. Да не си посмял да го вземеш !

Ок,предложи ми нещо до 620 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows RT, или някоя Linux дистрибуция като Arch Linux ARM примерно.

И да се моли, да не е с някакъв специфичен хардуер, за който няма публични драйвери за съответната ОС...
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Например това? - http://www.technopolis.bg/b2c/details/511470/P11010101/Prenosim-kompyutar-ASUS-X551CA-SX143D

Редактирано от nordland22 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HP,не е зле.Но нали се "носи слухът",че тази марка лаптопи са едни от най горещите?Греят.Или бъркам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HP,не е зле.Но нали се "носи слухът",че тази марка лаптопи са едни от най горещите?Греят.Или бъркам?

С този студен процесор и вградена видеокарта едва ли... Ако ще грее то ще е не заради друго, а заради кофти изградените корпуси при бюджетните модели. Извод - което да купиш в този клас, няма да е с гаранция откъм добро охлаждане и корпус.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За ниските класове не знам, но ProBook и EliteBook сериите са всичко друго, но не и "горещи". Охлаждането и изработката са на много добро ниво.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре,какво да гледам при покупка на лаптоп,бюджетен.Какъв процесор-марка,видеокарта вградена,матрица-led или lcd,матова?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре,какво да гледам при покупка на лаптоп,бюджетен.Какъв процесор-марка,видеокарта вградена,матрица-led или lcd,матова?

Това:

Извод - което да купиш в този клас, няма да е с гаранция откъм добро охлаждане и корпус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ако трябва да ме посъветвате - нов лаптоп за около 630 лв. или втора употреба Тhinkpad T60,T61.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ако трябва да ме посъветвате - нов лаптоп за около 630 лв. или втора употреба Тhinkpad T60,T61.

А защо трябва да е точно лаптоп?

За 600лв може да се вземе не лоша настолна конфигурация барабар с монитор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно този модел няма да грее. Аз лично го гарантирам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно този модел няма да грее. Аз лично го гарантирам.

Ами как да грее след като както казах вече процесора е студен (Sandy Bridge по природа са такива) и картата е вградена т.е. теплоотделянето е сведено до минимум. Ще грее ако охладителя се напълни с прахолии, но това е експлотационно обстоятелство вече. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо трябва да е точно лаптоп?

За 600лв може да се вземе не лоша настолна конфигурация барабар с монитор.А

Аз в момента съм на настолен.Който е нищо особенно-едноядрен,1 рам,128 видеокарта.Проблема ми е здравословен,болки в гърба при по дълго стоене на стола пред компютъра.Дълго,дълго 1 час.Доскоро имах лаптоп HP d5 с който си лежах в леглото с него и нямах никакви проблеми.Но спря да работи и го дадох на приятел за части.Сега имам намерение за нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема ти ще се появи и с лежането в леглото, защото и този начин на работа с компютър е неправилен. За да ти се оправи проблема си вземаш удобен стол както направих аз.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този HP d5 беше уникално горещ.Само на браузър вдигаше 65 градуса,а на флаш стигаше до 85-90.А съм го носил на почистване преди 5 месеца.И като казвам,че работеше в леглото имайте предвид,че си имаше специална подложка,която му даваше свободно охлаждане.

Понякога намирам интересни статии,книги в ел. формат в нета и обичам да ги чета,а този LCD  19 инча монитор на настолния направо вади очите.С лаптопа не е така.Някак си е по удобно да се чете на по малък екран,а си зависи и от матрицата каква технология е.

Предполагам,че LED ще е по добра от LCD.Така ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този HP d5 беше уникално горещ.Само на браузър вдигаше 65 градуса,а на флаш стигаше до 85-90.А съм го носил на почистване преди 5 месеца.И като казвам,че работеше в леглото имайте предвид,че си имаше специална подложка,която му даваше свободно охлаждане.

Понякога намирам интересни статии,книги в ел. формат в нета и обичам да ги чета,а този LCD  19 инча монитор на настолния направо вади очите.С лаптопа не е така.Някак си е по удобно да се чете на по малък екран,а си зависи и от матрицата каква технология е.

Предполагам,че LED ще е по добра от LCD.Така ли е?

Проблема е бил в настройки на LCD монитора и вероятно неправилно гледане, но ти си решаваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боли те защото използваш неправилни настройки и съотношение на яркост и контраст на монитора.

Ако си включил и magic color или там разните му простотии на производителите от менюто - съвсем нормално. Меджик калър на самсунгски монитор пък сивите цветове ми ги правеше супер и нетърпимо бели и ярки, демек "магически" :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.