Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
embolado

Проблем с качеството на печат на HP LaserJet M1132MFP

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам проблем с качеството на печат на HP LaserJet M1132MFP. Копията излизат размазани и бледи.

Касетата е презареждана 2 пъти досега, като последното зареждане е преди около месец. Откъде може да идва проблема ? Ето 2 сканирани копия за да видите за какво става въпрос.

копие 1

копие 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Носи го на този, който ти го е зареждал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм на това мнение.

Всъщност колко копия си направил след като е презаредена касетата ?

Имай в предвид че машината идва с малка касета за 700 копия при 5% натоварване на листа. След това стандартните касети са за по 1600 копия при 5%. Като гледам твоето натоварване е доста повече. Освен това като са тия зареждали някакви части сменяли ли са ти - барабани, магнитни ролки ... ? Че като гледам е бая зле положението.

Отделно проблема може да се получи и ако си с някакво китайско менте на касетата - каквито се навъдиха много за по 20-тина лева. Гледай винаги да си ползваш оригинална касета и да се презарежда/ремонтира това оригинално тяло на касетата. Китайчетата са с тънки пластмаси, кривят се, усукват се, отделно видоизменят и някои от компонентите вътре...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм на това мнение.

Всъщност колко копия си направил след като е презаредена касетата ?

Имай в предвид че машината идва с малка касета за 700 копия при 5% натоварване на листа. След това стандартните касети са за по 1600 копия при 5%. Като гледам твоето натоварване е доста повече. Освен това като са тия зареждали някакви части сменяли ли са ти - барабани, магнитни ролки ... ? Че като гледам е бая зле положението.

Отделно проблема може да се получи и ако си с някакво китайско менте на касетата - каквито се навъдиха много за по 20-тина лева. Гледай винаги да си ползваш оригинална касета и да се презарежда/ремонтира това оригинално тяло на касетата. Китайчетата са с тънки пластмаси, кривят се, усукват се, отделно видоизменят и някои от компонентите вътре...

Касетата е оригинална. Презареждана е 2 пъти доега. Нищо не е сменяно по нея. За месец правя около 150 копия с нея. Въпроса ми е този проблем ще се оправи ли само с презареждане или касетата трябва да се рециклира? Как се познава кога трябва се рециклира самата касета ?

Имай в предвид че машината идва с малка касета за 700 копия при 5% натоварване на листа. След това стандартните касети са за по 1600 копия при 5%.

Касетата може да се зареди с тонер за 1600 копия или трябва да се купи такава, която побира тонер за 1600 копия ? Нещо не разбрах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стартовата касета физически не може да събере по-голямото количество тонер.

Само с презареждане няма да се оправи. Вероятно има части за подмяна - което е нормално - няма нищо вечно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.