Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Проблемът ми е следния:

Интернетът ми прекъсва, предимно когато говоря по скайп, но се случва и когато сърфирам. Оправя се като си изключа wi-fi картата и като отново я включа. Първо си мислех, че е от рутера, подмених го, но пак прави така. По-рядко но го прави, което много ме дразни. Как мога да оправя това? Нямам достъп до рутера, защото е промоционален от интернет оператора ми. Мога да сменям само каналите му, което не помага. Помогнете ми! Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай да се свържеш с някоя друга мрежа , не твоята . Виж този проблем дали съществува отново . Ако проблема го няма , то тогава причината е в рутера ти . Викаш техниците от поддръжката и оправят нещата със подмяна или настройки по самия рутер .Ако проблема с връзката съществува и при свързване с друга мрежа , имаш два варианта :

1. Повреден или неправилно работещ драйвер на безжичната карта - отиваш на сайта производител на твоя лаптоп и изтегляш драйвера за WILAN , инсталираш го , рестартираш машината и виждаш дали има промяна към добро .

2.. Повредена безжична карта - подменя се ,струва 10 -15 лева и ако лаптопа не е в гаранция можеш да си я подмениш и сам , не е нищо сложно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай да се свържеш с някоя друга мрежа , не твоята . Виж този проблем дали съществува отново . Ако проблема го няма , то тогава причината е в рутера ти . Викаш техниците от поддръжката и оправят нещата със подмяна или настройки по самия рутер .Ако проблема с връзката съществува и при свързване с друга мрежа , имаш два варианта :

1. Повреден или неправилно работещ драйвер на безжичната карта - отиваш на сайта производител на твоя лаптоп и изтегляш драйвера за WILAN , инсталираш го , рестартираш машината и виждаш дали има промяна към добро .

2.. Повредена безжична карта - подменя се ,струва 10 -15 лева и ако лаптопа не е в гаранция можеш да си я подмениш и сам , не е нищо сложно

На другите устройства, които са свързани не прекъсва. Рутера е чисто нов. Вчера го подмениха техниците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвета ми беше ясен - да се опиташ с този лаптоп да се свържеш с друга мрежа , а не с твоята . Това че други устройства се свързват с рутера го разбрахме още преди това . Това че един рутер е чисто нов автоматично означава че е изправен ли ? Да не пишем празни приказки , опитай просто това което ти написах , ако и  с друга мрежа проблема съществува , то тогава ще се мисли за настройки , драйвери или подмяна на безжичната ти карта . Да беше казал като опиташ да свържеш само лаптопа при неактивни други връзки ( изключени от безжичната мрежа останалите свързани устройства ) какво е положението .Ако не си опитвал , ок , но ако си опитал , аз и който и да е как да го разбере ???? Не си направил нищо от това което те посъветвах - поне да беше изтеглил и преинсталирал драйвера за WILAN . Какъв е смисъла да ти се дават съвети който ти не вземаш по-никакво внимание ?!!!

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвета ми беше ясен - да се опиташ с този лаптоп да се свържеш с друга мрежа , а не с твоята . Това че други устройства се свързват с рутера го разбрахме още преди това . Това че един рутер е чисто нов автоматично означава че е изправен ли ? Да не пишем празни приказки , опитай просто това което ти написах , ако и  с друга мрежа проблема съществува , то тогава ще се мисли за настройки , драйвери или подмяна на безжичната ти карта . Да беше казал като опиташ да свържеш само лаптопа при неактивни други връзки ( изключени от безжичната мрежа останалите свързани устройства ) какво е положението .Ако не си опитвал , ок , но ако си опитал , аз и който и да е как да го разбере ???? Не си направил нищо от това което те посъветвах - поне да беше изтеглил и преинсталирал драйвера за WILAN . Какъв е смисъла да ти се дават съвети който ти не вземаш по-никакво внимание ?!!!

Забелязах, че има инсталирани 2 драйвера. Да изтрия ли този, който не е предоставен от acer?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно втория драйвер е за жичната ти карта.

Пробвай преди всичко да го закачиш към друга мрежа да се види какво става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как има два драйвера  за WILAN ???? Това е невъзможно . Единия драйвер е за LAN( лан картата за кабелна връзка ) ,  а другия за WILAN (безжичната карта ) . Отвори Диспечера на устройствата и разгъни директорията "Мрежови карти " направи снимка и я дай да я видим .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как има два драйвера  за WILAN ???? Това е невъзможно . Единия драйвер е за LAN( лан картата за кабелна връзка ) ,  а другия за WILAN (безжичната карта ) . Отвори Диспечера на устройствата и разгъни директорията "Мрежови карти " направи снимка и я дай да я видим .

post-277522-0-72851400-1388835154_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както споменаха по-горе едната е WiFi другата е жичната етернет връзка .Нататък просто пробвай на друга мрежа,ако не го прави на друга мрежа, евентуално вече ще мислим нещо по софтуерната част щом е подменен рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причината за проблема може да е на доста места.

- Проблем с драйвера - инсталиране на точния драйвер

- Проблем със самия безжичен модул - вземете един външен за 15-20лж или от познат за проба

- Омазана ОС - преинсталация

- Несъвместимост между модула и рутера - ъпдейт на фърмуера може да помогне 

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След изпълнение на следните стъпки може да кажем какво и що . Ще ги напиша пак :

1. Свързване на лаптопа с друга мрежа , не с домашната .

2. При наличие на проблем - преинсталация на драйвера за WILAN ( деинсталиране на стария драйвер , инсталиране на новия и никакво пипане по настройки на картата ) .

3. Преинсталация на ОС .

4. При оставане на съществуващия проблем - смяна на безжичната карта на лаптопа ( самостоятелно или в сервиз )

За да се избегне плащането на пари на сляпо ( вземане на външни карти и купуването на друга безжична карта ) , би било добре лаптопа да се погледне от човек който е в час с нещата и едва тогава да се предприемат действия изискващи плащане .

Писането на каквото и да е повече като съвети от мен и другите колеги ,става просто едно повтаряне на едно и също . Автора на темата 3 дена не намери време за каквото и да е от дадените му насоки .

Аз лично ,докато не се направи нещо по този лаптоп от автора спирам да пиша по тази тема .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.