Премини към съдържанието
acidimitrov

Не мога да форматирам нова флашка в NTFS формат

Препоръчан отговор

Пробвах по стандартния начин и на края на форматирането ми казва , че Уйндолс не може да го завърши. Опитах с http://www.softpedia.com/get/System/Hard-Disk-Utils/HP-USB-Disk-Storage-Format-Tool.shtml и пак не става. Опитах и през cmd i diskpart ,чрез създаване на нов primary partition и след това формат , но в NTFS не иска, а мога да си я върна във FAT32. Флашката е 8 GB, или поне за толкова е купувана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах по стандартния начин и на края на форматирането ми казва , че Уйндолс не може да го завърши. Опитах с http://www.softpedia.com/get/System/Hard-Disk-Utils/HP-USB-Disk-Storage-Format-Tool.shtml и пак не става. Опитах и през cmd i diskpart ,чрез създаване на нов primary partition и след това формат , но в NTFS не иска, а мога да си я върна във FAT32. Флашката е 8 GB, или поне за толкова е купувана.

Така опита ли? За XP е, но и при 7/8 е подобна операцията

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз за първи път си взех една 2гб и една 16гб.И двете абсолютно без никакъв проблем ги форматирах в NTFS с десен клик на мишката върху флашката и Format.Даже 2гб я върнах обратно в FAT32,понеже сд-то в колата не ми я четеше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете марката и модела.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах през диск мениджъра и не става, а за марка и модел не знам, защото не е моя, а на нея нищо не пише. Че е китайска се знае, но каквото и да пробвам на края ми казва, че Уйндолс не може да завърши форматирането

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ръгнете я в компютъра,изчакайте да я разпознае и рестартирайте.Влезте в БИОС и вижте как я вижда там компютъра.

Най-вероятно обаче,просто толкова си може въпросната щуретина.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно контролера на флашчето си е заминал. Често срещано явление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен са се случвали същите дефекти на разни флашки . При някой от тях не стана с никакви процедури , но при закачване на друг компютър форматирането по стандартния си начин се получи без проблем .При две други така и не стана форматирането по никой начин ,известен поне на мен , а гледам че тук са изброени почти всички възможности .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте с някой live cd линукс да я форматирате в някакъв формат после във уиндоус я форматирайте в ntfs

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.