Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте,

Приятелят [ приятел/главният на екипа :O ] ми ще си купува компютър за хост и твърдо ми заяви, че иска да е 64 гб, ако има такъв в БГ и е достъпен за закупуване. Въпроса е, че за предпочитане е да е сглобен, евентуално може и на части. Бюджета е в рамките на 3 000 лева.

Благодаря.

Редактирано от alexandrow (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятелят ти, значи си момиче ?

От какъв зор иска 64-bit, купува си сървър, а може да хоства сайт или цял тракер, има голяма разлика как ще се ползва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само момичетата ли имат приятели? :D

Без значение от пола може да погледне в Persy ако иска нещо готово но не това не е препоръка.

Малко повече подробности ако може няма да е излишно.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятелят [ приятел/главният на екипа :O ]

Съжалявам, че остана с грешно впечатление.......

Въпроса е, че ще правим масивна ( или поне ще опитаме ) верига и идеята му е да купи 64 гб рам, за да може да се поддържат няколко сървъра. Не става въпрос за хостинг на уебсайт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти машина със 128ГБ. за 60.2% от бюджета :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Марковите нови сървъри са доста скъпи, може да се вземе нещо втора употреба с гаранция поне година.

Ето нещо което сглобих. 

+ някакъв UPS

Редактирано от ganio (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Масивна верига на какво ? Сървърите са с по 2 захранвания ,райд контролери и хот суап за смяна на дисковете ако евентуално стане проблем с някой хард. Ако ще търсите стабилност  по добре да си купите нещо втора употреба  от колкото да правите сбирщайн от всевъзможни чарколяци .  За 3 000  лева може да се вземе  доста приличен сървър втора употреба който ще е в пъти по функционален от сглобеното тук от някой ентусиаст.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марковите нови сървъри са доста скъпи, може да се вземе нещо втора употреба с гаранция поне година.

Ето нещо което сглобих. 

+ някакъв UPS

Не съм съгласен за ентусиастите и смятам че горното предложение не е лошо, само трябва да се сменят хардовете със сървърни от сорта на WD RED  или подобни както и захранването да е от по-висок клас. - PSU FORTRON ZEN 400W /FANLESS  или PSU FORTRON AURUM XILENSER 500

Също така съм убеден, че тази конфигурация ще е много по-мощна от аналогичен сървър за тези пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и не разбрахме какво ще се хоства ? Ябълки, картофи ?

Сега сериозно - докато не знаем за какво ще се ползва машината, няма как да бъде предложен конкретен съвет. Ако става на въпрос и един Pentium 4 заровен в някаква щайга ще свърши работа, а дали пък няма да излезе по-евтино да се наеме сървър от хостинг компания ?

На такъв въпрос, такъв отговор. Сори ама не толерирам неясно зададени въпроси !

Поздрави !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен

Ето ти машина със 128ГБ. за 60.2% от бюджета :D

Мисля, че ще бъде перфекно, ще се поразровя в интернет за някой друг такъв сървър и в крайна ще се реши кой да бъде. Благодаря

Lock

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

гореспоменатата машина не става за виртуализация

но за база данни става

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен

Мисля, че ще бъде перфекно, ще се поразровя в интернет за някой друг такъв сървър и в крайна ще се реши кой да бъде. Благодаря

Lock

Не се подлъгвай по обема на паметта, Паметта е много стара, както и процесорите.

Просто, както чакат всички, да кажеш за какво ще се ползва сървъра.

Редактирано от saint_jazz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той ако е знаел да е казал . Не виждаш ли че  единственото му изискване е да има много  рам памет ама  дали им трябва  толкова едва ли могат да ти кажат. Такива като тях са идеалните клиенти да им вземеш парите. Те да си купят домейн първо и после да питат за някоя читава фирма да им даде и хостинг за  техните нужди.  С тия 3000 лева ще си платят хостинга за  бая години напред . Модераторите не е лошо да минат малко с голямата метла, че тука се напълни с глупави теми и не може вече да се отсее нещо наистина дето си струва да се прочете. в тоя раздел.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изискването ми е да има добър процесор и рам памет. Въпросната игра е майнкрафт. Много от вас я знаят, да. Погледнато реално, тя изисква много рам, затова това ми е едно от големите изисквания. Въпросната цел е, да се пуснат няколко сървъра и така. За момента сме почнали с по слаба машина, едва с 8 ГБ, но нещата се развиват, затова предпочитаме да се разширим при възможност.

[Моля не ме питатайте неща от сорта, ама защо ще пускате много сървъри? А не само 1? Това е вече фиксирано решение и не мисля, че е нужно да отваряте тази тема]

@AlkatrazBG - относно вашето изказване, мисля че сте прав да споделя за какво ще бъде, за да можете да дадете максимално ефикасен отговор. Също така Ви уверявам, че не правим всичко от раз на своя глава, без да сме проверили поне от два-три източника. Относно закупуване на онлайн хостинг, не мисля, че е никак разумно, като се има впредвид, че рано или късно той ще изтече и всичко е някъде в трета глуха, докато при закупуване на самият хост, той остава и може да бъде използван за каквато цел бъде потребен. Хост машина ще се закупи, но искахме да чуем мнението на потребители из интернет постранството, защото винаги ще има хора, които разбират напълно, но отделно на това, ще се консултираме и с хора работещи/разбиращи в тази сфера. Относно изказването за уебсайт и хостинга, мисля че не е напълно уместно. Закупени са вече и сме си направили сметката напълно. Сайта го спряхме именно преди няколко дена, за да му направим основен ремонт, подобрения и се надяваме, че след неговото пускане, ще може да се пуснат и тези нови сървъри върху въпросната хост машина.  

Надявам се, че поне този път бях сравнително по-ясен от миналите си изказвания. Ако има нещо пропуснато отново, моля да ми кажете, за да ви отговоря и в крайна сметка темата да си изпълни предназначението.

Благодаря

Редактирано от alexandrow (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина ти трябва сериозна конфигурация. Подкрепям по-горното мнение за конфигурация, като искам да добавя че по-добрия вариант с идея за развитие е рамта да се вземе на плочки по 16 и да бъдат 4 бр. HP 16GB 1x16GB Dual Rank x4 PC3-12800R DDR3-1600 Registered CAS-11 Memory Kit - 530лв/бр. По този начин ще се надвиши бюджета с около 1000 лв., но за сериозна работа трябва и сериозна машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ако правилно съм прочел  машина със следните параметри :

Процесор: E3-1240V2

Памет: 16GB

Hard: някакъв сървърен

ще издържи  да хоства 188 играча едновременно според  ей тоя тест  http://canihostaminecraftserver.com/

А и според официалния сайт на играта изискванията за сървър са както следва :

Server-Grade Server Requirements

И от тук питането ми е  защо искате сървър със толкова много  рам памет ?  Дали  един ей такъв чисто нов ProLiant ML310e Family Gen 8 на който да добавите още Ram  няма да ви свърши перфектна работа за нуждите ви?  Колко е броя играчи на сървър  който се пуска принципно ?  Да речем 5  сървъра ще покрият ли нуждите ви  . 300 играча  на веднъж ми се струват доста посещаван сървър за играта. Ако искате машина със 64GB памет и 2 процесора нова цената ще мине 7000 лева от раз. До сега колко играча реално сте  имали в реално време като брой едновременно ?  Със подобна машина ML310  в момента се държи трафик  при моя доставчик от  1500 компютъра на клиенти  и за 3 години аз не съм видял тоя сървър да е минал 50% натоварване. Нека да пишат хора  дето реално си имат понятие от натоварването на подобен сървър  аз съм до тук. 400 потребителя не могат да влезнат по едно и също време в тоя сървър та ако ще да сте най посещавания сайт  в България.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ако правилно съм прочел  машина със следните параметри :

Процесор: E3-1240V2

Памет: 16GB

Hard: някакъв сървърен

ще издържи  да хоства 188 играча едновременно според  ей тоя тест  http://canihostaminecraftserver.com/

А и според официалния сайт на играта изискванията за сървър са както следва :

Server-Grade Server Requirements

И от тук питането ми е  защо искате сървър със толкова много  рам памет ?  Дали  един ей такъв чисто нов ProLiant ML310e Family Gen 8 на който да добавите още Ram  няма да ви свърши перфектна работа за нуждите ви?  Колко е броя играчи на сървър  който се пуска принципно ?  Да речем 5  сървъра ще покрият ли нуждите ви  . 300 играча  на веднъж ми се струват доста посещаван сървър за играта. Ако искате машина със 64GB памет и 2 процесора нова цената ще мине 7000 лева от раз. До сега колко играча реално сте  имали в реално време като брой едновременно ?  Със подобна машина ML310  в момента се държи трафик  при моя доставчик от  1500 компютъра на клиенти  и за 3 години аз не съм видял тоя сървър да е минал 50% натоварване. Нека да пишат хора  дето реално си имат понятие от натоварването на подобен сървър  аз съм до тук. 400 потребителя не могат да влезнат по едно и също време в тоя сървър та ако ще да сте най посещавания сайт  в България.

Здравейте, имам чувството, че не сте ме разбрали напълно. Въпросната машина ще бъде използвана само и единствено за пускане на игрални сървъри. За момента сме с доста по слаба машина и капацитета ни е 140 играча, а вече достигаме 120 без проблем. Въпроса е там, че ние гледаме за бъдещо развие, което ще включва много нови игрални мода за въпросната игра, та идеята е да задържим играчите си за момента като им дадем възможност да играят още различни модове и така ще ни се разшири капацитета и ще можем да поберем повече хора и ще ги превличаме. Без проблем ще се съберат 300 човека, това ми е ясно. Не знам дали Вие сте играли тази игра, все пак сте на 20+ даже и по възрастни и не мисля, че се занимавате с игри, особено с такава графика, но днешната младеж много си падат по тях. Идеята е да се разширим, искаме да си имаме достатъно рам, а печалбата, мисля че това е наш проблем. За момента сме реализирали сравнително добра, не искам да коментирам суми, но ще отгатна че е в размер на няколко стотин. Благодаря за по горе споменатите оферти и съвети, чух достатъчно мнения и ще се съобразя с част от тях, разбира се в крайна сметка главната дума ще имат моите 'познати' .

Благодаря, мисля че темата се изчерпи, чух голяма част от вашите мнения и мисля, че едва ли не поне в някаква степен ще ми бъдат полезни.

Благодаря, можете да заключите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.