Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, можете ли да ми кажете кой чипсет поддържа пълно адресиране на 4+ GB RAM DDR2. Става дума за чипсет поддържащ s.775. Имам в предвид да ми използва цялата рам памет, не като тук http://i.imgur.com/DOAXgjx.png (Intel 945G). G31 става ли за тази цел ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да ползвате цялата рам,ви трябва инсталирана 64-битова операционна система.

Част от рам-та се заема от вграденото видео,за това не виждате всичкото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да ползвате цялата рам,ви трябва инсталирана 64-битова операционна система.

Част от рам-та се заема от вграденото видео,за това не виждате всичкото.

Тук е x64:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За конфигурацията от подписа ли става дума? Монитора към външната карта ли е закачен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За конфигурацията от подписа ли става дума? Монитора към външната карта ли е закачен?

Да за тази от подписа. И да, ползвам външната видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, можете ли да ми кажете кой чипсет поддържа пълно адресиране на 4+ GB RAM DDR2. Става дума за чипсет поддържащ s.775. Имам в предвид да ми използва цялата рам памет, не като тук http://i.imgur.com/DOAXgjx.png (Intel 945G). G31 става ли за тази цел ?

това на снимката е резултат на 2 неща видео карта на дъното или резервирана памет може да се излекува ако е второто с msconfig>boot>advancedкъдето се маха отметката на паметта

относно видео картата направи справка в биос-а

Редактирано от saentist (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това на снимката е резултат на 2 неща видео карта на дъното или резервирана памет може да се излекува ако е второто с msconfig>boot>advancedкъдето се маха отметката на паметта

На това дъно не му понася msconfig. В смисъл пипна ли нещо повече не иска да буутва и съм дотук. Не знам от какво е, пробвах всичко(10 Пъти преинсталирах, ресетвах биоса, update-вах го, не иска). А отметката не беше сложена (снимката е от вчера, сега съм с XP). Memory remapping ще помогне ли ? Мисля, че я видях функцията в BIOS. Даже в XP x86 (не виждам смисъл от x64, и там си използва само 3.2 ) е още по-зле. :D http://i.imgur.com/Cej1xmB.png

Редактирано от Greak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не разбрах за което се извинявам на автора . При 32 бит. няма как да му показва 3.2 използваеми , защото 32 бит структура не разпознава повече от 3Гб рам . БИОС указва от кое устройство  свързано към дъното да става буутването , не друго . Тези безкрайни инсталации с незнайно какви копия на Уиндоус ,както е видно се инсталира наред с каквото попадне , ресети и ъпдейти на БИОС , тази система според мен е доста "тормозена " . Какво означава че на дъното не му "понасяло" настройката описана от колегата saentist ? Това е настройка в ОС за нейна проверка при стартиране и няма нищо общо със това какво да буутва и какво не . 

Моя съвет е към автора се свежда до следните манипулации :

1. Да си намери първоначалната версия на БИОС и да го върне в нейния режим , и то както си е по подразбиране , само да промени реда на бутващите устройства .

2. Да си направи една наистина грамотна инсталация със читав Уиндоус 7 х 64 ( Professional или Ultimate)  , със изтриване на всички дялове и създаването им от ново , форматиране и т.н .

3. Да не прави абсолютно нищо повече , колкото си е заделила системата за видеото -толкова , колкото използва като ресурс - толкова .

4. Отметката за паметта  която се слага в msconfig - boot - advanced  се поставя , както и  указването броя на ядрата на процесора за по-бързото им разпознаване от системата .Ускорява  зареждането на ОС макар и минимално  ,като се показва точния брой ядра и обема памет  се избягва  първоначалната проверка от ОС  на тези компоненти . Тези настройки може да ги има , може да ги няма , с тях и без тях .

Не мисля че системата е имала каквато и да е нужда от "лекуване". По скоро ми прилича на някаква фикс -идея на автора по отношение на заетата памет , а тя си е толкова колко трябва . Няма как при  х64 бит. ОС и видео ползващо споделена памет да е по- малко ( може ,но с намаляването на тази споделена памет от БИОС, но каква е ползата при 4 ГБ рам )  . С това се изчерпва всичко . Всякакви други "оперативни " намеси на софтуерно ниво , може само да "разболеят " цялата система .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не разбрах за което се извинявам на автора . При 32 бит. няма как да му показва 3.2 използваеми , защото 32 бит структура не разпознава повече от 3Гб рам . БИОС указва от кое устройство  свързано към дъното да става буутването , не друго . Тези безкрайни инсталации с незнайно какви копия на Уиндоус ,както е видно се инсталира наред с каквото попадне , ресети и ъпдейти на БИОС , тази система според мен е доста "тормозена " . Какво означава че на дъното не му "понасяло" настройката описана от колегата saentist ? . Моя съвет е към автора се свежда до следните манипулации :1. Да си намери първоначалната версия на БИОС и да го върне в нейния режим , и то както си е по подразбиране , само да промени реда на бутващите устройства .

2. Да си направи една наистина грамотна инсталация със читав Уиндоус 7 х 64 ( Professional или Ultimate)  , със изтриване на всички дялове и създаването им от ново , форматиране и т.н .

3. Да не прави абсолютно нищо повече , колкото си е заделила системата за видеото -толкова , колкото използва като ресурс - толкова .

4. Отметката за паметта  която се слага в msconfig - boot - advanced  се поставя , както и  указването броя на ядрата на процесора за по-бързото им разпознаване от системата .Ускорява  зареждането на ОС макар и минимално  ,като се показва точния брой ядра и обема памет  се избягва  първоначалната проверка на тези компоненти . Тези настройки може да ги има , може да ги няма , с тях и без тях .

Не мисля че системата е имала каквато и да е нужда от "лекуване". По скоро ми прилича на някаква фикс -идея на автора по отношение на заетата памет , а тя си е толкова колко трябва . Няма как при  х64 бит. ОС и видео ползващо споделена памет да е по- малко ( може ,но с намаляването на тази споделена памет от БИОС, но каква е ползата при 4 ГБ рам )  . С това се изчерпва всичко . Всякакви други "оперативни " намеси на софтуерно ниво , може само да "разболеят " цялата система .

Пробвал съм ги тези точки всичките без по стар биос, след малко ще сложа по стар и ще сложа Win 7 x64. Винаги три всички дялове, защото съм само с един. :)

както и  указването броя на ядрата на процесора за по-бързото им разпознаване от системата .Ускорява  зареждането на ОС макар и минимално 

Точно това ако го сложа след рестартиране зацепва на Starting Windows и хард диска спира да трака и дотук, дори и чисто нов win dows без дори драйверите. Трябва да преинсталирам за да се оправи..

При 32 бит. няма как да му показва 3.2 използваеми , защото 32 бит структура не разпознава повече от 3Гб рам . 

Това го знам отлично. :)

Направих, и нищо не открих... :D Само опции за вградената видеокарта (DVMT/Fixed, 64/128 MB).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами щом си правил всички тези неща , остава ти да си върнеш версията на БИОС и да си направиш добра инсталация с грамотен Уиндоус . Това зацепване при старт на ОС след поставени отметки за указване на броя ядра и обем памет , си е чиста проба не добро копие на ОС което се инсталира . Опитай с друго . Такива случай колкото искаш . Въпросната настройка както казах си е за самата ОС , ако в копието не е читаво , то тогава са налице и тези неща , при теб едно , при друг друго .

Казваш че знаеш че при х32 бит еди какво си , а пишеш че нещо си инсталирал XP x 86 и ти показва 3.2 Гб свободни . Може би аз не съм те разбрал .  Един въпрос само имам към теб - колко искаш да ти показва за използвана и заета памет след инсталация на Уиндоус 7 х 64 и използването на тази карта . Кажи просто колко мислиш че трябва да е показанието ? Ако не знаеш , това би отговорило на доста незададени въпроси , ако знаеш обаче - тогава тази тема не би трябвало да съществува от твое име.  Кое е от двете ? Аз мисля че първото , без желание от мен да те обидя с каквото и да било .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами щом си правил всички тези неща , остава ти да си върнеш версията на БИОС и да си направиш добра инсталация с грамотен Уиндоус . Това зацепване при старт на ОС след поставени отметки за указване на броя ядра и обем памет , си е чиста проба не добро копие на ОС което се инсталира . Опитай с друго . Такива случай колкото искаш . Въпросната настройка както казах си е за самата ОС , ако в копието не е читаво , то тогава са налице и тези неща , при теб едно , при друг друго .

Ами това iso го ползвам от 2012 и съм го слагал на всичките ми компютри с отметката за ядрата и няма проблеми. Включително при другото ми дъно (MS-7267 V2) го няма този проблем със същото iso.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това Iso може да си е добро щом казваш . Но пречи ли ти да опиташ и с друго ? Сменяй версията на БИОС , записвай друг диск или флашка и инсталирай , от приказване на едно и също машината ти няма да тръгне . Колкото и да пишеш че това копие е добро , щом показва този дефект значи нещо не е добре . Като сложиш едно копие на поне 100 машини  и никъде не покаже какъвто и да е дефект тогава може да го считаш за качествено . Тази настройка няма нищо общо със  буутването от дъното , това си е буут функция на Уиндоус , тя както казах прескача или не проверка на самата ОС по отношение на процесора и паметта .Просто ОС не може да прескочи проверката и зависва .Защо е така , ти си знаеш какво си пипал , ровил и правил и какво е въобще това което инсталираш като ОС .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чипсета ти има лимит до 4 гиги, но не може да ги покаже всичките, защото е заделено пространство от рама за други устройства в системата - според документацията най-малко 256 мб отиват за поддържане на pci-порта, около 20-30 мб за поддръжка на DMI и така нататък, така че, няма никакъв смисъл да се тровиш, инсталирай си унидоус и си свиркай. Дали ще дръпнеш 32 мб, ако изключиш от биос вграденото видео не мисля, че ще ти позволи да правиш велики неща с този комп.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чипсета ти има лимит до 4 гиги, но не може да ги покаже всичките, защото е заделено пространство от рама за други устройства в системата - според документацията най-малко 256 мб отиват за поддържане на pci-порта, около 20-30 мб за поддръжка на DMI и така нататък, така че, няма никакъв смисъл да се тровиш, инсталирай си унидоус и си свиркай. Дали ще дръпнеш 32 мб, ако изключиш от биос вграденото видео не мисля, че ще ти позволи да правиш велики неща с този комп.

Да ама не биоса не е толкова глупав в днешно време поддържа PnP

просто трябва да има опция да се забрани дънната видео карта 

p.s.

Internal Graphics Mode Select
 If you select [Auto], the onboard VGA will be automatically disabled when
 you install VGA card

гледай ти каква опция има ама кой чете упътвания

Редактирано от saentist (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ама не биоса не е толкова глупав в днешно време поддържа PnP

просто трябва да има опция да се забрани дънната видео карта 

p.s.

гледай ти каква опция има ама кой чете упътвания

На Auto е. Сега съм с другото ми дъно (MS-7267 V2) където нямам проблеми с msconfig. http://i.imgur.com/Q95NGzk.png Сега ще се върна на първия въпрос: Има ли такъв чипсет с поддръжка на E6600 където не отделя толкова много RAM ? Мисля, че Q43 не го правеше, но нямам спомен вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

процесор сокет 775 няма общо с паметта контролера на паметта е отделно

вманячил си се в някакви глупости

за справка има сайт на интел там си пише кое какво поддържа

http://ark.intel.com/Products/Spec/sl9s8съвместими чипсети отстрани и четене

единствен косур с тея дъна е поддръжката над 4 гигабайта понеже има двуканален интерфейс

и ако на 4-те слота сложиш 2Gb модули няма да тръгне машината с очакваните 8 гиги 

а ако тръгне ще са само 4 освен ако модулите не са едностранни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питам кой от тези чипсети http://i.imgur.com/q2Sq4dn.png ще използва всичките 4 гб рам, не само 3.2 дори и с x64 os. Има ли такъв ? На повечето пише 4 гб рам, но как да знам дали ще работи реално с 4 ? То и на моя чипсет 945gc пише 4 ама само си пише.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от O.o o.O
      Здравейте на следната конфигурация и трябва рам и захранване, бихте ли ми предложили такива.
      CPU: I5-8400
      MB: GB b360 aorus gaming 3 WiFi
      RAM:
      HDD: 1TB HDD sedate baracuda
      Case: coolermaster masterbox 5 msi edition
      PSU:
      1• EVGA 550 B3 550w bronze
      2•Corsair VS series vs650 650w bronze
      3• или нещо по-добро в ценовия диапазон до 140лв
      GPU: 1060 6 gb EVGA SC 3/6gb (още не съм решил коя ще взема, но май ще е 6)

Поздрави 
    • от bftd
      Здравейте.
      Преди малко спрях superfetch и prefetch услугите, с цел да намаля използването на ram и вдигане на производителност/fps в игрите.
      Влезнах в task manager-а и ram-та, след рестарт на OC, изключване на активираната Eset антивирусна, пак бива използвана на 35/40, понякога 50%. 
      Какво може да ми точи рамта и как да го оправя? Самият windows или..?
      Ръчно спирах процесите eset и търсене, обаче същите веднага се пускат сами...
      Компютърът е с pentium g4600, 4 гб рам и интегрирана видеокарта. Windows 10 x64 pro.
      https://imgur.com/yEXW0Bc
      https://imgur.com/8w0VdMX
      https://imgur.com/8toO1ZR
    • от rdalei
      Здравейте на всички,
      Купих лаптоп  HP 250 G6 1WY50EA и инсталирах Windows 8. Всичко вървеше нормално, докато не опитах да пусна един филм - започна едно забиване, все едно върви на забавен кадър. Реших да го отнеса в сервиз, за да видя какъв е проблема, тъй като съм половин идиот на тема компютри и периферия Казаха ми, че има 4ГБ РАМ памет и в това е проблема. 
      Та, знаете ли възможно ли е да се сложи допълнително РАМ на този модел лаптоп и дайте някакви предложения ?
    • от Kuncavia
      Здравейте,
      Търся две плочки RAM (2х4GB), които да са съвместими с тези от приложената снимка. 
      Поздрави, 
    • от Сервиз За Компютри
      Бартеросвам   hynix 4Gb 2Rx8 PC2-6400U-666-12 hymp125u64cp8-s6  за подобни, но 2х2 GB или 4x1GB
      снимката е примерна
      ОСТАНА ЕДНА БРОЙКА 
      Manufacturer: Hynix HYMP125u64cp8-s6 Memory Type: 240 Pin DDR2 SDRAM Capacity: 4GB Bus Type: PC2-6400 Data Transfer Rate: 800Mhz гр.Пловдив - 0897 758 715 или елате в сервиза ми на ул. Арх. Дамаскин 6 - центъра, под света Марина - глухата уличка срещу подлеза на Понеделник пазара
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.