Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Greak

Въпрос за чипсети 2008-2009 s.775

Препоръчан отговор

Здравейте, можете ли да ми кажете кой чипсет поддържа пълно адресиране на 4+ GB RAM DDR2. Става дума за чипсет поддържащ s.775. Имам в предвид да ми използва цялата рам памет, не като тук http://i.imgur.com/DOAXgjx.png (Intel 945G). G31 става ли за тази цел ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да ползвате цялата рам,ви трябва инсталирана 64-битова операционна система.

Част от рам-та се заема от вграденото видео,за това не виждате всичкото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да ползвате цялата рам,ви трябва инсталирана 64-битова операционна система.

Част от рам-та се заема от вграденото видео,за това не виждате всичкото.

Тук е x64:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За конфигурацията от подписа ли става дума? Монитора към външната карта ли е закачен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За конфигурацията от подписа ли става дума? Монитора към външната карта ли е закачен?

Да за тази от подписа. И да, ползвам външната видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, можете ли да ми кажете кой чипсет поддържа пълно адресиране на 4+ GB RAM DDR2. Става дума за чипсет поддържащ s.775. Имам в предвид да ми използва цялата рам памет, не като тук http://i.imgur.com/DOAXgjx.png (Intel 945G). G31 става ли за тази цел ?

това на снимката е резултат на 2 неща видео карта на дъното или резервирана памет може да се излекува ако е второто с msconfig>boot>advancedкъдето се маха отметката на паметта

относно видео картата направи справка в биос-а

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това на снимката е резултат на 2 неща видео карта на дъното или резервирана памет може да се излекува ако е второто с msconfig>boot>advancedкъдето се маха отметката на паметта

На това дъно не му понася msconfig. В смисъл пипна ли нещо повече не иска да буутва и съм дотук. Не знам от какво е, пробвах всичко(10 Пъти преинсталирах, ресетвах биоса, update-вах го, не иска). А отметката не беше сложена (снимката е от вчера, сега съм с XP). Memory remapping ще помогне ли ? Мисля, че я видях функцията в BIOS. Даже в XP x86 (не виждам смисъл от x64, и там си използва само 3.2 ) е още по-зле. :D http://i.imgur.com/Cej1xmB.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не разбрах за което се извинявам на автора . При 32 бит. няма как да му показва 3.2 използваеми , защото 32 бит структура не разпознава повече от 3Гб рам . БИОС указва от кое устройство  свързано към дъното да става буутването , не друго . Тези безкрайни инсталации с незнайно какви копия на Уиндоус ,както е видно се инсталира наред с каквото попадне , ресети и ъпдейти на БИОС , тази система според мен е доста "тормозена " . Какво означава че на дъното не му "понасяло" настройката описана от колегата saentist ? Това е настройка в ОС за нейна проверка при стартиране и няма нищо общо със това какво да буутва и какво не . 

Моя съвет е към автора се свежда до следните манипулации :

1. Да си намери първоначалната версия на БИОС и да го върне в нейния режим , и то както си е по подразбиране , само да промени реда на бутващите устройства .

2. Да си направи една наистина грамотна инсталация със читав Уиндоус 7 х 64 ( Professional или Ultimate)  , със изтриване на всички дялове и създаването им от ново , форматиране и т.н .

3. Да не прави абсолютно нищо повече , колкото си е заделила системата за видеото -толкова , колкото използва като ресурс - толкова .

4. Отметката за паметта  която се слага в msconfig - boot - advanced  се поставя , както и  указването броя на ядрата на процесора за по-бързото им разпознаване от системата .Ускорява  зареждането на ОС макар и минимално  ,като се показва точния брой ядра и обема памет  се избягва  първоначалната проверка от ОС  на тези компоненти . Тези настройки може да ги има , може да ги няма , с тях и без тях .

Не мисля че системата е имала каквато и да е нужда от "лекуване". По скоро ми прилича на някаква фикс -идея на автора по отношение на заетата памет , а тя си е толкова колко трябва . Няма как при  х64 бит. ОС и видео ползващо споделена памет да е по- малко ( може ,но с намаляването на тази споделена памет от БИОС, но каква е ползата при 4 ГБ рам )  . С това се изчерпва всичко . Всякакви други "оперативни " намеси на софтуерно ниво , може само да "разболеят " цялата система .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не разбрах за което се извинявам на автора . При 32 бит. няма как да му показва 3.2 използваеми , защото 32 бит структура не разпознава повече от 3Гб рам . БИОС указва от кое устройство  свързано към дъното да става буутването , не друго . Тези безкрайни инсталации с незнайно какви копия на Уиндоус ,както е видно се инсталира наред с каквото попадне , ресети и ъпдейти на БИОС , тази система според мен е доста "тормозена " . Какво означава че на дъното не му "понасяло" настройката описана от колегата saentist ? . Моя съвет е към автора се свежда до следните манипулации :1. Да си намери първоначалната версия на БИОС и да го върне в нейния режим , и то както си е по подразбиране , само да промени реда на бутващите устройства .

2. Да си направи една наистина грамотна инсталация със читав Уиндоус 7 х 64 ( Professional или Ultimate)  , със изтриване на всички дялове и създаването им от ново , форматиране и т.н .

3. Да не прави абсолютно нищо повече , колкото си е заделила системата за видеото -толкова , колкото използва като ресурс - толкова .

4. Отметката за паметта  която се слага в msconfig - boot - advanced  се поставя , както и  указването броя на ядрата на процесора за по-бързото им разпознаване от системата .Ускорява  зареждането на ОС макар и минимално  ,като се показва точния брой ядра и обема памет  се избягва  първоначалната проверка на тези компоненти . Тези настройки може да ги има , може да ги няма , с тях и без тях .

Не мисля че системата е имала каквато и да е нужда от "лекуване". По скоро ми прилича на някаква фикс -идея на автора по отношение на заетата памет , а тя си е толкова колко трябва . Няма как при  х64 бит. ОС и видео ползващо споделена памет да е по- малко ( може ,но с намаляването на тази споделена памет от БИОС, но каква е ползата при 4 ГБ рам )  . С това се изчерпва всичко . Всякакви други "оперативни " намеси на софтуерно ниво , може само да "разболеят " цялата система .

Пробвал съм ги тези точки всичките без по стар биос, след малко ще сложа по стар и ще сложа Win 7 x64. Винаги три всички дялове, защото съм само с един. :)

както и  указването броя на ядрата на процесора за по-бързото им разпознаване от системата .Ускорява  зареждането на ОС макар и минимално 

Точно това ако го сложа след рестартиране зацепва на Starting Windows и хард диска спира да трака и дотук, дори и чисто нов win dows без дори драйверите. Трябва да преинсталирам за да се оправи..

При 32 бит. няма как да му показва 3.2 използваеми , защото 32 бит структура не разпознава повече от 3Гб рам . 

Това го знам отлично. :)

Направих, и нищо не открих... :D Само опции за вградената видеокарта (DVMT/Fixed, 64/128 MB).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами щом си правил всички тези неща , остава ти да си върнеш версията на БИОС и да си направиш добра инсталация с грамотен Уиндоус . Това зацепване при старт на ОС след поставени отметки за указване на броя ядра и обем памет , си е чиста проба не добро копие на ОС което се инсталира . Опитай с друго . Такива случай колкото искаш . Въпросната настройка както казах си е за самата ОС , ако в копието не е читаво , то тогава са налице и тези неща , при теб едно , при друг друго .

Казваш че знаеш че при х32 бит еди какво си , а пишеш че нещо си инсталирал XP x 86 и ти показва 3.2 Гб свободни . Може би аз не съм те разбрал .  Един въпрос само имам към теб - колко искаш да ти показва за използвана и заета памет след инсталация на Уиндоус 7 х 64 и използването на тази карта . Кажи просто колко мислиш че трябва да е показанието ? Ако не знаеш , това би отговорило на доста незададени въпроси , ако знаеш обаче - тогава тази тема не би трябвало да съществува от твое име.  Кое е от двете ? Аз мисля че първото , без желание от мен да те обидя с каквото и да било .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами щом си правил всички тези неща , остава ти да си върнеш версията на БИОС и да си направиш добра инсталация с грамотен Уиндоус . Това зацепване при старт на ОС след поставени отметки за указване на броя ядра и обем памет , си е чиста проба не добро копие на ОС което се инсталира . Опитай с друго . Такива случай колкото искаш . Въпросната настройка както казах си е за самата ОС , ако в копието не е читаво , то тогава са налице и тези неща , при теб едно , при друг друго .

Ами това iso го ползвам от 2012 и съм го слагал на всичките ми компютри с отметката за ядрата и няма проблеми. Включително при другото ми дъно (MS-7267 V2) го няма този проблем със същото iso.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това Iso може да си е добро щом казваш . Но пречи ли ти да опиташ и с друго ? Сменяй версията на БИОС , записвай друг диск или флашка и инсталирай , от приказване на едно и също машината ти няма да тръгне . Колкото и да пишеш че това копие е добро , щом показва този дефект значи нещо не е добре . Като сложиш едно копие на поне 100 машини  и никъде не покаже какъвто и да е дефект тогава може да го считаш за качествено . Тази настройка няма нищо общо със  буутването от дъното , това си е буут функция на Уиндоус , тя както казах прескача или не проверка на самата ОС по отношение на процесора и паметта .Просто ОС не може да прескочи проверката и зависва .Защо е така , ти си знаеш какво си пипал , ровил и правил и какво е въобще това което инсталираш като ОС .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чипсета ти има лимит до 4 гиги, но не може да ги покаже всичките, защото е заделено пространство от рама за други устройства в системата - според документацията най-малко 256 мб отиват за поддържане на pci-порта, около 20-30 мб за поддръжка на DMI и така нататък, така че, няма никакъв смисъл да се тровиш, инсталирай си унидоус и си свиркай. Дали ще дръпнеш 32 мб, ако изключиш от биос вграденото видео не мисля, че ще ти позволи да правиш велики неща с този комп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чипсета ти има лимит до 4 гиги, но не може да ги покаже всичките, защото е заделено пространство от рама за други устройства в системата - според документацията най-малко 256 мб отиват за поддържане на pci-порта, около 20-30 мб за поддръжка на DMI и така нататък, така че, няма никакъв смисъл да се тровиш, инсталирай си унидоус и си свиркай. Дали ще дръпнеш 32 мб, ако изключиш от биос вграденото видео не мисля, че ще ти позволи да правиш велики неща с този комп.

Да ама не биоса не е толкова глупав в днешно време поддържа PnP

просто трябва да има опция да се забрани дънната видео карта 

p.s.

Internal Graphics Mode Select
 If you select [Auto], the onboard VGA will be automatically disabled when
 you install VGA card

гледай ти каква опция има ама кой чете упътвания

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ама не биоса не е толкова глупав в днешно време поддържа PnP

просто трябва да има опция да се забрани дънната видео карта 

p.s.

гледай ти каква опция има ама кой чете упътвания

На Auto е. Сега съм с другото ми дъно (MS-7267 V2) където нямам проблеми с msconfig. http://i.imgur.com/Q95NGzk.png Сега ще се върна на първия въпрос: Има ли такъв чипсет с поддръжка на E6600 където не отделя толкова много RAM ? Мисля, че Q43 не го правеше, но нямам спомен вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

процесор сокет 775 няма общо с паметта контролера на паметта е отделно

вманячил си се в някакви глупости

за справка има сайт на интел там си пише кое какво поддържа

http://ark.intel.com/Products/Spec/sl9s8съвместими чипсети отстрани и четене

единствен косур с тея дъна е поддръжката над 4 гигабайта понеже има двуканален интерфейс

и ако на 4-те слота сложиш 2Gb модули няма да тръгне машината с очакваните 8 гиги 

а ако тръгне ще са само 4 освен ако модулите не са едностранни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питам кой от тези чипсети http://i.imgur.com/q2Sq4dn.png ще използва всичките 4 гб рам, не само 3.2 дори и с x64 os. Има ли такъв ? На повечето пише 4 гб рам, но как да знам дали ще работи реално с 4 ? То и на моя чипсет 945gc пише 4 ама само си пише.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Alexandar89
      Здравейте, тъй като ми попадна дъно на изгодна цена, внесено от чужбина, Gigabyte GA-H81M-S2PV REV2. Сокета е 1150, обаче попаднах на интересна информация относно потдържаните процесори или по-конкретно за Intel Pentium G3260 със същият сокет, който до сега използвам. Идилията е следната, за същото дъно като модел само че ревизия 1 този процесор е съвместим в листа с потдържани процесори от сайта на гигабайт, но след ъпдейт на биоса, докато за рев 2 този процесор отсъства. Не се отказах, реших да проуча малко по-подробно и попаднах на  саита  www.cpu-upgrade.com , според който и трите възможни ревизии на това дъно потдържат процесора, като единствено ревизия 1 се нуждае от ъпдейт на биоса, както се вижда на снимката от сайта. Въпроса е на кое да вярвам ? И в този случай означава ли че този процесор няма изобщо да тръгне на това дъно. Благодаря предварително за отделеното внимание.

• от Пламен Р
      Искам да си клокна паметта , но незнам как в момента ми е 1200mhz искам да е 2400mhz -16 gb ram ми е в момента някой да ми помогне!!!
      Дъното ми е добро някво от 200 лева и подържа точно до 2400mhz
    • от Vanyo99
      Здравейте! Спрял съм се на тези двата : https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_7-acer_aspire_7_NXGP9EX022 , https://www.ioncomputers.bg/product/16129/geymarski-laptop-acer-aspire-7-nx-gp9ex-016.html .Разликата е около 100тина лева с промо кодовете и според мен си заслужава за 100 лв от i5 7300hq на i7 7700hq  + 120 gb ssd. Проблема e , че по-евтиният разполага с 2х4 плочки гб рам , докато по-скъпият е зает само 1ния слот и предлага възможност на ъпгрейд в бъдеще. Гледах клипчета в тубата, сравнявайки dual channel срещу single channel. E, разликата беше доста огромна в представянето (говоря за фпса в игрите). Забравих да кажа , че ще го използвам за работа на visual studio и игрички(fortnite , pung , csgo , lol, gta v). И питането ми е: кое ще е по-добрият вариант да избера от двата във всички варианти. Бих дал 100 кинта отгоре са i7 цата (бюджета тук не е проблем за тези двата , защото се не говори за голяма разлика), но проблема е single channela. Не ми е приоритет ъпгрейдването в бъдеще , взимайки под внимание разликата в пърформънса( ако евенуално взема този с i7 цата няма да слагам допълнителлно рам в близката 1-2 години). И още нещо: ако някой има информация за температурите на лаптопите , как се представят, загряват ли много , имат ли throling на gpu - то или пък на cpu - то. Ще ви бъда благодарен, ако споделите. Също не изключвам други варианти за лаптоп , но като вземем тази цена - acer - а е най-бюджетното решение , докато при asus и другите марки за същите пари ще намеря i5 или i7 , но с 1050 , няма да е 1050 ti. Ако имате предложения  - давайте ! С радост ще ги погледна.
      П.С.: Мога да намеря по-скъпия лаптоп в ardes, тъй като в йон е изчерпан. Това не е проблем
    • от O.o o.O
      Здравейте на следната конфигурация и трябва рам и захранване, бихте ли ми предложили такива.
      CPU: I5-8400
      MB: GB b360 aorus gaming 3 WiFi
      RAM:
      HDD: 1TB HDD sedate baracuda
      Case: coolermaster masterbox 5 msi edition
      PSU:
      1• EVGA 550 B3 550w bronze
      2•Corsair VS series vs650 650w bronze
      3• или нещо по-добро в ценовия диапазон до 140лв
      GPU: 1060 6 gb EVGA SC 3/6gb (още не съм решил коя ще взема, но май ще е 6)

Поздрави 
    • от bftd
      Здравейте.
      Преди малко спрях superfetch и prefetch услугите, с цел да намаля използването на ram и вдигане на производителност/fps в игрите.
      Влезнах в task manager-а и ram-та, след рестарт на OC, изключване на активираната Eset антивирусна, пак бива използвана на 35/40, понякога 50%. 
      Какво може да ми точи рамта и как да го оправя? Самият windows или..?
      Ръчно спирах процесите eset и търсене, обаче същите веднага се пускат сами...
      Компютърът е с pentium g4600, 4 гб рам и интегрирана видеокарта. Windows 10 x64 pro.
      https://imgur.com/yEXW0Bc
      https://imgur.com/8w0VdMX
      https://imgur.com/8toO1ZR
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.