Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте аз се занимавам с рисуване и изработка на разни сувенирчета от никому  не нужни боклуци ,  за сега не съм направил нищо кой знае какво но имам доста идеи . Мисля как бих могъл да ги продавам тези неща и най добрия начин ми се вижда през интернет , но не ми харесва идеята да пускам хвърчащи обяви в ибей или продавалник или нещо от този сорт . Искам да си направя личен сайт който да ме представя като " творец" тоест да представя всички неща с които се занимавам на едно място ( имам интереси в доста изкуства ) но и в същото време да има раздел в който да могат да се продават някои от нещата които правя . Въпросите ми към вас не са толкова свързани с изработката или посещаемостта на сайта а със законите и правилата на България , а именно трябва ли да регистрирам фирма ако продавам ръчно изработени неща по този начин , ако да това ще ми струва ли нещо и колко , какви данъци се плащат , има ли разлика ако продавам само в България с това ако продавам и извън страната , понеже също така композирам как мога да направя в сайта да се купуват записи чрез есемес на символична цена и какви данъци се плащат за това ? Искам да подчертая че искам всеки един лев да е законен и деклариран . Предварително ви благодаря за отговорите 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да подчертая че искам всеки един лев да е законен и деклариран .

С какъв начален капитал разполагаш? Защото като видиш какви осигуровки трябва да плащаш, касов апарат, интернет за касов апарат и още куп ненужни (уж за благото) фирмени данъци може и да си промениш мнението.

Да не стане така, че вместо да печелиш, да задлъжнееш на държавата. Трябва много сувенирчета да продаваш, а за да ги продаваш трябва доста да се популяризира сайта за кратко време. Вижда ми се доста амбициозен проект, а ми се струва, че нямаш голям начален капитал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да прав си нямам никакъв начален капитал , именно за това питах дали е нужно да регистрирам фирма  и колко би струвало . Винаги когато нещата опрат до държавата нещата се объркват , толкова ли е трудно да направят така че всеки творец да може да продава своето изкуство  , вижда ми се абсолютно ненормално държавата да взима повече от това което си спечелил , а в началото ще става точно така . Аз не се чувствам бизнесмен нито пък съм фабрика  просто искам да продам това което правя с двете си ръце . Има ли алтернатива

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За е да е по лесно счетоводството и да избегнеш високия патентен данък е най-добре да си регистрираш фирма като едноличен търговец.

Пролетта на 2012г. приятелка адвокатка ми взе 70лв за регистриране на фирма, мисля че това са държавните такси без нейния хонорар.

260лв е най-евтиния касов апарат, първата година обслужването и връзката с Нап влизат в тази цена.

Използвам безплатен складов софтуер под линукс за издаване на фактури и следене на наличностите. 

Малко над 100лв е месечната осигуровка. Счетоводителка ми взима 20лв на месец.

Имам и магазинче/склад за което плащам наем и патентен данък.

За различните населени места данъка е различен в моя град е 15лв на квадратен метър.

Патентния данък е годишен и се плаща на 4 равни вноски.

Отделно има и данък печалба но ние рядко надвишаваме годишния оборот и обикновено счетоводителката успява да приключи годината със съвсем минимална печалба та не е кои знае какъв разход.

Търговията е много трудна, не ти го казвам за да те откажа не става това да ти е основна дейност.

Аз разчитам на летния сезон и правя основно морски сувенири.

Онлайн се продава много трудно и цената трябва да е ниска за да се пребориш с конкуренцията.

Имам сключен договор за отстъпка с куриерска фирма ползвам 20% отстъпка + малък процент печалба от наложения платеж.

В интернет използвам основно сайтове за безплатни обяви защото имат голяма посещаемост миналата зима поддържах и онлайн магазин но посащаемоста беше ужасно ниска а поръчките нулеви и се отказах от него.

успех

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За е да е по лесно счетоводството и да избегнеш високия патентен данък е най-добре да си регистрираш фирма като едноличен търговец.

..............

Нещата доста си омешал :) Първо, само ЕТ могат да работят на патентен данък, и то само  определени категории, когато не са регистрирани по ДДС. След като си на патент, нямаш данък печалба или нещо друго, само ако печалбата ти е над 5040 лв. довнасяш осигуровки, което пък го няма при ООД и Еоод- тата, където няма патенти, а данък печалба 10 %. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещата доста си омешал :) Първо, само ЕТ могат да работят на патентен данък, и то само  определени категории, когато не са регистрирани по ДДС. След като си на патент, нямаш данък печалба или нещо друго, само ако печалбата ти е над 5040 лв. довнасяш осигуровки, което пък го няма при ООД и Еоод- тата, където няма патенти, а данък печалба 10 %. 

Първоначално мислехме да се регистрираме като производители/занаятчии но там патента е над 800лв.

Затова минахме на вариант ЕТ.

Ако е ООД или ЕООД с 10% данък печалба на 5000лв са 500лв и счетоводителката ми иска по 50-60лв на месец.

В момента патента които плащам за помещението е 200лв годишно + 240лв за счетоводителката разбира се има и наем които пък се признава за разход. 

Събирам си фактури за материалите които купувам и така счетоводно  печалбата е под 5000лв.

Онлайн годишно продаваме сувенири за не повече от 500-600лв основния оборот го правим през лятото в магазина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
trial version благодаря че споделяш личния си опит, честно казано хич не ги разбирам законите, за какво е патента, четох в интернет и до колкото разбрах има различни категории в различни области повечето от които услуги, но не можах да разбера към коя спадам аз , има за стъкларски услуги за козметични услуги фотографски услуги дори има и за компаньонки , но нищо не намерих за картини скулптури и сувенири .  Единствената категория която ми привлече вниманието е  ( Търговия на дребно до 100 кв.м нетна търговска площ на обекта - данъкът се определя за 1 кв. м нетна търговска площ според местонахождението на обекта: от 2 до 20 лв. ) но аз нямам търговска площ  нито местоположение все пак ще е онлайн магазин . Ти на каква категория си ? Четох и за свободните професии само дето аз не съм учил нищо и нямам никаква диплома за художник , скулптор или нещо подобно съответно за държавата съм никой без значение дали правя хубави работи или не

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

trial version благодаря че споделяш личния си опит, честно казано хич не ги разбирам законите, за какво е патента, четох в интернет и до колкото разбрах има различни категории в различни области повечето от които услуги, но не можах да разбера към коя спадам аз , има за стъкларски услуги за козметични услуги фотографски услуги дори има и за компаньонки , но нищо не намерих за картини скулптури и сувенири .  Единствената категория която ми привлече вниманието е  ( Търговия на дребно до 100 кв.м нетна търговска площ на обекта - данъкът се определя за 1 кв. м нетна търговска площ според местонахождението на обекта: от 2 до 20 лв. ) но аз нямам търговска площ  нито местоположение все пак ще е онлайн магазин . Ти на каква категория си ? Четох и за свободните професии само дето аз не съм учил нищо и нямам никаква диплома за художник , скулптор или нещо подобно съответно за държавата съм никой без значение дали правя хубави работи или не

Гледам че темата е стара, но ще се включа. Като начало може да започнеш да си продаваш нещата в готови онлайн платформи като етси ком, да не слагам линкове тука. Ако не знаеш английски, има вече и няколко български подобни платформи, в които може да си направиш безплатно магазинче и да си продаваш личното творчество без да имаш фирма. Другия вариант са сайтовете като продавалника, там продават ръкоделия. Също така може да излизаш на базари - организират се постоянно и не се изискват касови апарати и фирми. 

Редактирано от Kristal7 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от dafaweb
      Уеб дизайн и изработка, лого дизайн, графичен дизайн на флаери, визитки, плакати. Web design, web site building, logo design, graphic design of flyers and others. 
      http://dafaweb.biz
      ТЕЛ.: 0897758715
      WEB DESIGN SERVICES, SEO marketing, CMS installation, logo design, other graphic design.
      УЕБ ДИЗАЙН усуги, СЕО оптимизация, CMS инсталация, лого дизайн, друг графичен дизайн. 
      Базов сайт - HTML, CSS3, 7 страници, контактна форма, лого, промо домейн  или домейн с отстъпка ( .com ; .net ; .biz ; info ; .org ; .in ; .eu ; .uk ; .club ; .us ) промо хостинг + ANDROID приложение, начална SEO оптимиизация и други екстри.
      Basic HTML5 website with CSS, 7 pages, contact ( e-mail ) form, logo + promo domain, or discounted domain ( .com ; .net ; .biz ; info ; .org ; .in ; .eu ; .uk ; .club ; .us ) + promo hosting + free ANDROID app and free main SEO optimization 
      Инсталация на CMS платформа (WORDPRESS, JOOMLA, Drupal и др.) - безплатен премиум темплейт от списък с предлаганите от нас (изработката на темплейт се заплаща допълнително), промо домейн  или домейн с отстъпка ( .com ; .net ; .biz ; info ; .org ; .in ; .eu ; .uk ; .club ; .us ), промо хостинг + ANDROID приложение, начална SEO оптимиизация и други екстри.
      CMS platform instalation ( Joomla. Wordpress, Drupal, PHPBB and etc. ) plus free promo premium template from our list ( if you want custom made template you need to pay for it, or you can by from internet ), logo + promo domain, or discounted domain ( .com ; .net ; .biz ; info ; .org ; .in ; .eu ; .uk ; .club ; .us ) + promo hosting + free ANDROID app and free main SEO optimization 
      SEO оптимизация: Първи стъпки - индексиране, карта на сайта, регистрация в търсачки, подбор на ключови думи, регистрация в директории по няколко категории и ключови думи, настройки на сайта, инсталация на плъгини, линк билдинг. 
      Про -  включва ''Първи стъпки'' и месечно подновяване на всички регистрации изискващи го, продължително регистриране в хиляди директории и търсачки, писане на статии, поддръжка и изграждане на блог сайт с безплатен домейн , регистрации по форуми и други уеб страници + фейсбук, туитър, ютуб и ггугъл страници, безплатни реклами в гуугъл и други медии. 
      SEO optimization: ''First steps'' - search engine registrations, indexing and site map building, keyword selection, directory registrations, website settings, plugin installation for CMS sites, link building, 
      ''PRO'' - Package includes ''First steps'' and month renew of all registrations, continued registering in thousands directories and search engines, posts writing, maintains and Blog site building with FREE DOMAIN ( .com ; .net ; .biz ; info ; .org ; .in ; .eu ; .uk ; .club ; .us ) and hosting from us, forum registrations and other web pages. Facebook, twitter, G+ youtube and google business pages making, free adds in google and other medias. 
      Поддръжка на уеб сайт - включва основна SEO оптимизация, публикуване на информация, редактиране, обновяване, поправки и оптимизиране на самият уеб сайт, добавяне на продукти за онлайн магазини и други услуги по договаряне. Отстраняване на проблеми по уеб сайта. 
      Website maintenance - package includes SEO ''First steps'', posts making, changing website information, website optimizing, products for online shop and other services. 

КЛЮЧОВИ ДУМИ: dafa web design, изработка на сайт, изработка на сайтове, ниски цени, дизайн на ниски цени, dafa web design, дафа уеб дизайн, уеб дизайн, лого дизайн, дизайн на флаери, флаери, лого, дизайн на визитки, дизайн, визитки, графичен дизайн, реклама, рекламен с 
    • от Kuncavia
      Здравейте,
      Спрял съм се на две платформи за online магазин. Въпроса ми е имате ли някакви наблюдения или сравнения, между двете платформи. Лично като UI на потребителския и администраторския панел ми допадат доста. Проблема, е че и за двете платформи се заплаща превода. Което не е проблем, но искам да избера платформата, преди да дам пари на вятъра. Интересувам се и от възможността на настройки, на валути и всичко, което ми е необходимо базово. Не искам да се окаже, че за определена валута или данък, ще трябва да доплатя за допълнителен шаблон/модул. Друга от причините, заради която съм се спрял на тези платформи е възможността на импрортиране на модулите на speedy и econt. 

Към момента ползвам Prestashop и първо, че не ми допада като базов UI и трябва да си доплатя за шаблон, второ, че му е много слаба поддръжката и понякога си блъскаш главата с часове, докато оправиш нещо дребно и не на последно място, модула на econt не работи коректно и прави каквото си поиска. 

Приемам съвети и за друг вид платформа.

Поздрави, 
    • от Gangosa
      Искам да попитам за съвет каква система да ползвам за изработка на онлайн магазин. Целта е да има Чешки език защото ще е на територията на Чехия. Истеглих и инсталирах Prestashop ,обаче ми се стори сложничко  за управление.За първи път ще се занимавам с онлайн магазин и има много неща които не знам ,но съм упорит и ще се справя.Поръчаха ми и обещах ,че ще го направя.Според мен няма трудни работи а незнаещи и неинформирани хора.Лесно ли се добавят данните за плащане  с кредитна карта или е трудничко. Също така предпочитам да е безплатна системата и да функционира добре без да се налага да се плащат теми ,плъгини и други платени добавки , като за начало после задължително ще се плати да се подобри с плъгини и теми ,но като за начало ще е с безплатните инструменти .Това е за сега а после ще питам и други неща ,като се сетя.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.