Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

И за много години.

Имам проблем с композер. Начинаеща съм, ползвам го за работа, за създаване и редактиране на обяви. Обаче смених лаптопа и стана някакава грешка някъде. В момента, в който започна да редактирам нещо по обявата и се показва това: 

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd"> 

"Благодарение" на това, не ми се показват снимките, след като кача обявата в сайта, а в композер всичко излиза на лице..

Така изглежда html в композер:

post-267746-0-33714500-1388820311_thumb.

Така трябва да изглежда обявата:

post-267746-0-04449800-1388820350_thumb.

А след качване в сайта, изглежда така:

post-267746-0-65865900-1388820374_thumb.

Защо се получава така? Моля за помощ.

Редактирано от kareliaslims (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN" "http://www.w3.org/TR...4/strict.dtd"> 

Нормално е да има този ред. Това е DOCTYPE , който обяснява на браузъра по какъв стандарт е написан документа. Разбирайте го като първата HTML директива, а повече за него от учебниците.

Това е строг DOCTYPE , но 5 години назад бе най-предпочитания, затова и вашия композер го лепи по инерция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN" "http://www.w3.org/TR...4/strict.dtd"> 

Нормално е да има този ред. Това е DOCTYPE , който обяснява на браузъра по какъв стандарт е написан документа. Разбирайте го като първата HTML директива, а повече за него от учебниците.

Това е строг DOCTYPE , но 5 години назад бе най-предпочитания, затова и вашия композер го лепи по инерция.

Да, но "благодарение" на този doctype не ми излиза правилно обявата... Видяхте ли снимките? В другите html-и на другите обяви го няма и всичко си излиза съвсем нормално..., а когато го има, излиза само текст и то супер разбъркан... А и преди не беше така, не знам какво стана. 

Редактирано от kareliaslims (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм запознат с композер. Предполагам, че е WYSIWYG. Резултата гледайте в браузър, а проекта качавайте на локален сървър. Ако го правите в самата програма - разберете се с настройките й или по-добре я изтрийте.

Зачетох се в кода от първата снимка  и съответно го намирам за архаичен. Запознайте се с доктайп и как работи, и нищо не ви пречи да го премахнете. Съвременните браузъри са интелигентни и заобикалят левите ръце на дизайнерите

Седнете и опишете проблема си детайлно, защото от една смяна на машина и станала някаква грешка преминаваме в зоната на предположенията, а тя е специалитет на екстрасенси..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм запознат с композер. Предполагам, че е WYSIWYG. Резултата гледайте в браузър, а проекта качавайте на локален сървър. Ако го правите в самата програма - разберете се с настройките й или по-добре я изтрийте.

Зачетох се в кода от първата снимка  и съответно го намирам за архаичен. Запознайте се с доктайп и как работи, и нищо не ви пречи да го премахнете. Съвременните браузъри са интелигентни и заобикалят левите ръце на дизайнерите

Седнете и опишете проблема си детайлно, защото от една смяна на машина и станала някаква грешка преминаваме в зоната на предположенията, а тя е специалитет на екстрасенси..

Здравейте отново и благодаря за оказаното съдействие. Оправих проблема, инсталирайки композер на друг език... Доктайп-а си стои, но след като компирам html-а, той не се копира. Абе пълна каша, но оправена.

Още веднъж, благодаря много!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.