Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.Преди време си купих нова звукова карта:ето тази http://www.asus.com/Sound_Cards_and_DigitaltoAnalog_Converters/Xonar_U7/ .Ползвам я със слушалки Razer Kraken Pro и е просто уникално.Както и да е.Колонките ми са Microlab M 500U.Аз тези колонки не мога да вържа към звуковата карта (или не знам как).Свързвам ги но през жака за слушалките,и ги сменям постоянно, което е малко изнервящо.Картата си има изводи за 7.1 audio,(left,right,rear,center жакове) и тн.Въпросът ми е:Какви колонки да си купя или какво трябва да направя като цяло,за да използвам тези жакове за 7.1 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звуковата карта е много добра, поздравления.

Със една приставка 3.5 mm към 2, 3.5 mm. може да свържете и тонколоните и слушалките.

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRu4UwA57HUmMY7M7BLGlt_D3Ggt02DPmwGZl-tWzkg9xYYwPBW

Но не много за препоръчване въпросната приставка, Защото може да доведе до намаляване силата и качеството на звука. А в най лошият случай да изгори звуковата карта.

(ако съпротивлението стане повече от 16 ома)

Иначе, разгледайте настройките на самата звукова карта, дали е възможно да свържете и двете устройства.

Например на  front, тонколони, а на rear, слушалките. И да зададете: Quadraphonic. от панела на звуковата карта.

Ако искате да използвате пълноценно звуковата карта ще трябва да си намерите 7.1 тонколони с вграден усилвател или ресийвър + тонколони (което е по-скъпо но и по-качествено).

Съответно и да имат вход за слушалки за да си свързвате слушалките към тях.

Или да си вземете 5.1 канален модел тонколони със усилвател пак със слушалков изход.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси много за изчерпателният отговор.Идеята с кабела отпада.Гледах доста усилватели и колонки,но става много сериозна система за която нямам място за момента.Ставаше въпрос за някакви 7.1 като на logitech примерно.Или те не могат да се вържат.Ако не за момента ще остана със сегашните.

Редактирано от Neinformiran (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ставаше въпрос за някакви 7.1 като на logitech примерно.

Защо да не могат да се свържат? Могат, защото зв. карта е 7.1 канална

Стига да имат и изход за слушалки, за да може да си ползвате и тях, без преходници към звуковата карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото виждам зувковата карта има 2 RCA изхода за връзка към стерео колонки като вашите и 3.5мм изход за слушалки.Какъв е проблема да ползвате изходите по предназначение?

Редактирано от xtremist (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да така е.Картата си има отделен извод за слушалките,така че няма никакъв проблем.Това което все още не ми я ясно е следното:защо тогава не мога да свържа моите 2.1,а други 5.1 или 7.1 ще мога,като не виждам голяма разлика в начина на изработка?Картата поддържа 7.1, но не би трябвало да има проблем да сложа тези 2.1 нали ?А реално не може.Ето това не разбирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да така е.Картата си има отделен извод за слушалките,така че няма никакъв проблем.Това което все още не ми я ясно е следното:защо тогава не мога да свържа моите 2.1,а други 5.1 или 7.1 ще мога,като не виждам голяма разлика в начина на изработка?Картата поддържа 7.1, но не би трябвало да има проблем да сложа тези 2.1 нали ?А реално не може.Ето това не разбирам.

Как да не може да се свържат 2.1 (на всяка звукова карта могат да се свържат).

2 x RCA (Un-Balanced)

Прочетете добре какво е написал и колегата по-горе. Използвате си подходящият кабел за целта: от единия край два чинча:, а от другият в зависимост,

каквито са ви входовете на 2.1 аудио системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да сега разбирам.Нещо яко съм се объркал :)  Мерси много за помощта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вашите тонколони имат стерео вход RCA,затова ви е нужен стерео интерконект кабел като този->

Публикувано изображение

Редактирано от xtremist (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.