Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, притежавам dell inspiron n5110  - http://www.pazaruvaj.com/prenosimi-kompjutri-c3100/dell/inspiron-n5110-core-i7-2670qm-2-2ghz-8gb-750gb-15-6-139885-5110-b67p87-p56183598/

Лаптопът ми беше подарък .Закупен е юни месец миналата година. Когато го закупих имаше проблем , тъй като ставаше топъл и на тестовете за издръжливост вдигаше високи температури. По едно време лаптопът не се включваше, пратих го в сервиз и го оправиха - сменили му дъното, рамта била дефектна и сменили вентилационни пакет ( доста дефектни работи). Та сега се чудя дали да не го продам и да си взема нещо с core i5, което е проверено като модел. На този лаптоп вентилаторът му работи доста често и процесорът е направен за по-сериозни натоварвания,а аз не мисля, че му ги предоставям. Та сега се чудя дали да не го продам и да си взема нещо с по-слаб процесор , по- ниски температури (този държи около 55 градуса на процесора, а при натоварване май стига до към 70) и може би с по-добра видеокарта. Като цяло не ползвам лаптопа за кой знае какво, а за ежедневни работи - фейсбук,скайп, чат пат някоя игричка ( но -рядко или ако играя са тези от фейсбук или другите леки флаш игрички) .

Това, че лаптопът е носен в сервиз го приемам даже като + , тъй като съм чувал, че i7- ците с ivy bridge имали някакъв проблем ( първите бройки) и предполагам, че е оправен ( особено охлаждането, въпреки, че работи често вентилаторът, то поне процесорите не вдигат по 90 градуса).Другото, което ме дразни е, че лаптопът е много дебел .

Та въпросът ми е струва ли си в моя случай го сменя с някой друг лаптоп? От една страна може би е по-добре, ама от друга - дали другите лаптопи няма да са по-бавнички? Като цяло и този много пъти се бави на някакви глупави работи като понякога е при логване например в акаунта ми (на лаптопа) и се чудя дали е от него или просто съм с някакъв по кофти windows 7 ( или нещо такова) . Знам, че не правя кой знае колко натоварващи работи, но все пак? И последният ми въпрос за сега е: колко е реалната цена на този лаптоп (който имам) като се има предвид, че има леки надрасквания по задния капак ( нищо фрапиращо) ? Оставащата гаранция е ~ 6 месеца.

Моля без лоши коментари.Искам просто съвет , евентуално с аргументи.

Благодаря предварително на всеки, който ще отдели от времето си за темата ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако бях на твое място не бих го продавал. Иначе според мен би струвал около 900 лева втора ръка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А според мен оценяването на компютри и компоненти не е в тази тема. Линка към обявата, ако е Ваша, не е въобще за форума.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не искаш да ти прегрява лаптопа можеш да изключиш 1-2 ядра от биоса,или да му изключиш "турбото"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не искаш да ти прегрява лаптопа можеш да изключиш 1-2 ядра от биоса,или да му изключиш "турбото"

В БИОС-а му няма такава опция. 

Този модел дори и с i3 процесор пак държи високи температури. Самата охладителна система не е проектирана ефективно.

На мен ми изгоря дъното две седмици преди да изтече гаранцията... След ремонта държи с една идея по-ниски температури (може би заради почистването и смяната на термопастата). Съветвам те да не го продаваш само защото грее. Това, че е "дебел" няма да го коментирам. Все още имаш гаранция и работещ лаптоп.

Можеш да пробваш underclock на процесора от Power Options (иконката с батерийката). След това Advanced Power Settings -> Processor Power Management. За максимум му задай примерно 85%. Температурата вероятно ще падне с няколко градуса.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно обявата - не е моя, просто намерих първата в интернет и я пуснах, тъй като характеристиките там са като мойте ( само за оборотите на харддиска ме съмнява, че са коректни).

Това, че е дебел го казах от тази гледна точка, че някакъв си е по-неудобен като се вдигне и т.н. , от друга страна, обаче може пък това да помага за охлаждането до някаква степен. Имам и още няколко въпроса. Това, че отстрани на рамта (при характеристиките ) пише 1333 mhz , а на много лаптопи сега като гледам пише 1600 mhz значи, че рамта ми ще е малко по-бавна ли ? Друго, което ми е чудно как мога да разбера оборотите на харддиска, тъй като на този линк, който пратих пише 7200, обаче мисля, че са 5400. Също така наскоро се чува един странен шум, сякаш нещо вътре опира и ме притеснява да не би нещо хардиск или нещо такова да опира и ще го нося на сервиз да го видят за всеки случай. Тъй като съм чел из форумите, че някои притежатели на съответния модел имали дефектни хардискове и тестовете на dell не откривали това . Та как мога да проверя дали моят не е такъв ? Имаше някаква програма, ама изобщо не и помня името, ще се радвам, ако ми кажете името на такава програма и съответно коя опция да избера , за да проверя, тъй като със сигурност искам да проверя дали е наред хардискът.И като цяло, ако има някакви други тестове , за да разбера, ако има някакви дефектни части или нещо, което не е наред, ако може да ми ги кажете, за да видя какво е положението.

Също така, като казах, че ме притесняват темепературите забравих да спомена и това , че ме притесняват температурите на чипсета - редовно си стоят по 52-53 градуса , понякога и на 47 примерно. Обаче градусите се редуват - пише 16 градуса и след 5-6 секунди пише примерно 52 градуса , после след 5-6 секунди пак 16 градуса и т.н. , та се съмнявам да не би да е нечитав датчика или ? Харддиска в момента е на 47 градуса. Това не е ли високичка температура. Също така, ако не се лъжа ми забиваха HD филмите. Това нормално ли е ? Сега ще изтегля един да пробвам , но при превъртане и т.н. се забавяше доста. Иначе относно процесора бях го направил да работи на 99 % , за да не се оувърклоква, сега го смъкнах на 85 %. Поради всички тези причини започнах да се чудя дали не е по- добре да го подменя с нещо например такова - 

http://www.emag.bg/laptop-lenovo-ideapad-g510-s-procesor-intel-174-core-small-sup-tm-sup-small-i5-4200m-2-50ghz-haswell-4gb-1tb-amd-radeon-hd-8570-2gb-freedos-cheren-59-400316/pd/DML6JBBBM/

Това, което ме наведе  на мисълта за друг лаптоп са най-вече температурите на чипсета и хардиска, както и слабото за цената му  ( на която е взет) видео карта, а и + това новият лаптоп ще има нови 2 години гаранция. Въпросът е, че вероятно моят ще има предимства, за които аз не се сещам.

Извинявам се за купищата въпроси, просто искам да съм сигурен, каквото и да реша, че ще е правилно.

Благодаря много на всички, които отговарят на темата, за отделеното внимание.

Поздрави и всичко най-най ;)

П.П. Друго, което супер много ме дразни в моя лаптоп е това, че много пъти при най- лекото дърпане и се изважда зарядното и както го ползвам без батерия и изключва,а това е просто при надигане на лаптопа! Опитвам се да го надигна на 20 см и като тръгна да го свалям изключва ... И както зарядното се пъха отзад на лаптопа и зарядното накрая е изправено (а не както на много лаптопи изкривено до буксата) , това допълнително прави нещата по- зле.

Редактирано от rusrusrus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Да, малко по-бавна.

2. HD Sentinel?

3. Температурите са нормални.

4. Това вече се решава конкретно според нуждите ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.