Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте наскоро си взех един notebook втора ръка HP mini 1000, който беше със Windows 7 и си вървеше добре за характеристиките, но проблемът беше, че е със SSD хард и е само 16GB и му сложих Windows XP, защото големите SSD - та са доста скъпи и просто си купих една карта памет 16GB, в която да ми стоят нещата, но проблемът е че с XP - то забива ужасно много и е супер бавен. Та въпросът ми е дали ако сложа пак Windows 7 дали ще се оправи това забиване и ще стане ли пак по бърз лаптопа ? Ето и характеристиките 2GB RAM  1.60 Ghz процесор 16GB SSD .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирайте му Windows Starter, ако искате да му е много леко или Windows 7 Home Premium, (ако искате да не е толкова орязна ОС, но и малко по-тежка).

Гледайте да сложите читаво копие (msdn).

След инсталацията задължително "слагате" всички драйвери на производителя, за да е всичко точно, и да нямате проблеми!.

Може да експериментирате и с двете версии и да видите, коя от двете върви по-гладко.

Тук, може да видите какво може дадената ОС, т.е. колко точно е "орязана".

П.П. Има и версия Windows 7 Home Basic, която е по средата, между Starter-a и Premium.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото. А защо XP го бави толкова след като уж е за по - слаби характеристики ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото. А защо XP го бави толкова след като уж е за по - слаби характеристики ?

За да работи нормално с XP трябва да инсталираш допълнително драйвер за SSD от страна на производителя. Поне при мен беше така с едно EEEPC.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да работи нормално с XP трябва да инсталираш допълнително драйвер за SSD от страна на производителя. Поне при мен беше така с едно EEEPC.

а от къде мога да намеря драйверите ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, ако всичко е инсталирано както трябва читава ОС (msdn), качени са точните драйверите от производителя. (за тази ОС). За да изключим зад-клавиатурното устройство:

Причините може да са, че просто драйвери не са написани както трябва, или хардуера не е "мислен" за по стара ОС.

Случвало ми се е с един лаптоп който със Windows XP работеше, не е като да не работи, но беше "по тромав", отколкото със Windows 7.

Другият вариант е да минете на Linux: Mint, например.

П.П.Имайте предвид , че поддръжка на Windows XP   изтича тази година (април ако се не лъжа) и затова не препоръчвам него, във вашият случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а от къде мога да намеря драйверите ?

Това е само предположение. Виж каква е марката на SSD диска и виж от сайта на производителя дали има драйвери за Windows OS. Ако има ги инсталирай, ако няма значи проблема е в Windows XP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отзивите, ще ви кажа какво е станало след тестването :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, ако всичко е инсталирано както трябва читава ОС (msdn), качени са точните драйверите от производителя. (за тази ОС). За да изключим зад-клавиатурното устройство:

Причините може да са, че просто драйвери не са написани както трябва, или хардуера не е "мислен" за по стара ОС.

Случвало ми се е с един лаптоп който със Windows XP работеше, не е като да не работи, но беше "по тромав", отколкото със Windows 7.

Другият вариант е да минете на Linux: Mint, например.

П.П.Имайте предвид , че поддръжка на Windows XP   изтича тази година (април ако се не лъжа) и затова не препоръчвам него, във вашият случай.

Здравей отново днес го носих да го преинсталират, но човека каза че е зает и тази седмица няма да може, но поговорихме малко за това каква ОС да му сложим и той каза че е по добре да е XP и с нея щял да работи по - добре заради по малко заетата памет, защото както казах паметта му е SSD и е само 16GB. Но се чудех дали да не пробвам все пак аз да си го преинсталирам и да му сложа Starter - a, но досега на съм преинсталирал (само съм гледал как става) но за всичко си има първи път нали така? И така каво ще ме посъветвате да пробвам ли да го преинсталирам аз и с каква ОС?

Редактирано от pavlinstoyanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте как ще се държи с Windows 7 Starter. Но изтрийте дял С и го създайте отново, за да си създаде малкия дял от 100 мегабайта. След това форматирайте С и си продължете инсталацията.

http://windows7bg.com/index.php?/page/index.html/_/%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B0-%D1%81-%D0%BE%D1%81/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B5-windows-7-%D0%B2%D1%8A%D1%80%D1%85%D1%83-windows-xp-%D0%B8-r23

Редактирано от kolev_74 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте наскоро си взех един notebook втора ръка HP mini 1000, който беше със Windows 7 и си вървеше добре за характеристиките, но проблемът беше, че е със SSD хард и е само 16GB и му сложих Windows XP, защото големите SSD - та са доста скъпи и просто си купих една карта памет 16GB, в която да ми стоят нещата, но проблемът е че с XP - то забива ужасно много и е супер бавен. Та въпросът ми е дали ако сложа пак Windows 7 дали ще се оправи това забиване и ще стане ли пак по бърз лаптопа ? Ето и характеристиките 2GB RAM  1.60 Ghz процесор 16GB SSD .

Здравейте искам да ви попитам от къде си изтеглихте windows-а, защото аз се опитвам да преинсталирам един ноутбук, но ми показва много малка част от хард диска, който е 120GB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да ви попитам от къде си изтеглихте windows-а, защото аз се опитвам да преинсталирам един ноутбук, но ми показва много малка част от хард диска, който е 120GB.

Не съм си го слагал аз.Един приятел има диск и той ми го сложи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм си го слагал аз.Един приятел има диск и той ми го сложи

В такъв случай помолете приятелят Ви да инсталира Windows 7 Starter.

Ако, Ви хареса, останете с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай помолете приятелят Ви да инсталира Windows 7 Starter.

Ако, Ви хареса, останете с него.

Той има диск само на XP а и никога не е слагал 7 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.