Премини към съдържанието
kastui

Прегряване а лаптоп(Проблем с охлаждане)

Препоръчан отговор

Наскоро докато играех игра, вентилатора(охлаждането) изведнъж започна да шуми много(мисля, че перката започна на опира някъде). От тогава лаптопа прегрява и дори да пусна игра за 5 минути лаптопа прегрява и се изключва. Вдигах клавиатурата няколко пъти за да видя дали охлаждането работи(дали перката се върти), но то никога не работеше.Няккви съвети?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сервиз. Всяко едно по-нататъшно пускане на лаптопа ви доближава до инвестиция в нов.

Аз мисля първо да се опитам да то почистя сам. Гаранцията му мина така, че мога да отлепя лепенките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отваряли ли сте лаптоп? Знаете ли какво ви очаква? Дали няма да има и някаква повреда след като сте чули "перката да опира"?Ако си го отремонтирате сам (неуспешно) и след това пак пускате игри и лаптопа изключи още 2-3 пъти, може успешно да му разлепите видео чипа и чипсета...Само за инфото можете да споделите марка и модел на лаптопа и какви параметри има - процесор, видео?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модела ми е asus k53s 

Процесор - intel core i5

Видео карта - nvidia geforce gt 540m 2gb

4gb RAM памет 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето как става. Все пак не препоръчвам, ако нямате идея какво правите.

На мен друг човек ми инсталира драйверите(не знам какво е направил), но windows ми е windows 7 ultimate 64 bit и не е купен, а "фалшив", това може ли да повлияе на работата на лаптопа ми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,по описания от теб проблем си правя извода че имаш проблем с охлаждането.Ако не си много на "ти" с лаптопите по най-бързия начин го носи на сервиз за да ти излезне по-евтин ремонта.Windowsa и драйверите не са свързани с този проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам за омазана "фалшива" операционна система, която да кара лаптопа да прегрява. Лаптопа е най-малкото за почистване. Казвам най-малкото, защото не споменахте коя компютърна игра сте играли, че ви излиза син екран от прегряване. Може вече да сте стопили/разпоили нещо по дъното. Най-добре е да го занесете в сервиз, а ако решите да го разглабяте самичък има достатъчно видеа в ютуб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми излиза син екран при при прегряване, а лаптопа се изключва и трябва да натисна няколко пъти бутана за стартиране за да се включи. Играх играта league of legends. Искам да попитам кога захранването започва да работи защото както казах в началото няколко пъти вдигам клавиатурата и то никога не работи, а програмата speccy64 ми показва , че температурата на процесора(cpu) ме е 98 градуса и все пак охлаждането не работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сервиз. Това не трябва да е така. 98 градуса е адски много, всяко едно макар и кратко достигане на такава температура може да повреди компютъра необратимо. В случай, че не съм казал -> сервиз :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това е само при ползване на chrome :D

Има ли някаква програма за да видя производителноста на охлаждането и дали изобщо то работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това е само при ползване на chrome :D

Има ли някаква програма за да видя производителноста на охлаждането и дали изобщо то работи.

При включване на лаптопа в първите секунди трябва да чуеш шум от въртенето на вентилатора. Изобщо, при температура от 90 градуса, вентилаторът трябва да се върти на пълни обороти, т.е. и шумът ще е осезаем. Толкова не ти ли е направило впечатление дали работи или не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма кво да чакаш тука и да гледаш програми  щото ти вече си му стопил лагерите с тия игри. Айде сега бягай в сервиза да те дернат с 100 лева за ремонт и другия път пак го напъвай на игри . Дано всички мераклии дето искат да  играят игри прочетат тая тема да разберат как на лаптоп за 1000 лева се разказва играта за 1-2 години.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами нали това е целта и други да прочетат темата за да се научат.

Ще "бягам" до сервиза, ако аз реша. АЙДЕ малко по - спокойно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато не почиташ една вещ или техника  и да се грижиш за нея  неизбежно идва момента  на дефектирането и проблемите. Моя компютър си работи от 2008 година  и до сега в сервиз не е ходил  не защото е със супер скъпи части а е видял бая зор и продължавам да го тормозя и в момента със какво ли не. Докато не проумеете ,че мобилните компютри са за да ти предложат комфорт и мобилност когато се налага ще пълните този и други форуми с подобни теми. Изгорял ми вентилатора кво да правя  ? Харда ми не работи помагайте !  Прегрява ми  компютъра  и тн . Над 80% от тия всичките оплаквания са заради не правилна работа с техниката от потребителя а не по вина на нея.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разглобих го и във вентилатора имаше парченце пластмаса. Сега си работи нормално. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е това парченце от къде е попаднало в кутията на лаптопа ????? Това "някакво " парченце  да не би да е някоя от перките на вентилатора ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.