Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Преди 1 месец като смених уин-а и всичко си вървеше нормално. Днес пуснах скайп и на камерата ми пишеше, че е пуснато друго приложение и да го спра. Изтрих драйвърите, но сега като тръгна да инсталирам ми пише (Camere 2,0 ,,,,, и като дам next и вади някаква грешка). Четох в интернет и видях, че това е някакъв проблем на Асус, но не мога да намеря решението. Имаше едно, че когато вляза в Device Manager търся Imaging Device, но при мен това изобщо го няма. 

Има една програма от асус Life frame и там пък ми пише, че камерата не е закачена.. ?

Може ли камерата да не е закачена след почистване на лаптопа ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти ли го разглоби за почистването ?

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата Life fram  си е част от софтуера на Асус за камерата и микрофона . Може да се инсталира за допълнителни възможности за настройки на тези устройства .

По проблема с "липсващата " камера 

1. След деинсталация на драйвера , няма как камерата да присъства в Диспечера на задачите . След рестарт на системата драйвера ще бъде автоматично инсталиран и отново ще се появи там където и мястото .

2. Ако след стартирането на системата устройството не бъде открито ( то е съставна част от хардуера и се разпознава автоматично без проблем от ОС ) , то тогава вероятностите са 4

1. Липса на драйвер  (поради напълно изтриване  )

2. Някаква повреда или пипане  по ОС свързано  с разпознаване и конфигуриране  на включените устройства

3. Камерата не е закачена към дъното  - пропуск на този който е отварял лаптопа за почистване

4. Камерата е изгоряла - малко вероятно и много лош вариант .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да е от драйвърите, защото всичко бях инсталирал и си работеше. И аз си мисля, че нещо не е закачено, но утре ще разбера дали е от това.

Иначе благодаря за изчерпателния отговор, ще пиша какво е станало :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оказа се, че камерата не е закачена добре и сега проблема е решен :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.