Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
schhh

Помощ при избора на гейм конфигурация с последващ ъпгрейд

Препоръчан отговор

Здравейте и честита нова година!От доста време насам ми се върти в главата идеята за едно гейм пц вместо лаптоп, но до сега беше само проект.За съжаление обаче лаптопа ми днес умря(вече е на 7г и му дойде времето) и се налага да направя нещо по въпроса.За съжаление по празниците се оръсих доста пари и в момента нямам възможност на извадя 1000+ лв за добра конфигурация.Идеята ми е да си взема възможно най-евтиното решение и в последствие да го ъпгрейдвам с времето.За съжаление хардуера не ми е силна страна и имам нужда от помощ при избора.Това което съм решил е да си взема хубаво дъно,кутия и захранване, които да могат в последствие да работят с да кажем radeon hd 7790 и Fx 6300.До колкото четох този процесор и видео карта са подгодящи за игри.Не ми се купува монитор затова мисля да карам на 42" led hdtv.Мисля и за начало да си купя някакви евтини втора употреба процесор и видео карта колкото да тръгне конфигурацията защото в момента съм само с таблет и е доста кофти.Надявам се стана ясно какво съм решил.Моля давайте насоки и съвети.Благодаря.пропуснах да кажа за рам и HDD.За начало мисля,че 4GB Ram е достатъчно и 500GB Hard ми стиха.

Редактирано от schhh (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така както сте го намисли,няма да стане.или най-малкото,ще е трудно.Защо? Разбрахме,че не можете да дадете 1000 и повече лева,но не разбрахме колко може да дадете.Искате дъно,кутия и захранване,пък процесора и видеото ще са втора употреба.Ами ако не намерите поне подходящ процесор,че да подкарате компютъра дори и без видеокарта? Пък е важно все пак,дъното и процесора да са съвместими.Казвам ви,без дъно,процесор,захранване,хард и рам,никакъв компютър няма да стане.Че и кутия ще трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да ги нареди на масата, защо му е кутия :> Може да е хардуерен ентусиаст.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз купих преди няколко дни на сина ми това за игри перфектно работи :- http://nikem-bg.net/cart/50189p1r49043p1r46850p1r50198p1r49615p1r44433p1r1001835p1rf.html

Браво и честито.

Авторът на темата дали има толкова пари налични в момента?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз купих преди няколко дни на сина ми това за игри перфектно работи :- http://nikem-bg.net/cart/50189p1r49043p1r46850p1r50198p1r49615p1r44433p1r1001835p1rf.html

Както е тази количка автора да махне едната плочка рам, видеото (проца си има вградено), и нормален терабайтов хард за 105 лева.

Ще се получи около 850 лева. По натам взима другата плочка рам и видео каквото си е решил.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 734.53 лв. с ДДС
Малко трудно да определим най-евтиното решение за начало,но това ще свърши работа
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 875.23 лв. с ДДС
В началото караш с вграденото видео HD 4600, след което си купуваш дискретна видеокарта. FX 6300 няма вградено видео, затова не ти го предлагам. Може да смъкнеш малко от цената, ако вземеш 4440 и N300.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така както сте го намисли,няма да стане.или най-малкото,ще е трудно.Защо? Разбрахме,че не можете да дадете 1000 и повече лева,но не разбрахме колко може да дадете.Искате дъно,кутия и захранване,пък процесора и видеото ще са втора употреба.Ами ако не намерите поне подходящ процесор,че да подкарате компютъра дори и без видеокарта? Пък е важно все пак,дъното и процесора да са съвместими.Казвам ви,без дъно,процесор,захранване,хард и рам,никакъв компютър няма да стане.Че и кутия ще трябва.

Като цяло идеяата беше да дам до към 400лв. и в последствие да вложа още за хубава карта и процесор, но явно няма да се получи.

явно това ще е, но без без видео картата, а след време и нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш да ъпгрейдваш в последствие може да минеш и с нещо такова:

G3220 3GHZ/3M/BOX/1150 1 99.68 лв. 99.68 лв. ASROCK B85M LGA1150 1 105.96 лв. 105.96 лв. 4GB DDR3 1600 GEIL /BULK 1 64.46 лв. 64.46 лв. 1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX 1 104.70 лв. 104.70 лв. PSU CM GX 450W APFC 1 88.31 лв. 88.31 лв. CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU 1 69.26 лв. 69.26 лв. Междинна стойност: 532.37 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 9.64 лв. Обща стойност: 522.74 лв. с ДДС

После сменяш процесора, слагаш рамец, видео...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С до 400лв. Не може да се получи конфигурация, която да се надгради финансово смислено.  Защото ако се избере относително добър компонент, почти всичко друго ще е нисък клас и ще трябва да се ъпгрейдва в последствие. Което ще направи общата сума ужасна. Дори вземането на лизинг, може да е по-добър вариант. конфигурацията на колегата uragann (около 1370лв) На лизинг за година, не би трябвало да е с повече от 120лв. месечна вноска.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло идеяата беше да дам до към 400лв. и в последствие да вложа още за хубава карта и процесор, но явно няма да се получи. 

Вземи си игрална конзола и си решаваш окончателно проблема за каквито и да е игри,излезли до сега.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен да работи с нещо на старо.

http://prodavalnik.com/geymrski--dell-inspiron-n5010-i38802313

Вярно че няма никакви перспективи но поне е готова машинка за игри.

ПС То било лаптоп сега го погледнах :D

Редактирано от Росен Александров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя лаптоп далеч не е геймърски.. Ако автора ще дава 400-500 лв. по-добре да си вземе някое APU. Ако ли не, първо да си събере парите и пак да пусне тема! 

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя лаптоп далеч не е геймърски.. Ако автора ще дава 400-500 лв. по-добре да си вземе някое APU. Ако ли не, първо да си събере парите и пак да пусне тема! 

То изобщо пост №3 и №13 и авторът им нямат работа в темата,а може би и във форума предвид приказките му,че ние мухлясваме тук,а той отива в ********BG,явно от там са го отсвирили.

Редактирано от johny01 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Росене, не ти остава много да напълниш скалата с предупрежденията, нали знаеш? 

Айде да се укротите малко, а? 

Какво ви става днеска бе, хора. Да няма изригвания някакви или е от мъглата? Стегнете се малко! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.