Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Съфорумци, Добро Утро.

Предстои ми избор, както и закупуване на нова кутия.

Частите които ще се помещават във въпросната ктуия са следните

GB B85M-D3H, XEON E3-1270V3/QUAD/3.5/8M с охладител Hyper 212 S

VAPOR-X R9 270X 2G G5

Темата която отварям е за да обсъдим предимствата и недостатъците на 2 кутии.

Двете кутии на този етап на които съм се спрял са Cooler Master 693 и FD Arc R2 Mid.

Нека притежатели на двете кутии да пишат тук.

Аз лично се интересувам от следните неща

1. От къде идва разликата във нетното тегло на двете кутии.

2. Качеството на ламарината от които те са изработени.

3. Възможностите за охлаждане и на двете кутии.

По принцип гледам Arc R2 идва обзаведена със 3 вентилатора.

По настоящем съм притежател на бюджетна КМ - не съм доволен от качестово на изработка на ламарините - и създават ненужни вибрации.

Независимо от това коя от двете кутии ще си закупя смятам да добавя към нея още 2 перки NB...

Първоначално обмислях евентуална покупка на ARC XL но на този етап, не съм финансово способен да си я закупя.

Покупката на кутията ще е от Мост - цени със и без ддс и тем подобните им не са предмет на обсъждане.

Нека да не превръщаме темата във спам и спорове а да обсъдим, двете кутии. Максималните пари които съм способен да дам за кутия на този етап са 160 лв.

Вентилаторите ги притежавам - нови и неразопаковани.

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този пари бих избрал FD DEFINE R4 , в никем се продават около 150-160лв. в зависимост от модела!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този пари бих избрал FD DEFINE R4 , в никем се продават около 150-160лв. в зависимост от модела!

Това хубаво - но капака на предния панел няма ли да пречи на влизането на въздух във кутията именно от предните вентилатори?

Освен това шумоизолиращите дунапрени няма ли прекалено бързо да се напълнят сс прах?

Не на последно място - не е тук темата но нека някой да сподели нормалните температури на Haswell чиповете при стайна температура ~19 гр. по целзий?

Aз търся охлаждане не тишина. Можех да се спра и на най малкия хаф но трябва отделно да му закупя филтрите за прах.

Освен това ако някой знае от къде идват тези цели 2 кг разлика при R2 и 693-ката нека да сподели.

При евентуално закупуване на който и да е от 2-та Фрактала - аз имам 120 НБ - 2 броя, единия ще иде на 2рото свободно място на предния панел, 2рия ще слезне на пода на кутията. Mисля да поставя 14-ката която имам на Скайт горе на тавана до фабричната 120ка на Фрактал. Тя е скосена по ъглите така че може да се събира на места за 120 мм вентилатори...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето мнение е, че е излишно да даваш толкова пари за кутия като можеш да минеш по-евтино и същевременно да не губиш от към качество и добър въздушен поток. Ето тази е достатъчна: corsair carbide 200r, а за останалите пари можеш да си вземеш нещо такова: Публикувано изображение

и да се изкефиш на покупката си :D. Кутията е с доказано качество и изчистен дизайн. Идва с 2 12см. вентилатора като можеш да сложиш твоите 2 NB - единия пред харда, другия на дъното, а 140ката на тавана. Има перфектен кабелен мениджмънд и солидни ламарини. Единствено няма филтър за вентилатора на дъното, но можеш да си вземеш такъв за няколко левчета. Предния панел да не те притеснява - компонентите си се охлаждат отлично.

Поздрави!

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето мнение е, че е излишно да даваш толкова пари за кутия като можеш да минеш по-евтино и същевременно да не губиш от към качество и добър въздушен поток. Ето тази е достатъчна: corsair carbide 200r, а за останалите пари можеш да си вземеш нещо такова: Публикувано изображение

и да се изкефиш на покупката си :D. Кутията е с доказано качество и изчистен дизайн. Идва с 2 12см. вентилатора като можеш да сложиш твоите 2 NB - единия пред харда, другия на дъното, а 140ката на тавана. Има перфектен кабелен мениджмънд и солидни ламарини. Единствено няма филтър за вентилатора на дъното, но можеш да си вземеш такъв за няколко левчета. Предния панел да не те притеснява - компонентите си се охлаждат отлично.

Поздрави!

Aз не барам такива растения. Против принципите ми е. Иначе ще разгледам кутията.

Сега остава един последен въпрос който ме вълнува - колко трябва да е нормалната температура на hasswell chipset (PCH Diode) при стайна температура от 20 градуса и добър въздушен поток във кутията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aз не барам такива растения. Против принципите ми е. Иначе ще разгледам кутията.

Сега остава един последен въпрос който ме вълнува - колко трябва да е нормалната температура на hasswell chipset (PCH Diode) при стайна температура от 20 градуса и добър въздушен поток във кутията?

През далечната 2006г. друго споделяш, но хайде както и да е(и без това е извън темата) :). За температурата на Ксеона няма как някой да ти каже каква е, освен ако няма точно твоя процесор и охлаждане! Принципно си е топъл процесор, но с новата ти кутия и охладител при нормална работа няма да вдига повече от 30 градуса, а при стрес тест около 65 градуса. Поне това са моите наблюдения над сходен Ксеон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колец,XEC  е прав,не ти трябва скъпа кутия,както и такова охлаждане,а да не говорим,че за 15 лева повече,получаваш красавицата GV N760 от e*ag.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колец,XEC  е прав,не ти трябва скъпа кутия,както и такова охлаждане,а да не говорим,че за 15 лева повече,получаваш красавицата GV N760 от e*ag.

Графична Карта имам. Освен това съм върл фен на Ати въпреки некадърно написаните им като цяло драйвъри (Тук засягам особено детекта на предишна инсталация и надграждфането на старите такива със по нови налични... (наистина феноменално огромна слабост...)) Кутията - мисля да е R2 Mid... Или поне към нея се насочи симпатиите ми след като поради съображения написани по горе във темата във самото и начало се реших да не се хвърлям на Arc XL (разкошна кутия, разполагаща, със всичко нжуно на всаеки съвременен потребител, но на този етап натоварваща ненужно джоба  ми...) Само не разбрах колко трябва да е температурата на PCH Diode. Лятото стаята ми се нагрява до 29 градуса по целзий. Трябва да знам при сегашни показания на Аida64 дали има смисъл да се тревожа относно тази температура или не. Защото лесно ще закуя 693- ката - просто ме притеснява доколко метала ползван във нея отстъпва този ползван при Arc R2. Има цели 2 КГ разлика при 2те кутии във нетното им тегло и това във мен поражда куп въпроси. Относно прехвърлянето на частите и тяхното побиране - нямам грам съмнение и притеснение.  Интересувам се как да държа чипа хладен до край във жегите при неналичие  на климатик?!

През далечната 2006г. друго споделяш, но хайде както и да е(и без това е извън темата) :). За температурата на Ксеона няма как някой да ти каже каква е, освен ако няма точно твоя процесор и охлаждане! Принципно си е топъл процесор, но с новата ти кутия и охладител при нормална работа няма да вдига повече от 30 градуса, а при стрес тест около 65 градуса. Поне това са моите наблюдения над сходен Ксеон.

От 2006 до сега - Ценностите, които имам, както и мирогледа ми тотално се промениха. Доста време мина. Годините летят... 7 години не са малко - през тях доста улегнах....

Температурата на Ксеона рядко надвишава 45 градуса при пълен товар... Аз се интересувам колко хладен трябва да е PCH Diode, и какво да очаквам от него във летните горещини на фона на цитираните, по горе от мен температури, които се достигат във летния период във стаята ми... Все пак трябва да съм наясно със колко, ще се скъси живота на дъното заради тези температури... и не само на него но и целия живот на компонентите които използвам като цяло....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В едната има високовъглеродна стомана,другите са от китайска ламарина.Твои пари,твои мераци;хубаво е човек да си позволява само това,което му харесва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 2006 до сега - Ценностите, които имам, както и мирогледа ми тотално се промениха. Доста време мина. Годините летят... 7 години не са малко - през тях доста улегнах....

:-Q  B-)

Температурата на Ксеона рядко надвишава 45 градуса при пълен товар... Аз се интересувам колко хладен трябва да е PCH Diode, и какво да очаквам от него във летните горещини на фона на цитираните, по горе от мен температури, които се достигат във летния период във стаята ми... Все пак трябва да съм наясно със колко, ще се скъси живота на дъното заради тези температури... и не само на него но и целия живот на компонентите които използвам като цяло....

С колкото и да се скъси живота на компонентите теб не те бърка, защото докато им дойде времето ще си ги сменил. Дъното ти е добро и няма място за притеснения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой ще даде ли конкретен отговор какви температури трябва да поддържа haswell чипсет или не?

Във лежерен и във натоварен режим...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така се продаваше преди доста време, но родните ни търговци-тарикати ги продаваха отделно (да им приседне дано). Сега вече изчезна и Сейдъна, останаха им само кутиите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Saidon-a идва вътре в кутията при това вързана, имаш предвид, че са отваряли опаковката само и само да вземат безплатното охлаждане и да го продадат отделно!? А какво обяснение са давали за надписа върху кутията "Seidon 120V included"?

Редактирано от Gondvanaz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм запознат с тази кутия и дали идва с водно охлаждане или не, ама не бих се очудил, ако при покупката на едро са ги разпечатали и хоп, още един артикул за продажба. Българинът гледа от каквото може да изкара някой друг лев, така че е съвсем нормално.

Редактирано от Defused (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А можете ли да ми помогнете да избера между тези двете:

1. CM ELITE 335U - Тази ми изглежда по-красива, но незнам дали е добра за "cable management"

2. CM N300  - Има 2 включени вентилатора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма usb 3 и ще трябва покупка на още един вентилатор понеже е само с един за разлика от N300.

Не събира и толкова големи видеокарти както и охладители но това едва ли те вълнува...

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А можете ли да ми помогнете да избера между тези двете:

1. CM ELITE 335U - Тази ми изглежда по-красива, но незнам дали е добра за "cable management"

2. CM N300  - Има 2 включени вентилатора.

В този бюджет по-добре ENERMAX OSTROG.Q ECA3351B-BT-U3

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.