Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.Купих си декодер Crypto DVB-T RECEIVER ReDi 211 и външна антена от магазин(без усилвател),проблема е че нямам звук.Ще обясня подробно.Монтирам го на моя леля на село.Телевизора е Филипс не зная коя година,но не е толкова стар,няма скарт,но има за жак(чинчове).В кутията на декодера нямаше никакви кабели,един познат ел.техник ми каза да си купя парче коаксиален хубав кабел и две букси за да свържа декодера в ант.вход на телевизора.Запои ми двете букси и го свързах,после си купих кабел за 3 лв в единия край е скарт в другия 3 чинча-1видео и две аудио.На телевизора имам един видео вход(video in) и два за аудио L/R.Антената е вкарана в декодера.Дадох на AV,без значение дали коаксиалния кабел е вкаран в ТВ или не,като вкарам видео кабела в чинча програмите излизат,всички програми като силата е около 96%и качество над 78%.Всички програми работят,няма да забива или да е с някакво лошо качество,обаче НЯМА ЗВУК?Разменях аудио кабелите,вкарвам по всякакви начини,но звук няма на нито една програма?Дадох декодера на моя познат да го пробва в града и при него има звук,но го свързва към неговия ТВ със Скарт и на телевизора и на декодера.Сега се чудя дали моя кабел е фалшив?Къде може да е причината да няма звук на нито една програма? :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При такива свободни изпълнения едва ли някой от форума може да разбере къде е проблема. Кажи поне марката на телевизора, за да видим какви възможности има. Освен това старите модели Филипс са със друг стандарти и честоти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става ясно,с кой от вариантите на свързването няма звук?С коаксиалния кабел(по висока честота) или с жаковете в AV входа.В първия случай трябва да смениш на друг стандарт.Във втория случай( AV входа),аудиото е с аналогов сигнал.Опитай да включиш към телевизора,някакъв друг източник(например  видео),за да разбереш дали аудио входа му работи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скарт кабела е менте и аз имах подобен проблем с кабел които от едната страна е скарт от другата страна 4 чинча.

Намерих малко по скъп кабел които от едната страна е скарт от другата е със 6 чинча и с него стана.

Публикувано изображение

с такъв кабел не се получи, може би съм попаднал на дефектен, картината беше идеална звук нямаше.

Публикувано изображение

С подобен на този се реши проблема. Включвах и изключвах докато нацеля правилната комбинация за да има звук.

Коаксиален кабел не ти трябва щом имаш скарт към чинч.

По принцип и само с коаксиален става, свързваш телевизора и приемника и пускаш телевизора  да сканира докато намери сигнала.

На моя телевизор си има видео канал и няма нужда да сканирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента не зная точния модел на телевизора,но трябва ли да търся само с коаксиалния кабел на UHF за да намери сигнала от декодера,защото в момента излиза сигнала само на AV с чинча?А иначе кабела е същия като първия(фалшив) с 3 чинча.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

В момента не зная точния модел на телевизора,но трябва ли да търся само с коаксиалния кабел на UHF за да намери сигнала от декодера,защото в момента излиза сигнала само на AV с чинча?А иначе кабела е същия като първия(фалшив) с 3 чинча.

Разбира се, че трябва да сканираш с телевизора щом си с RF кабел.  Със скарта и чинчовете включваш телевизора на AV,  но гледай да не е по висока честота, а като мониторен вход. Нали знаеш, че пред 1 канал има   AV - Това не му е мониторния вход.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AV е по качествения вариант на връзка.А кабела не е фалшив.Просто е направен,да подава сигнал от жаковете,към скарт буксата,а не обратно.Някой техник може да ти го оправи,ако не просто си вземи втория модел кабел...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

AV е по качествения вариант на връзка.А кабела не е фалшив.Просто е направен,да подава сигнал от жаковете,към скарт буксата,а не обратно.Някой техник може да ти го оправи,ако не просто си вземи втория модел кабел...

Правилно! Има кабел за входен сигнал, но има и такъв - за изходен. Ако искате , ще ви напиша перата на скарта за вход и изход на аудио и видео сигнала. Всеки може да ги намери в търсачката и във форума А има и комбиниран кабел - вход -изход, с който не разполага питащият!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре,днес ще пътувам до там,ще пробвам с търсенето с RF кабел,ако не стане ще купя втория модел кабел с вход и изход и ще пробвам.После ще кажа какво става.Благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що си усложняваш живота, че и тоя на леля си.....Ръгни един коаксиал от декодера към телевизора.После  от настройките на тв-то, намираш декодера и си готов....Ако нема говор, виж там в настройките има една опция система на звука и толкова :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скарт кабела е менте и аз имах подобен проблем с кабел които от едната страна е скарт от другата страна 4 чинча.

Намерих малко по скъп кабел които от едната страна е скарт от другата е със 6 чинча и с него стана.

Публикувано изображение

с такъв кабел не се получи, може би съм попаднал на дефектен, картината беше идеална звук нямаше.

Публикувано изображение

С подобен на този се реши проблема. Включвах и изключвах докато нацеля правилната комбинация за да има звук.

Коаксиален кабел не ти трябва щом имаш скарт към чинч.

По принцип и само с коаксиален става, свързваш телевизора и приемника и пускаш телевизора  да сканира докато намери сигнала.

На моя телевизор си има видео канал и няма нужда да сканирам.

Най-вероятно първият е бил дефектен, тъй като и в двата случая звукът се предава по един и същ начин - ляв канал на белия чинч, десен канал на червения. Разликата е във видеото - в първия случай (Composite video) целият сигнал за образа върви по една линия, а във втория (YPbPr) имаш яркост и синхронизация (Y), синьо минус яркост (Pb) и червено минус яркост (Pr).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правилно! Има кабел за входен сигнал, но има и такъв - за изходен. !

Кабела си му е правилен

като вкарам видео кабела в чинча програмите излизат,всички програми като силата е около 96%и качество над 78%.Всички програми работят,няма да забива или да е с някакво лошо качество,обаче НЯМА ЗВУК?

но явно има проблем със звука на AV на телевизора . Ако кабела беше обратен - нямаше да има картина .

Автора не каза пробвал ли е друг източник .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросния декодер няма RF модулатор, така че по коаксиал няма да има нито картина, нито звук:

Tuner
RF Input Connector: IEC FEMALE
Loop Through: IEC Male

Има вход за антена, и изходен преход от антената към друг декодер!

На него би му свършило работа едно такова чудо:

post-305840-0-15197100-1388923410_thumb.

Взех си такова за най-стария ми телевизор за 3лв. С него може да си свърже кабел само с чинчове, и би трябвало звука да се появи! Ако пак го няма, значи е нещо по самия телевизор!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Викни някого да ти го оправи че си нямаш и базови понятия.

Ако кабелът скарт -чинч е само с 3, то тогава моце и да е запоен като скарт - вход, а трябва на е на изходните пера. Телевизота с 4 или 6 чинча е отзад? Купи си кабел с повече за 3-4 лв. и ги нацели. Всякакво презапояване ще е по-голям тормоз.

Не знам този декодер има ли модулатор, ако да - тогава може да се свърже и през антенния вход.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам този декодер има ли модулатор, ако да - тогава може да се свърже и през антенния вход.

Това вече беше написано: Въпросния декодер няма RF модулатор!

Това са данните:

Tuner

RF Input Connector: IEC FEMALE

Loop Through: IEC Male

Цитата е от официалния сайт на производителя! Ако не разбираш английски, то тук пише, че има входна букса за антената, и изходна, която е за свързване на допълнителен декодер към същата антена т.е. няма RF модулатор ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се че се забавих,с отговора.но имах проблеми.открих къде е причината-аудио входа е откачен(не действа),явно преди когато е ходил телевизора на ремонт някой е пипал там.Занесох тв на тв техник и го оправи,сега всичко работи както трябва.Много ви благодаря за отговорите,да сте живи и здрави.Поздрави :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабела си му е правилен

но явно има проблем със звука на AV на телевизора . Ако кабела беше обратен - нямаше да има картина .

Автора не каза пробвал ли е друг източник .

:D Я,я - вундаба 

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.