Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следният проблем: лаптоп Toshiba NB100 не разпознава USB flash. Тоест само една единствена флашка разпознава и то ако е включена при стартирането му, ако след това я извадя и нея не може да разпознае :(. Пробвах с вадене на батерия и разреждане на кондензатори, но резултат няма :( някой да има идея ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Кажи точни модел на лаптопа и с каква ОС си?

2.Пробва ли да преинсталираш драйверите за чипсета на дъното?

3.Какви кондензатори си разреждал и какво общо има с това батерията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как ги разреди тези кондензатори на лаптопа ? Я влез в БИОС и върни настройките по подразбиране , рестартирай системата и сложи флашка да видим какво ще се случи . Ако не се получи влез тук и си изтегли драйвери за чипсета както те е посъветвал и колегата Емо .http://www.toshiba.eu/innovation/download_drivers_bios.jsp?service=EU

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има една програмка USBDeview, която деинсталира всички USB-та и после, като включиш флашка и друго устройство в USB-то показва "Открит е нов хардуер". Потърси в нета как се работи с нея. Не е сложно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...след това я извадя и нея не може да разпознае :(...

Ако някой файл във флажката,се е използвал от системата и ти я извадиш принудително,после има голяма вероятност да блокира!Пробваш я на друг компютър,не се ли разпознае там,я пращаш в кофата за боклук.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора на темата нещо прави ли по дадените му съвети ? Върна ли настройките на БИОС ? Нещо драйвер за чипсета тегли ли , инсталира ли ? Мишка като закачи на този лаптоп работи ли ? Нещо да каже с каква ОС е ?

Сега какво , ще пишем, ще се чудим , а отсреща - мълчание .

В този случай мълчанието няма нищо общо със златото.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора на темата нещо прави ли по дадените му съвети ? Върна ли настройките на БИОС ? Нещо драйвер за чипсета тегли ли , инсталира ли ? Мишка като закачи на този лаптоп работи ли ? Нещо да каже с каква ОС е ?

Сега какво , ще пишем, ще се чудим , а отсреща - мълчание .

В този случай мълчанието няма нищо общо със златото.

Колега, пак се ядосваш. Нали сме си свършили нашата работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОС е WIndows 7, точният модел NB100-pll10e. Пробвах всичко описано по-горе, но резултата е никакъв. Как се разреждат кондензатори и какво общо има с батерията който иска може да разбере. В случая не само една флашка не се разпознава, а и всичко останало което се сложи нямам никаква реакция. Не стана с  връщане на настройки по подразбиране, нито с преинсталиране на дривърите на чипсета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с това:http://www.nirsoft.net/utils/usb_devices_view.htmlМаркираш всички устройства и натискаш десен бутон на мишката. Избираш "Uninstal selected devices" /Деинсталиране на посочените устройства/ и следваш стъпките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора е навътре в нещата явно щом си разрежда кондензатори на лаптопа . Това го оставям без коментар , само си мисля да не ползва ония методи в който се задържа копчето за пускане еди колко си секунди и тинтири минтири .

Щом е опитано всичко от по горе писаното , и като чета автора че има склонност към експерименти , да каже да не би да е пипа нещо по настройките на сервизите в ОС ? Да направи следното -RUN - services.msc - Plug and Play да види  в какво състояние е . Ако там е включено и стартирано , да го изключи и включи отново , да рестартира системата и да провери какво е състоянието .  Да влезе в Диспечера на устройствата и да види пък дали случайно няма там нещичко в жълто в раздела Universal Serial Bus controllers Ако  и там всичко е наред а пак не работят и 3-те порта , то вече ще си мисля за следните неща :

1.Неправилни или некоректно инсталирани драйвери

2. Повреда по ОС , след инсталации или нещо си .

3. Антивирусна която прави проблем ( и това е виждано ,антивирусната блокира всяко  външно устройство )

4. Хардуерен проблем по дъното . Какъв точно едва ли някой ей така може да каже .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знаех, че форума е създаден да си ги мерим. Ако е така не мисля, че мястото е тук и някой който няма представа кого е отсреща да коментира. Относно темата пробвах абсолютно всичко като включително и преинсталация и резултатът е никакъв. Остана варианта да го отворя да видя какво се случва вътре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знаех, че форума е създаден да си ги мерим. Ако е така не мисля, че мястото е тук и някой който няма представа кого е отсреща да коментира. Относно темата пробвах абсолютно всичко като включително и преинсталация и резултатът е никакъв. Остана варианта да го отворя да видя какво се случва вътре.

Разбирам ти препратката . В повечето случай никой не знае кой кой е , в това си прав . Но всеки форум , дори и от там където идва и самата думичка е бил поле не само за обсъждане но и .... за да "си го мерят " . Да виждаш някой да разсъждава по твоя проблем в твоята тема повече  от мен ? Нещо ме плашиш ли или ????  Да , така се получава приятел когато директно си го извадиш и го удариш на масата с това " разреждах кондензатори " . Това някаква демонстрация на знания ли беше или какво ? Като си разредил кондензатори и се пробваш директно  по хардуера без да си предприел преди това други действия - изредил съм ти ги в предния си пост , какво очакваш ?????? Не зная кой си и що , но от писането ти не ми се вижда да си такова пък чак уникално изпълнение в материята  че да не мога да си го меря с теб .Ти познати който се занимават с това нямаш ли ??? Ми явно нямаш . Когато чета какво си правил , от зад на пред просто си мисля че това си го прочел някъде с разреждането на кондензаторите , него си пробвал първо и едва след това почна да пишеш че си пробвал нещата който те посъветвахме тук . Това е моето мнение и съм сигурен че не съм далече от истината . В крайна сметка не каза кой кондензатори си разреждал , и какво общо имат с твоя проблем ? Спомени че ми стана интересно Имам желание да се науча на нещо .Да не споменеш сам някоя глупост ,че директно те мятам в колекцията с "цепеняци -тарикат умници ". След като си започнал темата си по-този начин с описание на възможно най-глупавия подход , в следващите постове не казваш нищо какво си правил , а само че си пробвал "всичко " , кой и как да ти помогне . Кое е това "всичко " което си правил? Кой е този който  знае какво правиш ти на твоя лаптоп, какво инсталираш и какво разреждаш  ????? Ми никой освен теб .

Може да се обиждаш но така стоят нещата . Хората когато ходят на доктор казват какво, кога и как , а не "Правих си гъргара и опитах всичко" .

Щом си опитал "всичко " , такъв ще е и резултата след отварянето на лаптопа. Очаквам от теб дори да си го потрошил , да напишеш тук че си го оправил .

Лека вечер ти желая .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам ти препратката . В повечето случай никой не знае кой кой е , в това си прав . Но всеки форум , дори и от там където идва и самата думичка е бил поле не само за обсъждане но и .... за да "си го мерят " . Да виждаш някой да разсъждава по твоя проблем в твоята тема повече  от мен ? Нещо ме плашиш ли или ????  Да , така се получава приятел когато директно си го извадиш и го удариш на масата с това " разреждах кондензатори " . Това някаква демонстрация на знания ли беше или какво ? Като си разредил кондензатори и се пробваш директно  по хардуера без да си предприел преди това други действия - изредил съм ти ги в предния си пост , какво очакваш ?????? Не зная кой си и що , но от писането ти не ми се вижда да си такова пък чак уникално изпълнение в материята  че да не мога да си го меря с теб .Ти познати който се занимават с това нямаш ли ??? Ми явно нямаш . Когато чета какво си правил , от зад на пред просто си мисля че това си го прочел някъде с разреждането на кондензаторите , него си пробвал първо и едва след това почна да пишеш че си пробвал нещата който те посъветвахме тук . Това е моето мнение и съм сигурен че не съм далече от истината . В крайна сметка не каза кой кондензатори си разреждал , и какво общо имат с твоя проблем ? Спомени че ми стана интересно Имам желание да се науча на нещо .Да не споменеш сам някоя глупост ,че директно те мятам в колекцията с "цепеняци -тарикат умници ". След като си започнал темата си по-този начин с описание на възможно най-глупавия подход , в следващите постове не казваш нищо какво си правил , а само че си пробвал "всичко " , кой и как да ти помогне . Кое е това "всичко " което си правил? Кой е този който  знае какво правиш ти на твоя лаптоп, какво инсталираш и какво разреждаш  ????? Ми никой освен теб .

Може да се обиждаш но така стоят нещата . Хората когато ходят на доктор казват какво, кога и как , а не "Правих си гъргара и опитах всичко" .

Щом си опитал "всичко " , такъв ще е и резултата след отварянето на лаптопа. Очаквам от теб дори да си го потрошил , да напишеш тук че си го оправил .

Лека вечер ти желая .

Определено не схващаш за какво говоря. Под всичко се има в предвид това което е дадено като съвет, а не всичко възможно на този свят. Ако аз трябва да те уча как се разреждат кондензатори, защо тогава коментираш нещо което не знаеш. И представи си, че кондензатори се разреждат по-най простият начин, но все пак ти си "PC-DOKTOR". Форумът е място където да помогнеш на някого, а не да се правиш на много велик и всичко знаещ, защото определено и представа няма как стоят нещата точно с кондензаторите. Не веднъж и два пъти съм оправял този проблем именно по този начин, но ти не вдяваш  за какво се говори, за което проблема си е в теб. Такива философи като теб не са полезни на никого, явно е доста сложно да си кажеш мнението по даден въпрос и препоръките какво може да се направи, но пък защо да не кажа че съм велик. Това с кондензаторите го казах на фона, че в повечето случай се започва от там, понеже е най-лесното за проверка. Да не повярваш не се разреждат със задържане на някой си бутон 5,10,30, 100 сек. Отвори си учебниците от може би 7,8 клас и ще разбереш как става, Не мога да знам всичко и затова не искам, аз теб да уча как се случват нещата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено не схващаш за какво говоря. Под всичко се има в предвид това което е дадено като съвет, а не всичко възможно на този свят. Ако аз трябва да те уча как се разреждат кондензатори, защо тогава коментираш нещо което не знаеш. И представи си, че кондензатори се разреждат по-най простият начин, но все пак ти си "PC-DOKTOR". Форумът е място където да помогнеш на някого, а не да се правиш на много велик и всичко знаещ, защото определено и представа няма как стоят нещата точно с кондензаторите. Не веднъж и два пъти съм оправял този проблем именно по този начин, но ти не вдяваш  за какво се говори, за което проблема си е в теб. Такива философи като теб не са полезни на никого, явно е доста сложно да си кажеш мнението по даден въпрос и препоръките какво може да се направи, но пък защо да не кажа че съм велик. Това с кондензаторите го казах на фона, че в повечето случай се започва от там, понеже е най-лесното за проверка. Да не повярваш не се разреждат със задържане на някой си бутон 5,10,30, 100 сек. Отвори си учебниците от може би 7,8 клас и ще разбереш как става, Не мога да знам всичко и затова не искам, аз теб да уча как се случват нещата. 

В 7-8 клас не се учат кондензатори . Щом следваш препоръките от тук , а не си правил всичко преди това сам , не искам да ми се правиш на каквото и да било . Давай това което поисках - .КОИ КОНДЕНЗАТОРИ НА ЛАПТОПА СИ РАЗРЕЖДАЛ, КАК ГИ РАЗРЕДИ И КАКВО ОБЩО ИМАТ С ПРОБЛЕМА С USB ВХОДОВЕТЕ. ДАВАЙ Я ТАЗИ ЛЕСНА ПРОВЕРКА .Какво обезточи ли ги тия кондензатори ????  Искам да научиш мен и други "философи" като мен  каквото те попитах . Давай , чакам.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В 7-8 клас не се учат кондензатори . Щом следваш препоръките от тук , а не си правил всичко преди това сам , не искам да ми се правиш на каквото и да било . Давай това което поисках - .КОИ КОНДЕНЗАТОРИ НА ЛАПТОПА СИ РАЗРЕЖДАЛ, КАК ГИ РАЗРЕДИ И КАКВО ОБЩО ИМАТ С ПРОБЛЕМА С USB ВХОДОВЕТЕ. ДАВАЙ Я ТАЗИ ЛЕСНА ПРОВЕРКА .Какво обезточи ли ги тия кондензатори ????  Искам да научиш мен и други "философи" като мен  каквото те попитах . Давай , чакам.

:D  :D  :D  :D  чакаш ли още ;) ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.