Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имаме в апатамента този климатик RYN50E3V1B/FTYN50FV1B от малко повече от 3 години.

Днес видях,че външното тяло е силно обледено и при работа се тресе на стойката.

За пръв път от толкова време безпроблемна работа го забелязвам това тресене,а навън дори не е студено -1/0+1 градуса.Преди години се е справял и при -22(беше февруари 2011 мисля).

Работи на 6-ти етаж и над нас има още 7 етажа(13 етажа) и непрекъснато по външното тяло има всевъзможни боклуци изхвърлени отгоре.

Има ли повод за притеснение или като се разскрежи ще спре тремора?

П.С.Климатика го изчислиха за работа в свързани с междинна врата хол 19 кв.м и кухня 16 кв.м при височина 2.65 м.

Редактирано от манол (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така или иначе е хубаво да се направи профилактика. Не е нормално при това време да се обледи цялото тяло. Може и фреона да се за смяна или допълвяане. Извикайте си специалист.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверете дали се върти свободно перката на външното тяло. Шумът може да е породен от попднало парче лед в перката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема...

Тази вечер върху климатика падна огромно парче лед и го изкриви,включително и предната решетка.

В същото тяло се монтират и по-нови модели,които виждам всеки ден по улиците.

Доколко е поправимо? Може ли да има скрити наранявания по външното тяло,които отвътре немога да видя?

Аз съм на 6-ти етаж(от 13),над нас има още три климатика.Подозирам,че след размразяване на дълговременно изключен климатик от етажите над нашия е паднало въпросното огромно парче лед,трясъка дори ни събуди(компютъра не беше изключен).

Мога ли да търся отговорност за заплащане на щетите,след като установя откъде е паднало?

Препоръчайте ми как да го пазя от бъдещи удари.Над прозореца под който е монтиран климатика има алуминиев перваз,но го виждам отвън и нямаше сняг/лед върху него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.