Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички !

Момчета искам да ве попитам като хора с доста повече опит  коя от тези двете дънни платки http://nikem-bg.net/...B-Z87X-OC--1150 или http://nikem-bg.net/...Z87X-UD5H--1150 ще  държи  интел i7 4770k  на 4,5ghz-4,8ghz на 24/7 и дали ще имам проблем с температурите на дънната платка, дали ще грее много , до толкова че да попречи на системата и пройзводителността. Извинявам се много ако въпросът е малко тъпичък или не е зададен точно ,надявам се да ме разбирате ! БЛАГОДАРЯ предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да има проблеми с двете дъна, а що се отнася до въпроса - много лаишки и с неясна цел. Друг е въпроса че дъната са за ентусиасти, и не виждам смисъл от тях.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както каза и маниака и с двете дъна няма да има проблем и няма да прегряват. Може и с някое по-евтино дъно да минеш, например като това: ASROCK Z87 EXTREME4 LGA1150. Процесора и на тази си честота си е достатъчно бърз и мощен. От значение са и останалите части, като кутия, захранване, охладител за проца и т.н.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да знам ,аз съм си преценил и за другите компоненти ,просто исках да разбера дали ще ми правят проблем щото нямам никакъв опит и за това питам ,то такива работи с четене неможе да се разберът трябва си опит , за това питам вас. А може и да изчакам повечко време да посъбера пари да видим какво ново ще предложат интел и да се мятам на 2011 цокъла. Поне там няма да имам проблем с години напред , вие какво ще кажете ?

БЛАГОДАРЯ отново !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко обща информация.Едно мнение от друг форум-"Днес най-накрая се престраших да сложа Haswell-а в HAF-XB-то, че искам да тествам едни GEIL-ове с неговия контролер за памет.... егати НЕМОЖЕЛ-а е тоя процесор... тва за овърклок е тотален абсурд... тотален... едвам направи 4.4 GHz с 1.3V и грее до 97С (с Noctua U14S, в основата си охладителя е да не кажа студен) под Prime95 AVX 128K....язък за възможностите на Z87X-OC, тва на въздух няма удържане... направо съжалих, че съм се занимавал да сменям платформата..." Дали има смисъл от скъпа платка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да и ти си прав , аз за това питам момчетата във форома ,аз мисля че ако искаш да клокваш трябва да дадеш пари за доста по скъпа дънна платка  около тези пари 500-870( OC FORCE OMG)  , а за другите просто не си заслужава ако искаш да овърклокваш ,щото и аз си мислех ,че ще греят много иначе нямаше да има смисал да си копуваш по скъпите ,поне така си мисля ,а да хвърляш толкова пари няма смисал с доходите които имаме. Спорет мен ако искаш нещо по-мощно си взимаш 2011 цокъл и тakа , ако не ти трчбва толкова мощност просто една i7-ца или i5-ца и някое здраво и качествено дъно например ,да и мен ме кефи много да си пипам това онова и повечето хора във форома го искат обаче имаме един и същ недостатък ,които не отказва от тази цел и я обесмисля , а именно парите. Всичките във този форум са умни момчета и много добре знаят какво си заслужава и какво е. Повечето българи сме доста умни ама парите развалят целия пейзаж.Та относно темата много се дразня че компонентите при нас са 25% по-скъпи, за парите кадето даваме тук, може да си вземем каде каде по хубави неща.Всеки знае ,че в тая държава само взимат а не дават и то взимат та взимат.Изясниха ми се не щата все пак стигнах до моята теори! Малко прекалих ИЗВИНЯВАМ СЕ! ОЩЕ ЕДИН ПЪТ ВИ БЛАГОДАРЯ!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монти,радвам се че си младо и възпитано момче-рядко някой благодари.Остави тези платки от по 400 лв,защото мама и тате няма да дадат пари,а сядай над уроците,че утре си пак на училище.За игрите нямаш голям кяр от 2011.Ако искаш добра конфигурация,която след време да клокнеш:

Публикувано изображение

Писах я мисля вчера в една тема и е актуална.Имай предвид,че цените,наличността и актуалността на компонентите се менят всеки ден.Помисли си не какво искаш,а с какви пари можеш да се сдобиеш и си пусни тема,ще получиш отговори според желанията и парата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от Ndishev
      Здравейте имам проблем свързан с един старичък лаптоп MSI MegaBook ER710 (MS-171B) 17”
      Лаптопа работеше нормално и не беше пускан от доста врвме. Пуснах го за 10 мин и видях, че доста бучи от охлаждането. Следователно го отворих,  почистих охлаждането и всички останали компоненти. Смених пастата на процесора и го затворих. Но след опита ми да го включа той просто не тръгна. Като е на зарядно свети индикатора за батерия и това е. Не реагира по никакъв начин. 
      Някой има ли си идея къде да търся проблема? 
    • от aleks-02
      Извинявам се ако има такава тема...Преди 3 години ми беше заминало захранването, заедно с харда- смениха ги...
      От 3-4 месеца като включа компютъра се чуваше едно бучене, което след известно време спираше, освен ако не хлопна по захранването.
      Днес сутринта ставам, но компютъра не иска да се включи...Стар е, но си разцъквах отвреме навреме някакви игрички с приятели и гледах филми...

Четох по форуми, че е възможно да е заминало и дъното...Но дано не е така, защото няма да мога да намеря такова

Как мога да разбера в кое е проблема ?  

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.