Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

здрвейте купих си тв panasonic tx-l42et60e, опитах се да го свържа чрез DLNA,  ама не ми са получи. Пробвах с Домашний медиа сервер - с 300 зора сдвоих двете у-ва, после пуснах филма ама нямаше субтитри, намерих как да пусна субтитрите но като ги пусна и филма почва да засича постоянно и нестава за гледане. Лаптопа  ми е Acer Aspire one  с windows XP home edition . Моля помагайте защото как ли не го въртях неще да тръгва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не би трябвало заради субтитрите да ти засича.По скоро е от големината на файла и резолюцията с която е!Така е -с DLNA няма пълно щастие.Отдавна се отказах да гледам така-ползвам го само ако ще преглеждам снимки-заради мързел да поставя кабела :) .Най-добре ако имаш възможност си ползвай HDMI кабел-другото е компромис. Туй ,че ако го оставиш да ,,зареди,, и се оправя насичането е бля-бля.Да не говорим,че качеството на картината е далеч под възможностите ,които може да извадиш с плеър от  ПЦ.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купувай си един hdmi кабел, и не се мъчи по този начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай да пуснеш субтитрите през плеъра на телевизора а не през сървара,вероятно през транскодинга на сървара се натоварва лаптопа.Дай на сървара да не транскодира,а пусни субтитрите през плеъра на телевизора,малко са дребни буквите,но не сече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

идеята за кабела е много добра, но лаптопа ми няма HDMI, моля препоръчайте ми някои сървър различен от руския. А ако свържа лаптопа с тв то чрез USb кабел дали ще стане?

Опитай да пуснеш субтитрите през плеъра на телевизора а не през сървара,вероятно през транскодинга на сървара се натоварва лаптопа.Дай на сървара да не транскодира,а пусни субтитрите през плеъра на телевизора,малко са дребни буквите,но не сече.

нестава дава ми че няма субтитри?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

идеята за кабела е много добра, но лаптопа ми няма HDMI, моля препоръчайте ми някои сървър различен от руския. А ако свържа лаптопа с тв то чрез USb кабел дали ще стане?

Пробвай ако искаш със Serviio media server.Прост е откъм настройки,има и опция за BG.Пробвал съм и него,но Домашний медия сервер по ми допадна и си оставих него макар,че вече писах какво не ми харесва при тия сървъри и го ползвам само за ,,екстремно,, преглеждане на някои снимки,или музика (например)-там няма забиване!Много зависи и от това дали го ползваш с кабел,или само с WiFi,но както и да е за мен това си е недодялан метод съпроводен с много проблеми...

Aaaa....и както е написал горния потребител----ами ако спреш транскондинга при големите файлове (разбирай например FULL HD),,забиването,, и ,,влошаването,,на качеството на картината е още по-осезаемо!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В "SetCombG.com Forum" тази тема се обсъжда вече 5-6 години.Там ще намериш много информация и споделен опит.

Аз ползвам връзка с кабел на Philips 32PFL9603D от 2008 година и съм доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В "SetCombG.com Forum" тази тема се обсъжда вече 5-6 години.Там ще намериш много информация и споделен опит.

Аз ползвам връзка с кабел на Philips 32PFL9603D от 2008 година и съм доволен.

Както и безброй мнения за проблеми с DLNA сървърите и почти нито едно мнение за ,,пълно щастие,, ;) Убедих се и от личен опит...

Иначе---кабела му е майката стига да има тази възможност :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.