Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Купих си външен хард Seagate ST96812A ,а телевизора е LG LW4500.Взех хард-а за да гледам 3D филми на тв-то.Pc-to ми отчита харда,качвам си филми,но когато го пусна към телевизора или към хbox-a не тръгва.Изобщо не го отчита,пиши ''грешка в USB''.Пробвах да го форматна на FAT32,NFTS,exFat но без резултат .Някой да знае,защо става така ?  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купих си външен хард Seagate ST96812A ,а телевизора е LG LW4500.Взех хард-а за да гледам 3D филми на тв-то.Pc-to ми отчита харда,качвам си филми,но когато го пусна към телевизора или към хbox-a не тръгва.Изобщо не го отчита,пиши ''грешка в USB''.Пробвах да го форматна на FAT32,NFTS,exFat но без резултат .Някой да знае,защо става така ?  :(

Провери в упътването на телевизора какъв размер устройства разчита и в каква файлова система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би да не му стига тока от усб ?

Сигурен ли си че си изписал правилно ? Seagate ST96812A

Редактирано от jonov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би да не му стига тока от усб ?

Сигурен ли си че си изписал правилно ? Seagate ST96812A

Да,същият хард диск е 60 гб

Провери в упътването на телевизора какъв размер устройства разчита и в каква файлова система.

Проверих и пише,че чете FAT32 и NFTS но за размер не открих нищо...пък и харда е малък(60гб)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във кутия ли го слагаш - може там да е проблема , да трябват драйвери които тв няма как да инсталира .

Купи си свестен хард .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчителният капацитет е 1 TB или
по-малко за външен USB твърд диск и 32
GB или по-малко за USB памет.
Поддържат се и USB устройства за запа-
метяване под USB 2.0.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама това външен диск ли е, или просто си сложил 2.5" хард в кутийка с платка с контролер-чип ?  Дори и да си го сложил в такава "кутийка" не се изискват да се инсталират никакви драйвери. 

Съмнява ме да не му стига тока. Трябва без никакви проблеми да може да се захранва с 500mA.

Значи викаш, че си го форматирал в правилната ФС ? Ами не знам защо се получава така... ТВ-то съпортва ли файловете//или там каквото искаш да пуснеш - като формат на видеофайла ?

В краен случей можеш да му сложиш отделно захранване. Режеш двата - червен и черен кабел на USB-то и ги закачаш на някакъв адаптер/трансформатор на 5волта и поне 1ампер ток, като режеш само тия двете жици за захранването и ги свързваш към някакъв адаптер, а останалите две не ги докосваш.

Редактирано от HWmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ноутбук дисковете 1.8"/2.5" със стартов ток до 0.5А). При захранване от USB е желателно да се исползва максимално качествен кабел с минимална дължина (всеки USB удължител между диска и телевизора/компютъра сериозно намалява шанса на диска да заработи без външно захранване!)Мини FAQ по маркировка на кабели:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.