Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте!

Искам да увелича малко скороста на десктопа и бих искал да ви попитам за квалитетно мнение по въпроса. Прилагам и снимка на Windows Experience Index от Контрол панела от където е видимо, че най-бавната част от конфигурацията ми е видеокартата, която пък е вградена в процесора, който е този - http://ark.intel.com/products/53414/intel-celeron-processor-g530-2m-cache-2_40-ghz Дъното ми е това - http://www.asrock.com/mb/overview.bg.asp?Model=H61M/U3S3 Ако сменя процесора с някой i5 Core дали ще се подобри и видеокартата? Преди се бях спрял на i5 2400, защото поне знаех че става за моето дъно, но сега сигурно има по-нови, макар че този беше много добър за времето си. От друга страна мислех да взема един Intel SSD вместо процесора, като се надявах че може също да забърза компютъра, но сега тотално вече се обърках. 

Предварително Ви благодаря!

post-134448-0-76355600-1388938274_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможности имаш много.

Дъното поддържа процесори Ivy Bridge,сокет 1155.С малко по-добра вградена видеокарта са.Ако вземете 4-ядрен i5,ще има чувствително повишаване в производителността.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да се подобри съществено производителността на видеото, а по-скоро тази на процесора. По-добре се замисли за дискретна видеокарта. Според картинката производителността е добра, та какво не си доволен не разбирам. Повече от 5.9 за твърд диск няма да вдигнеш, защото това е максимума. Единственото което куца е 3d производителността, което означава че само тежките графики ще задъхват машината.

Само не схванах какво търси темата в раздела за дънни платки ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На това дъно и i7 може да сложиш. Там вече вграденото видео е по-добро и може и да има някаква съществена промяна. Иначе за тоя процесор може да си вземеш примерно една 7750 или 7770.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не схванах какво търси темата в раздела за дънни платки ?

Видях че тук има подобни теми за дъно и процесор, та затова... Ако съм объркал раздела, моля модератор да премести темата.

На това дъно и i7 може да сложиш. Там вече вграденото видео е по-добро и може и да има някаква съществена промяна. Иначе за тоя процесор може да си вземеш примерно една 7750 или 7770.

i7 не са ми много по джоба :) А какво е 7750 или 7770?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

i7 не са ми много по джоба :) А какво е 7750 или 7770?

Видеокарти - като максимум за този Селерон. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислех си за този ъпгрейд просто защото ми изпадна един нов i5 2400 на цена от 240лв и си мислех че бих усетил голяма разлика с него, но явно засега нямам нужда да пипам компютъра?

Редактирано от Sisqou (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

840 EVO SSD на Samsung също са достатъчно добри и са по-евтини от предложенията на Intel.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

840 EVO SSD на Samsung също са достатъчно добри и са по-евтини от предложенията на Intel.

E нали по-горе techmaniac каза че няма да мога да вдигна повече от 5.9 производителността на харддиска?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E нали по-горе techmaniac каза че няма да мога да вдигна повече от 5.9 производителността на харддиска?

На харддиска да, но като сложиш едно SSD нещата се променят.

Едит: оставете го този Windows Exp. index - въобще не е критерии и накрая M$ се осъзнаха и го премахнаха в най-новата им версия на Windows!

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отзовали се!  :wink12:

И все пак цената добра ли е за този процесор или да търся някой по-нов? Нов i5 2400 за 240лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко под 300 лв. е добра цена за I5. Няма какво да го мислиш, грабвай го. А разликата е като да минеш от трабант на порше. Гледай да не катастрофираш.   :D

А горе се имаха предвид скоростите на механичните хардове. Те нямат нищо общо със SSD. Че ще го забърза ще го забърза в това спор няма.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко под 300 лв. е добра цена за I5. Няма какво да го мислиш, грабвай го. А разликата е като да минеш от трабант на порше. Гледай да не катастрофираш.   :D

А горе се имаха предвид скоростите на механичните хардове. Те нямат нищо общо със SSD. Че ще го забърза ще го забърза в това спор няма.

Благодаря ти! А по-новите поколения не са ли по-добри вече или няма да се усети съществена разлика? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами би трябвало да са по-добри. Все пак е добре да споделиш за кой модели става дума. Но Интел ги водят най-надеждни та това е по-важно от скоростите които при всички положения са предостатъчни.

Имаш от скъпите дъна с H61 чипсет със сата3 та нищо не те ограничава.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правила за ползване на форумите

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правила за ползване на форумите

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Не можах да намеря как да редактирам заглавието. Ако сметнете за необходимо може да изтриете темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.