Премини към съдържанието
oitz69

настройка на езика на уиндоус 8.1

Препоръчан отговор

Отскоро съм с уиндоус 8.1.Проблема е,че след като прехвърля на БГ за нещо,следващата страница,която отворя остава на БГ,а аз искам да си е на ЕНГ...Как се настройва това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че е като на Windows 7. Избираш основна да не ти е българската, а английската клавиатура. Настройва се от езиковите настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че изборът на език се пази за всяко активно приложение, т.е. ако въпросните страници са в браузър, те всички се помещават в едно и също приложение, та не мисля, че има начин езиците да са различни.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При стартиране на нова програма може езика на клавиатурата автоматично да се сменя на английски:

В Контрол панела - Control PanelClock, Language, and RegionLanguageAdvanced settings и избирате това:

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благдаря  Генчо....сега ми кажи как да сложа фонетиката на БГ,преди стандартната БГ...:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искате може да добавите друг метод на въвеждане:

Контролен панелВсички елементи на контролния панелЕзикЕзикови опцииДобави метод на въвеждане

Ако имате стандартната и традиционната фонетична, долу в дясно на иконката на клавиатурата, просто слагате отметка на тази, която искате да се стартира и тя се стартира винаги първа

Редактирано от Евгени (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерсии

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.