Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Хора, здрасти,

В процеса на избиране на компоненти съм.

Бях тръгнал с идеята видеокартата да е или gtx 770 или r9 280x, но се замислих дали тези карти не са прекалени за това, за което ми трябва, а именно планирам да я ползвам за игри на 1080p без OC. Предимно съм фен на стратегии, MMPORG, RTS, но ще пробвам някой и друг шутър - тип Асасините, BF4 и тем подобните им.

Какво е вашето мнение?

Може би ще ме контрирате, че цената е съвсем малко по-висока от цената на други по-слаби карти и само това си струва даването на някой и друг лев отгоре, а и като форма на презастраховане за игрите идващи в обозримо бъдеще, разбира се? Наистина ще ми е интересно да чуя мненията ви. Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук има смисъл и от SSD... Определено 770. За обозримо бъдеще може да вземеш и 780TI.

пс. Има една карта на Асус 2х760 дето не знам как се представя в реална обстановка.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук има смисъл и от SSD... Определено 770. За обозримо бъдеще може да вземеш и 780TI.

пс. Има една карта на Асус 2х760 дето не знам как се представя в реална обстановка.

Определено 770? Защо не 280X? Според мен обикновенна 760 е достатъчна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя и 270Х ще свърши работа ако се търси нещо за минимум пари. След като обаче се търси нещо за 1080p и мисъл за бъдещето 770 е минимума а не изхвърляне.

Колкото до 280Х тя е по-слаба от 770 а в същото време е и по-лакома / гореща. Вариант е ако се търси нещо за "копане".

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, че нещо, ама 280X е абсолютно равностойна на GTX770 - http://www.techpowerup.com/reviews/Gigabyte/R9_280X_OC/1.html

Публикувано изображение

A е и доста по-евтина(ако изобщо намериш наличност).

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.