Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Nikola Tesla

Избор между нов лаптоп HP и втора употреба Тhinkpad Т61,Т400

Препоръчан отговор

Здравейте.Предстои ми покупка на лаптоп.Избора ми ще е между нов HP - http://laptop.bg/laptops-hp-HP_250-hp_250_H0W18EA или втора употреба IBM Thinkpad T61,T400 или R400.  Ще помоля всеки с мнение по въпроса да вземе участие в дискусията по темата.А тя е дали да купя новия лаптоп или да се доверя на изпитаните IBM Thinkpad Txxx. Искам да вземете предвид всички показатели на лаптопите - процесор,видеокарта,качество на матрицата. Като вземем всичко това предвид,кой ще е правилният избор.Благодаря предварително на всички,които ще ме посъветват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само - нов лаптоп!

OK,едно мнение за нов.Не казваш причините,но предполагам е защото при втора употреба лаптоп си е рискова покупка.Не се знае след 6-7 месеца дали ще е работещ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е ти сам, си отговаряш на въпроса. Разбира се, че новото си е ново има си гаранция няма да го мислиш, ако евентуално се развали да търсиш пари за ремонта.П.с. Не си казал най-важното, за какво ще ползваш лаптопа.?

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако решиш да е новият лаптоп, препоръчвам добавянето на още RAM до 4GB.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е ти сам, си отговаряш на въпроса. Разбира се, че новото си е ново има си гаранция няма да го мислиш, ако евентуално се развали да търсиш пари за ремонта.

Разбира се,че го знам.Въпросът е дали за тези 600 лв. този HP ще покрие изискванията които имам за лаптопа - ползване за HD  филми,скайп,фейсбук,флаш и най вече да не грее.

Редактирано от Nikola Tesla (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Т61 Хай дефинишън филми.. трудна работа, процесора ше трябва да върши цялото декодиране, а най-често Т61-ките дето се срещат в БГ са с Т7ХХ процесори, слаби ракии, ше се мъчи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С CoreDuo процесор може да се декодира HD, щом с PentiumM се декодира 720p без никакви проблеми.Новите лаптопи за по 600лв са най-долнопробно качество. От друга страна редица фирми продават лаптопи втора ръка с по 6 месеца гаранция. Със сигурност ThinkPad е по-добре от някой HP CQ-пръц. Само ако човек сравни тъчпада - разликата е феноменална.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имай предвид, че батерията на втора употреба лаптоп при всички случай ще е сдала багажа. Това добавя още 100-тина лева към цената. Така, че още един глас за новия. Посоченият въпреки, че е нисък клас ще покрие твоите изисквания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се,че го знам.Въпросът е дали за тези 600 лв. този HP ще покрие изискванията които имам за лаптопа - ползване за HD  филми,скайп,фейсбук,флаш и най вече да не грее.

За да си вземеш лаптоп втора употреба трябва да му се направи профилактика и съответно Crush тест, за да се види как се държи. Освен това нямаш гаранция. Батерията не е чак такъв проблем, може да си поръчаш нова от ebay.com.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да си вземеш лаптоп втора употреба трябва да му се направи профилактика и съответно Crush тест, за да се види как се държи. Освен това нямаш гаранция. Батерията не е чак такъв проблем, може да си поръчаш нова от ebay.com.

Емо, Т61 е м-у 330 и 390лв и 6 месеца гаранция, а някъде го има и с нова батерия. Става дума за продажби от фирми за втора употреба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емо, Т61 е м-у 330 и 390лв и 6 месеца гаранция, а някъде го има и с нова батерия. Става дума за продажби от фирми за втора употреба.

Ами тогава, трябва да видиш какво покрива гаранцията от 6 месеца. Батерията ти е най-малкия проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....ползване за HD  филми,скайп,фейсбук,флаш и най вече да не грее.

За да гледаш качествени филми HD,трябва да има HDMI !Ако използваш фото програми,също ти трябва по качествена картина!Това го има новия HP...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да гледаш качествени филми HD,трябва да има HDMI !Ако използваш фото програми,също ти трябва по качествена картина!Това го има новия HP...

HDMI ще му е нужен ако ще връзва телевизор/монитор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тогава, трябва да видиш какво покрива гаранцията от 6 месеца. Батерията ти е най-малкия проблем.

При гаранционна техника при възможност техниката се заменя с еквивалентна ако това не противоречи на желанието на клиента. Това се прави с цел максимално бързо обслужване на клиента. В случай, че техниката се остави за ремонт се издава сервизна карта в два екземпляра, като единият се дава на клиента. С това копие се получава вече отремонтираната техника. Ремонта на гаранционна техника е БЕЗПЛАТЕН. Единственото изключение е в случай на повреда по вина на клиента описани в гаранционната карта.

Гаранцията е за цялата машина без батерията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гаранцията е за цялата машина без батерията.

Батерията не ти е проблем. От Ebay.com съм купувал поне 10 батерии за ралични модели лаптопи. Доста по-евтини са от колкото тук. Ако нещо се притесняваш, може да си извикаш и някой приятел, който разбира и там да се направи диагностика на лаптопа,който е втора употреба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха. Проблем - дисплеите на ThinkPad-овете карат по 12 години без смяна на лампа или инвертер. В HP за 600лв ще има да чакаш. И не че нещо, ама и през VGA може да се включи външен екран. За 600лв HP имаш хрупаща клавиатура и тъчпад, който въобще не върви както трябва.

Емо, Т61 е м-у 330 и 390лв и 6 месеца гаранция, а някъде го има и с нова батерия.

Не с Nvidia видео, запомни! NVS 140 техните са аналог на дефектната серия G84/G86. Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен е излишно да се чудиш как ще взимаш втора ръка като може да си купиш нов, този остарял лаптоп за какво ти е? 6 месеца минават докато се обърнеш и после какво>?? Ще наливаш пари в някаква супер остаряла машина...не си заслужава, за това и цената е такава, то за 360 лв едва приличен телефон ще си вземмеш..купувай новото, аз така преди 3 месеца си купих телефон втора ръка, сега си купувам нов и чакам да ми го доставят :)

Редактирано от miazmatik (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен е излишно да се чудиш как ще взимаш втора ръка като може да си купиш нов, този остарял лаптоп за какво ти е?

Остарелият лаптоп ще надживее без проблеми и при комфортна работа 3 лаптопа нови по 600лв, може би защото като е бил нов е струвал не стотици, ми хиляди долари. И хората са го правили като за 1500-1700 долара, не като за 200-400 долара. Да си си купил телефон с гаранция. И ако трябва да избирам между Nokia 3310 и нов, но китайски телефон боклук, на който му се губи обхвата и се рестартира по 10 пъти на ден, ама е НОВ, ще избера Nokia 3310, поне изпълнява основната си функция без никакви проблеми. Това, че си профан е друг въпрос!Послепис - работил съм на повече от един модел ThinkPad. До Т61/Т400 са прилични, нагоре Lenovo взеха да ги развалят и да се подиграват с хората. Не харесвам това, че колонките са отгоре.(на по-новите) Но иначе ThinkPad си е ThinkPad. Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остарелият лаптоп ще надживее без проблеми и при комфортна работа 3 лаптопа нови по 600лв, може би защото като е бил нов е струвал не стотици, ми хиляди долари. И хората са го правили като за 1500-1700 долара, не като за 200-400 долара. Да си си купил телефон с гаранция. И ако трябва да избирам между Nokia 3310 и нов, но китайски телефон боклук, на който му се губи обхвата и се рестартира по 10 пъти на ден, ама е НОВ, ще избера Nokia 3310, поне изпълнява основната си функция без никакви проблеми. Това, че си профан е друг въпрос!Послепис - работил съм на повече от един модел ThinkPad. До Т61/Т400 са прилични, нагоре Lenovo взеха да ги развалят и да се подиграват с хората. Не харесвам това, че колонките са отгоре.(на по-новите) Но иначе ThinkPad си е ThinkPad.

Я, слушай, мери си приказките и изказванията, това че си мизерник и ползваш техника от палеозойската ера си е твой проблем, не се опитвай да налагаш комплексарското си мнение на хората и без това никой не ти вярва, сигурно ако реша да си купя телевизор, ще ми препоръчаш Опера или Темп-лампови, много стабилни, даже от стари хора съм чувал, че по времето на черно белите телевизори по едно време пред екрана се е слагало цветно стъкло и така се се симулирала цветна телевизия-това според тебе е смарт телевизор, предполагам?

Редактирано от miazmatik (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я, слушай, мери си приказките и изказванията, това че си мизерник...

CoreDuo и Core2Duo са от палеозойската ера, така ли? Работата е да си купиш нов боклук или читаво нещо втора употреба. Като нямаш пари за хубаво ново, сиреч 2000лв поне, дали е по-добре да се набутваш с боклуци? Тия лаптопи по 600лв често не изкарват и гаранционният си период без поне 1 ремонт. А мизерник ще казваш на някой друг! Това, че не си работил на техника с главно "Т" е твое невежество!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приключвам спора,ако бюджета на автора беше до 400 лв. всеки щеше да му препоръча IBM-а, щом може да отдели до 600 посочения лаптоп за нет и филми ще му върши перфектна работа, само паметта е малко, но за неговите нужди е достатъчна, както и да е, той си решава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mоля ви,без обиди.Нека всеки си каже мнението и опита си с лаптопи.Всека една препоръка ще бъде взета под внимание.А ето какво открих днес,какво мислите за това предложение? - http://plasico.bg/16510-%D0%9B%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF+ASUS+X451CA-VX046D+%2B+%D0%A2%D1%80%D0%B8+%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%80%D1%8A%D0%BA%D0%B0.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 600 лева, ако се поразтърси човек може да намери, дори Thinkpad W500, за филми разбира се, според мен, не става, не че няма да ги плейва идеално ще се справя, но дисплейът му е TN и картинката си е грозна-макар че е от качествените TN панели- аз просто не ги признавам.

С каласи над горепосочените предложения.

Редактирано от spielberg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mоля ви,без обиди.Нека всеки си каже мнението и опита си с лаптопи.Всека една препоръка ще бъде взета под внимание.А ето какво открих днес,какво мислите за това предложение? - http://plasico.bg/16...и подаръка.html

Тоя и с 5 подаръка не бих го взел.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.