Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, може ли да препоръчате най-добрите конфигурации за около 1000 лв (просто комп, без периферия). Ще се използва предимно за ежедневните неща - много браузване, музика, филми, игри рядко. Държа на добър процесор (intel) и 8gb рам, да е тих, с възможност да се ъпдейтва след време. Като цяло колкото може да се надупи за тези пари, толкова по-добре Публикувано изображение Приемам и предложения за добър монитор до 250лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB B85M-D3H /1150
I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150
8G DDR3 1600 GEIL EVO POTENZA
1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA
AOC 23 AHIPS 6ms Speakers 2W I2369VM
CM K350 W/600W PSU

Обща стойност - 1 061.83 лв. с ДДС

Дъното е  средна категория с 4 слота за памет. Процесора ти е с 4 ядра да имаш възможност  в бъдеще да сложиш  хубаво видео ако ти се доиграят игри. Монитора е с качествена матрица  и няма конкуренция в тоя ценови диапазон. Вграденото видео в процесора стига за игри малко над средни детайли.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Съобразявайки се с изискванията ви предлагам нещо по-различно - HTPC решение, което е високопроизводително, тихо, с компактни размери и вграден Wi-fi, изчистен екстериор и въобще идеално за нуждите ви:

FD NODE 304 WHITE 
CORSAIR CX430M Modular 430W CP-9020058 
GB H87N-WIFI /H87/LGA1150 
I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150 
A-DATA SSD SP900 64GB SATA3 
4GB DDR3 1600 A-DATA PRO x 2 

Обща стойност - 1 013.30 лв. с ДДС

+ монитор от Sky:   BENQ 21.5" GW2265HM, 6ms, 20000000:1, 250cd/m2, VGA, DVI, HDMI, Speakers, LED, VA Крайна цена 212,39 лв.

Видеокартата е вградена в процесора. Захранването е тихо и модулно. С цел постигане на максимална тишина не съм сложил конвенционален твърд диск(вместо това съм сложил SSD, което на практика е безшумно и много по-бързо. Проблема е малкия капацитет, но бюджета не стига за повече). Винаги може да добавите HDD според нуждите и финансовите ви възможности.

Едит: ако имате старо HDD го прибавяте и нещата заспиват. При положение, че нямате препоръчвам този: toshiba 500gb hdd!

Поздрави!

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

универсална конфигурация
може да я купиш без видео картата и по-късно да ъпгрейднеш по-хубава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1 015.77 лв. с ДДС
Това е моето виждане. Ако не ти трябва видеокартата може да я махнеш и на нейно място да сложиш SSD. Иначе е достатъчна за непретенциозен гейминг. Конфигурацията ще е доста тиха. Може да смениш захранването с това: Corsair 430W Builder Series CX V2 430W, от личен опит знам, че е тихо. За монитор може да погледнеш предложения от XECUTIONER.
Поздрави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

XECUTIONER не е за него това  защото реално HTPC не се асемблира с такива параметри .  Това дето си го събрал е като да трепеш  муха с парен чук .  Различно е  но не е практично в тоя му вид.  Видео карта от среден клас  няма как да я напъхаш в тая кутия защото ще опече всичко вътре. И  да те питам ти чуваш ли си харда от 1 метър ? Аз имам 2  и не ги чувам даже и да си завра главата в кутията.  Най големия шум ще дойде от боксовия  охладител с децибели на излитащ  самолет и 2500 оборота.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150 

ASUS H81M-C /1150 

4GB DDR3 1600 A-DATA PRO 

1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX 

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU 

PSU CM GX 450W APFC 

SAPPHIRE R7 260X 2GB GDDR5 OC 

AOC 23 AHIPS 6ms Speakers 2W I2369VM

Click 1270 лв.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

XECUTIONER не е за него това  защото реално HTPC не се асемблира с такива параметри .  Това дето си го събрал е като да трепеш  муха с парен чук .  Различно е  но не е практично в тоя му вид.  Видео карта от среден клас  няма как да я напъхаш в тая кутия защото ще опече всичко вътре. И  да те питам ти чуваш ли си харда от 1 метър ? Аз имам 2  и не ги чувам даже и да си завра главата в кутията.  Най големия шум ще дойде от боксовия  охладител с децибели на излитащ  самолет и 2500 оборота.

Напротив, може да се сложи карта от среден клас и въобще няма да изпече нищо! А и автора не набляга на игри. За харда - зависи какъв е и каква е кутията. При тия продупчени кутии, които се предлагат по-горе и един WD ще го чуваш не от 1, а от 2 метра! За боксовия си има лечение и кутията, която съм предложил го позволява!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.