Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Искам да попитам за този процесор, възможен ли е OC да се направи, тъй като доста ми насичат новите игри като CS:GO, Borderlands 2.. А бе, като цяло всичко ми насича. Дори само като отворя браузър и влезна в Youtube да гледам клипчета ми насича, а като пусна и игра и браузър, имам чуството, че ще изпуши всеки момент. За това се опитвам да съм отворил колкото се може по-малко приложения за да мога да се насладя някак на играта, която играя. Компютъра го взех преди година и полувина, и откакто съм го взел винаги си е било така насичащо. Процесора в Task Manager-а скача до 100% в повечето случаи, но със времето спада при сърфиране в интернет, и не не е System Idle Processor. При пускане на игра от сорта на CS:GO, процесора не спада под 100%.

Гледах за Parked CPUs, имаше 2 паркирани секции, отворих ги и резултата е същия.

Някакви идеи от какво може да е проблема? Пробвах доста неща, но нищо не помага.. Знам, че процесора не го бива кой знае колко, но не мисля, че би трябва да ми прави чак толкова голям проблем.

Та, да се върнем към въпроса - Как мога да направя Overclock на този процесор, възможно ли е и дали ще навреди на процесора.

Кутията ми е DELL XPS 430, 400W

Публикувано изображение

Ако ви трябва допълнителна информация за нещо, питайте. Благодаря на отзовалите се! :)

Редактирано от Escaflew (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорчето е слабичко, погледни му бенчмарка. С това 400 W китайско захранване и неизвестно какъв охладител, не разчитай на възможен клок. Не си написал дъното какво е, за да се види и то какъв възможен клок позволява. В идеалният случай, дори да постигнеш 3,5 - 3,6 Ghz., това са около 20% което пак няма да реши кардинално проблема.

Редактирано от gyps (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен кое точно се гледа за дъното, но предполагам е в едно от тези две снимки.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.