Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, Купих си машина за 500 лева с вградено видео и след време мисля да я ъпгрейдвам това ще стане чак на лято докато събера парите. Сега съм с AMD A8 X4 3.90GHz. Мисля да сменя дъното и да сложа I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150 доколкото знам е с вградено видео. Имам и един доста глупав въпрос този процесор където мисля да си сложа е по евтин от този AMD FX-8350/4.2G/X8/BOX/AM3+ но се пак е на Intel значи е по - добър от този на AMD. Извинявам се ако не съм задал въпроса си правилно.Благодаря предварително!  :)  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично не разбрах какъв е въпросът ви.

Но мога да ви кажа,че това,което мислите,няма да е ъпгрейд,а смяна на платформата.И само да питам,след като сега дадохте пари за чисто нов компютър,защо след половин година ще давате още толкова,че да го сменяте?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако предположим че сега сте с 6600k , процесор с отключен умножител.Имате възможността лесно да овърклокнете и да си карате с него.8те ядра на 8350 няма да се използват навсякъде и във повечето игри , а в тези, в които се ползват 8350 бие с пренебрежима разлика 4 ядрения I7 от трето поколение ако не се лъжа в BF 3.Не виждам защо да хвърлите една торба пари за смяна на платформата като разликата няма да е свръх забележима.Не знам какви са ви целите но според мен , изключвате вграденото видео като вземете едно отделно клоквате малко процесора и си карате така. Предполагам че ако кажете какво точно целите ще ви се даде по-адекватен съвет.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А най-добрият ъпгрейд,ще се получи ако просто купите отделна видеокарта.Ако ползвате машината за игри,тогава ще има разлика.

Колкото до овърклока,подсигурете се с добро охлаждане.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да сложиш и5 разликата в кадрите ще е малка и ще си дал 400 лв минимум.

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=1788&gid2=1438&compare=radeon-hd-8570d-vs-intel-hd-graphics-4600-desktop

Редактирано от mrazqmakaroni (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да но имам предвид ако сложа  I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150 и хубава видео карта игрите ще вървят по - добре от колкото със сегашния AMD A8 X4 3.9GHz 6600k и хубава видео карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си вземеш АТI видеокарта от същия вид като вградената HD7ххх - препоръчвам ти HD7770 за около 200лв ще ти работи с процесорната в SLI режим и ще ти се вдигне много графичната скорост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да но имам предвид ако сложа  I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150 и хубава видео карта игрите ще вървят по - добре от колкото със сегашния AMD A8 X4 3.9GHz 6600k и хубава видео карта.

По-добре събери пари за gtx 760,макар да бъде спъната 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си вземеш АТI видеокарта от същия вид като вградената HD7ххх - препоръчвам ти HD7770 за около 200лв ще ти работи с процесорната в SLI режим и ще ти се вдигне много графичната скорост.

И аз така мислех до скоро,но се оказа че режим Crossfire е възможен с карти от сорта на 6670.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами защо направо не си взе  I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150 и хубава карта?

Ами исках да си купя нов комп колко се може по - бързо щото със старата кошница само игри от 2000год играя си си взех това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо му няма на това,което си взел.Ако толкова те интересуват игрите,сложи и една външна карта и си кютай колкото можеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре събери пари за gtx 760,макар да бъде спъната 

В какъв смисъл спъната ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорът идва слаб за картата,и тя няма да може да покаже пълният си потенциал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако сложа GTX760 и процесора с който съм сега какви игри ще играя ? И един друг въпрос значи преди може би година монитора започна да ми прави проблеми значи от време на време целия става бял за секунда и се маха и така премигва. И преди няколко месеца се появи една черта отдолу на монитора все едно е счупен дисплей на телефон един приятел ми каза че е изгорял пиксел и има ли начин да се смени или нов монитор ??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

6600K си е много добър процесор и не виждам смисъл в този момент да го сменяш. 760 вече идва бърза за него. Една 7790/7850 е чудесен избор и игрите ще ти вървят много добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще играете каквито игри играете и сега.Но ще е много по-комфортно,с повече ефекти.

За монитора не мога да кажа,качете една снимка тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето снимка http://prikachi.com/images/175/6929175a.jpg Премигването се случва много бързо не мога да го снимам.

6600K си е много добър процесор и не виждам смисъл в този момент да го сменяш. 760 вече идва бърза за него. Една 7790/7850 е чудесен избор и игрите ще ти вървят много добре.

Ок! Благодаря за бързите и изчерпателни отговори. Аз да събера парите вече другото е лесно  :)  :D  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от xXx*Triple*xXx
      Добър ден Отново дойде лято/сезона на високите температури и както всяка година проблема ми с температурите на процесора се повтаря Преди няколко дни закарах компа да го почистя от прах основно когато отворих кутията имаше адски много прах по компонентите най вече по перката на видеокартата беше се сплъстило и като се дръпне от едната страна се късаше на парченца и така почистих от прах идеално всичко с компресор който се надуват гумите по бензиностанциите прибрах се вързах всички кабели но проблема не е решен отново температурите стигат до максимум 82-85 градуса това става дума когато е под товар примерно 1 час играя League of Legends след като играта свърши започва си падат градусите до към 50-55-58градуса тук е момента да спомена и,че преди винаги държах компа отдолу на плота на бюрото много близко до земята където се разнася прах и отдолу беше адски задушно нямаше много въздух да се охлажда но след последното почистване го преместих горе на бюрото Днес излизах из града да огледам по няколко магазина какви са цените на термопастите спрях се на една  Evercool - TC-03 цената е 4лева  Искам да знам тази паста качествена ли е ? Някой от вас използвал ли я е преди/или използва ли я в момента/доволен ли е от нея ? И последно - процесора е Intel Xeon E5420 4x2,5GHZ Ако съм изпуснал да добавя нещо питайте !!! Мерси Предварително

• от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
    • от sidopk
      Здравейте, не знам дали линковете към други сайтове са позволени, но имам абсолютно същия проблем като този: https://www.drivereasy.com/knowledge/fix-error-no-amd-graphics-driver-is-installed/

Допълнителната информация, която мога да дам, е че при включването на компютъра ми даде BSOD с грешка 0x00000116 (като преди това си работеше нормално и нямаше никакви индикации, освен в батълнет приложението за игри, където ми казваше, че драйвера е стар, но всичко вървеше). През сейф мод се подкарваше нормално, като двете видео карти стояха с иконки, с удивителен знак, като на снимката. Пробвах много драйвери, дисейбъл, ънинстал, преинсталирах и уиндоуси, като при Win10 след инсталирането драйверите ги захапа и всичко тръгна нормално, но след 1-2 рестарта на лаптопа пак се показа BSOD. В момента съм с Win 7 и не съм инсталирал драйвери. След преинсталациите, когато не захапваше драйверите всичко си вървеше (явно което не се рендира през видеокартите) HD  видео, клипове, филми, приложения във фейсбук. Ако някой има идеи или се е сблъсквал с това, ще се радвам да чуя мнения. Оставам на линия за още допълнителна информация. Благодаря предварително и хубав ден
    • от monster951
      Здравйте,
      Наскоро си направих експеримент, сложих процесор АМД атлон 64 х2 5200+ на дъно Asrock K7S8XE. Тъй като процесора е за АМ2 слот а реално съм го сложил на слот Socket A (Socket 462) , ми отчита процесора като Amd athlon XP 1700+ ( не очаквах изобщо да тръгне). Въпроса ми е мога ли да накарам това дъно да разпознае реално процесора или поне да активирам и двете ядра както и SSE2 функцията на процесора ми. До тук опитах с ъпдейт на БИОС-а понеже добавя подръжката на още процесори, но без късмет.

• от Кристиян Кръстев
      Така колебая се да си купа процесор между fx 4300 с 4gb ddr3 1600mhz за 210лв или да си купя intel g4560 с 4gb ddr4 2133mhz и дъно за 290лв ???  
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.