Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Blue_Hulk

Микровълновите печки са вредни?

Препоръчан отговор

Здравейте! случайно написах в гугъл за микровълновите печки и разбрах, че са доста опасни за здравето и могат да предизвикват дори "рак". Всъщност те отделят радиация, а молекулярната структура на храната, която е облъчвана се разваля и така на практика ядем отровна храна. Според вас това истина ли е и изобщо какво мислите за микровълновите печки тоест трябва ли изобщо да не използваме въпросна печка/фурна ако искаме да живеем здравословен начин на живот?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По същата логика трябва да спреш да пиеш и вода, защото тя също е отровна и да спреш да дишаш въздуха понеже е адски замърсен.

Ето ти линк как работи микровълновата печка

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вредни са. Това е отдавна известно. Друг въпрос е, че здравословно можеш да живееш само на някое отдалечено от града място, ако ползваш продукти на органично земеделие и т.н.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вредни са. Това е отдавна известно. Друг въпрос е, че здравословно можеш да живееш само на някое отдалечено от града място, ако ползваш продукти на органично земеделие и т.н.

И продуктите от органичното земеделие са вредни колега, тъй като използваш изкуствени торове или фуражи за животните. Дъжда, който вали е киселинен и слънцето е с по-голям интензитет на UV лъчите поради изтънелия озонен слой. Стига вече с тази паника и параноя. Не помага на никой.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И продуктите от органичното земеделие са вредни колега, тъй като използваш изкуствени торове или фуражи за животните. Дъжда, който вали е киселинен и слънцето е с по-голям интензитет на UV лъчите поради изтънелия озонен слой. Стига вече с тази паника и параноя. Не помага на никой.

Никаква параноя и паника няма у мен. За другите - не знам. Просто констатирам.

Истинско органично земеделие развиват примерно в Бутан, а там наистина цялата среда е много чиста. Хората имат екологично съзнание и това е държавна политика... Това имах предвид, всъщност. В България, както и на много други места по света, дали ще ползваш микровълнова фурна или не, не е от голямо значение, при условие, че всичко останало е замърсено.

Редактирано от scepsis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никаква параноя и паника няма у мен, поне. Просто констатирам.

Истинско органично земеделие развиват примерно в Бутан, а там наистина цялата среда е много чиста. Хората имат екологично съзнание и това е държавна политика... Това имах предвид, всъщност. В България, както и на много други места по света, дали ще ползваш микровълнова фурна или не, не е от голямо значение, при условие, че всичко останало е замърсено.

Нищо лично или нападателно срещу теб, но ти разбираш положението, а постващия както виждаш се е изплашил. Затова така коментирам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никаква параноя и паника няма у мен. За другите - не знам. Просто констатирам.

Ммм, в Бутан...Земеделие :ohmy:  Там горе в Хималаите? Вероятно на съвсем ограничени площи по терасите на долините и съвсем естествено, напълно недостатъчно дори сами да се изхранят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този ред на мисли някой знае ли дали машинката за гризачи , хлебарки и т.н. riddex pro plus вреди на хората по някакъв начин ? И по какъв точно начин работи ,че в упътването пише сякаш врели не кипели :) . И някой ползвал ли е уреда ,дали наистина работи ?

https://www.google.bg/search?q=riddex+pro+plus&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=CpXKUvyONcGdtAb4z4GwBg&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1419&bih=817

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този ред на мисли някой знае ли дали машинката за гризачи , хлебарки и т.н. riddex pro plus вреди на хората по някакъв начин ? И по какъв точно начин работи ,че в упътването пише сякаш врели не кипели :) . И някой ползвал ли е уреда ,дали наистина работи ?

https://www.google.bg/search?q=riddex+pro+plus&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=CpXKUvyONcGdtAb4z4GwBg&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1419&bih=817

Това е поредната глупост, която цели да ти вземе парите. Не работи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо лично или нападателно срещу теб, но ти разбираш положението, а постващия както виждаш се е изплашил. Затова така коментирам.

ОК. Няма нищо, разбира се.

Ммм, в Бутан...Земеделие :ohmy:  Там горе в Хималаите? Вероятно на съвсем ограничени площи по терасите на долините и съвсем естествено, напълно недостатъчно дори сами да се изхранят.

опитват се да спасят еко-системата си. Инфо напр. ТУК.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лопатата е екологично чиста и с доказан ефект!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно вярно ! Вече и да искаш абсолютно чисти екологични продукти не можеш да се отглеждаш където и да е, най-вече заради отпадните води и киселинни  дъждове - това което излиза от фабриките отива в земята и от ден на ден става все по-зле и никой не прави нищо по въпроса. Преди по екология бях научил, че ако горите продължават да се изсичат с това темпо до 40 години няма да остане нищо. Тъжното е че има хора на които въобще не им пука, обаче един ден когато водата стане 1000 пъти по-скъпа ще ги питам... ! 

Поздрави..

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лопатата е екологично чиста и с доказан ефект!

Да трепеш хлебарки с лопата е бая култово. Добре де, нали има фирми, които като ги викнеш пръскат и после поне година няма такива животинки...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да трепеш хлебарки с лопата е бая култово. Добре де, нали има фирми, които като ги викнеш пръскат и после поне година няма такива животинки...

Те хлебарките се "лекуват" но с мишоците е по-трудно и гадно .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно вярно ! 

Снимката е от един филм, за който бях пуснал линк някъде във форума. Става дума за чайки и други, които отиват да снасят яйцата си по едни тихоокеански (май бяха) острови. Екипът, който снима филма забелязва, че много от тях умират по неясни причини и след като проучват нещата установяват, че птиците са се нагълтали с пластмасови боклуци... В Сингапур, май беше, е забранено да хвърляш на земята даже дъвка, защото малките птици могат да я глътнат и да се задушат.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, всичко е вече с някакъв индустриален "стандарт", но все още има райони, които са по-чисти от другите. Обаче мишки с гарнитура от хлебарки на микровълнова с включен грил. Предполагам, че "радиацията", ще е убила бактериите и другите вероятно налични мизерии. Само да уточня, че излъчването на "радиация" от микровълновите печки е възможно единствено при нарушаване целостта на корпуса. Излъчената "радиация", не е неутронна емисия, като тази от радиоактивни източници. Та, някой ако си е помислил, че си има микро вариант на АЕЦ "Козлодуй" в къщи, дълбоко се е заблудил.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, всичко е вече с някакъв индустриален "стандарт", но все още има райони, които са по-чисти от другите. Обаче мишки с гарнитура от хлебарки на микровълнова с включен грил. Предполагам, че "радиацията", ще е убила бактериите и другите вероятно налични мизерии. Само да уточня, че излъчването на "радиация" от микровълновите печки е възможно единствено при нарушаване целостта на корпуса. Излъчената "радиация", не е неутронна емисия, като тази от радиоактивни източници. Та, някой ако си е помислил, че си има микро вариант на АЕЦ "Козлодуй" в къщи, дълбоко се е заблудил.

Бе, не е просто, щото от радиацията хлебарките могат да мутират в нов неизвестен на науката вид. Примерно, могат да се сдобият с интелект и после да започнат да търсят признание на гражданските си и политически права. Следователно, ако имате гризачи или хлебарки въздържайте се от употребата на микровълнови фурни. :D

Редактирано от scepsis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина главния проблем на Земята е замърсяването на природата и според мен това е една от главните причини за безбройните болести.Докога ще дупчим Земята? защо големите заводи не измислят начин как премахнат вредните емисии, които отделят техните гигантски комини? защо не се измисли нещо за автомобилите?, като например, вместо нефт да използваме водород, но тука си мисля, че може би държави като "ОАЕ" ще страдат много яко, ако водорода вземе надмощие и от тука идват корупциите. САЩ например в голяма степен зависят от своите оръжия защото ако няма войни икономиката на САЩ ще падне значително. Други глобални проблеми са "ГМО" храни. Фирми  като "Макдоналд" са доста вредни за световното общество заради масовото производство на "ГМО". Списъкът с проблемите ни е наистина дълъг...Тъжно е, но е факт, че човекът е машина за самоунищожение.

Редактирано от petko93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вредни са - дрън , дрън :giggle1:

Бе, що не си спрете GSM-мите, PC-тата, GPS-те, че даже и тока си спрете.

Там дето работите, предполагам средата не е много по - здравословна, но това май не се брои.!!!! :no-no:

Като влезете в Интернет и се поинтересувате от вредите за човешкото здраве причинени от използването на електрическа и електронна апаратура, то ще се хванете за главите. В прочем до сега доказано никой не е умрял от използването на подобен род техника, нито пък ще се откаже от екстрите на съвременния живот :)

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина главния проблем на Земята е замърсяването на природата и според мен това е една от главните причини за безбройните болести.Докога ще дупчим Земята? защо големите заводи не измислят начин как премахнат вредните емисии, които отделят техните гигантски комини? защо не се измисли нещо за автомобилите?, като например, вместо нефт да използваме водород, но тука си мисля, че може би държави като "ОАЕ" ще страдат много яко, ако водорода вземе надмощие и от тука идват корупциите. САЩ например в голяма степен зависят от своите оръжия защото ако няма войни икономиката на САЩ ще падне значително. Други глобални проблеми са "ГМО" храни. Фирми  като "Макдоналд" са доста вредни за световното общество заради масовото производство на "ГМО". Списъкът с проблемите ни е наистина дълъг...Тъжно е, но е факт, че човекът е машина за самоунищожение.

Веднага ти казвам ЗАЩО колега.

1. Нефта няма да спре да се използва скоро, тъй като в него има заложени милиарди долари и ако се спре ще настане крах на борсата и икономиката. Сега нарочно се правят военни конфликти в Сирия, Иран, Ирак точно поради тази причина. НЕФТ.

2. За да е екологично едно предприятие, трябва да изгради пречиствателни съоръжения, които струват много скъпо и тяхната поддръжка също. Много по лесно е да се замърсява природата и да се платят нужните глоби.

3. Други технологии има отдавна открити. Сигурен съм че дори и студения адрен синтез вече е създаден, но не се разрешава да има такава технология все още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ГМО са патенти главно на "Монсанто". Ти как виждаш патоците да връчат на сервитьорите си земеделските сечива?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен ми вредят много други работи ама то тва за други теми.

Вече 15 години съм с микровелето немам отклонения

:D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Други глобални проблеми са "ГМО" храни. Фирми  като "Макдоналд" са доста вредни за световното общество заради масовото производство на "ГМО". Списъкът с проблемите ни е наистина дълъг...Тъжно е, но е факт, че човекът е машина за самоунищожение.

Коя е тая Макдоналд дето произвежда ГМО, че не я знам и да ви кажа, "селекцията" на растения и животни, която се прави откакто има разумни същества на земята си е в основата производство на "ГМО" така, не плюйте по ГМО докато не е доказано, че с нещо ни вредят. Ако не са ГМО-тата сигурно още да сме по дърветата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.