Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

реших да се "метна" на една конфигурация за обработка на видео, аудио и снимков материал (както и за някоя-друга игричка).Спрял съм се на следните компоненти:- Дъно - ASROCK z87 extreme 4

- Процесор - Intel i5 4570 (4670 К не ми е нужен, тъй като не смятам да клоквам, а и разликата без клок в цялостния перформънс е 5%)- Видеокарта - Nvidia GTX 760 (2GB DDR5)- RAM 2 x 4GB DDR3- HDD - 1TB

- SSD - 64GB

Искам вашето мнение относно дъното и колко ватово захранване да търся, тъй като един познат ми спомена, че:

1) по-добре да потърся за gigabyte-ско дъно в същия ценови диапазон (тъй като имало уж по-добре охлаждане, а по мои наблюдения gigabyte-ските дъна са по-кекави по-непрактични от гледан точка на разположението на компононентите)

2) да търся захранване от 800w нагоре (макар, че по мои изчисления едни 600w ще ме оправят)Благодаря предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъно-H87 HD3,захранвания-CM GX 550(лека редакция с уточнение,че това е на Seventeam,ако се взима,да се вземе RS 550 ACAA-D3 на Enhance Electronics),FSP Rider 550 и най-доброто-SSR 550RM.

Редактирано от johny01 (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По добре си остани с дъното Asrock от не един човек съм чувал че те са най добрите дъна (питах няколко хора които се занимават само с компютри като си сглобих моят комп) а за Gigybyte доколкото разбрах не са били от най читавите по мои наблюдения даже и Asus са по хубави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По добре си остани с дъното Asrock от не един човек съм чувал че те са най добрите дъна (питах няколко хора които се занимават само с компютри като си сглобих моят комп) а за Gigybyte доколкото разбрах не са били от най читавите по мои наблюдения даже и Asus са по хубави

Ненужно скъпо и безсмислено щом няма да слага 4670К,а 4670.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даже и ASUS ?

ASRock са трети по обем производител на дънни платки в света, след GIGABYTE и ASUS, дръпнаха и правят вече много добри продукти. Точно последните два са най-качествените и надеждни производители на дънни платки.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даже и ASUS ?

ASRock са трети по обем производител на дънни платки в света, след GIGABYTE и ASUS, дръпнаха и правят вече много добри продукти. Точно последните два са най-качествените и надеждни производители на дънни платки.

Ако правилно съм те разбрал се съгласяваш че Asus и Asrock правят най добрите дъна в момента моето първо дъно беше Asus и издържа 8 години което си е много добре според мен като се има предвид че освен чистене не съм полагал никакви грижи за компа

Ненужно скъпо и безсмислено щом няма да слага 4670К,а 4670.

имаш право ама човека си е намерил дъно а и най вероятно ще търси дъно Gigabyte в същият диапазон на цената и ако е така не е ли по добре да вземе Asrock а ако намери някое добро Gigabyte за по малко пари наистина е по добре да вземе негоТова е мое лично мнение все пак всеки може да си каже мнението 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчето и момчетата питат какъв е оптималният вариант и очакват конкретика,а не сърби ме клавиатурата,ама хал хабер си нямам.Не му мажи темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако правилно съм те разбрал се съгласяваш че Asus и Asrock правят най добрите дъна в момента

Не. The_Reaver написа, че най-надеждни са Asus и Gigabyte, а ASRock ги поставя на 3то място като бързоразвиваща се компания в тази област. Аз бих вмъкнал и MSI.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много за мненията до момента момчета !Както казах нямам намерение да овърклоквам и да изпадам в крайности с машината ми, макар и 4670 К да издържа на 4.63GHz при въздушно охлаждане "only". Затова ще взема на 4670, а 4570, който е с 5% по-слаб при цялостно "поведение". 4670 К го дават на 3.4GHz, а 4570 го дават 3.2GHz, а разлика в цената може да стигне 100 лв (което реално ме интересува малко или много, предвид, че ще ми трябва по-сериозно захранване като цяло).Относно дъната Asrocka ме привлича със звука също, макар и да имам намерение да избухна с външна звукова карта след няколко месеца.Май почна да се разводнява темата вече...Както казах - благодаря ви за мненията все пак :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много за мненията до момента момчета ! Както казах нямам намерение да овърклоквам и да изпадам в крайности с машината ми, макар и 4670 К да издържа на 4.63GHz при въздушно охлаждане "only". Затова ще взема на 4670, а 4570, който е с 5% по-слаб при цялостно "поведение". 4670 К го дават на 3.4GHz, а 4570 го дават 3.2GHz, а разлика в цената може да стигне 100 лв (което реално ме интересува малко или много, предвид, че ще ми трябва по-сериозно захранване като цяло). Относно дъната Asrocka ме привлича със звука също, макар и да имам намерение да избухна с външна звукова карта след няколко месеца. Май почна да се разводнява темата вече... Както казах - благодаря ви за мненията все пак :)

Да не мислиш, че има някаква фрапантна разлика м/у вградените звукови карти? Предложението на Джони, а именно   GIGABYTE H87-HD3, H87, DDR III 1600/1333, VGA, DVI, HDMI, LGA1150 е перфектния за теб вариант. За захранване това  SEASONIC Захранване SS-520GМ Bronze, 520W е предостатъчно.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно момче говореше за MSI B85 GAMING,че го иска заради аудиото,но не съм запознат.Също така не си казал за какви пари става въпрос.М/у другото,системата ти ще има максимум 250-300 вата,направи си извод какво захранване ти трябва.

Редактирано от johny01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно момче говореше за MSI B85 GAMING,че го иска заради аудиото,но не съм запознат.Също така не си казал за какви пари става въпрос.М/у другото,системата ти ще има максимум 250-300 вата,направи си извод какво захранване ти трябва.

именно и аз там някъде ги изкарах и се чудих как 450W захранване се е запалило директно без пушек и дим, но всеки казва различни неща...Що се касае до аудиото, скоро ще взема AKAI EIE PRO и всичко ще приключи със звука, но до тогава ми трябва нещо "ставащо".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

именно и аз там някъде ги изкарах и се чудих как 450W захранване се е запалило директно без пушек и дим, но всеки казва различни неща...Що се касае до аудиото, скоро ще взема AKAI EIE PRO и всичко ще приключи със звука, но до тогава ми трябва нещо "ставащо".

Има "450" ватови,които изкарват 150 вата,случват се и дефекти.Изписаните дъна и захранвания са добри до перфектни (SSR550RM).Все пак,ако искаш смислен и верен отговор,кажи всичките си изисквания и колко пари за захранване и колко за дъно даваш-има и сериозни момчета,които ще те насочат към най-доброто за сумата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има "450" ватови,които изкарват 150 вата,случват се и дефекти.Изписаните дъна и захранвания са добри до перфектни (SSR550RM).Все пак,ако искаш смислен и верен отговор,кажи всичките си изисквания и колко пари за захранване и колко за дъно даваш-има и сериозни момчета,които ще те насочат към най-доброто за сумата.

Дъното май реших, че остава Asrock z87 extreme 4 (260 лв го дават, повече не мога)Захранване до 120 - 130 лв, ако се намери читаво, ще е добре. Свидят ми се 150-200 лв за тежки изпълнения предвид, че нямам за цел да правя high-end машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен не ти трябва това дъно. Чипсета му е за отключени процесори. Можеш да минеш доста по-евтино.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако правилно съм те разбрал се съгласяваш че Asus и Asrock правят най добрите дъна в момента моето първо дъно беше Asus и издържа 8 години което си е много добре според мен като се има предвид че освен чистене не съм полагал никакви грижи за компа

имаш право ама човека си е намерил дъно а и най вероятно ще търси дъно Gigabyte в същият диапазон на цената и ако е така не е ли по добре да вземе Asrock а ако намери някое добро Gigabyte за по малко пари наистина е по добре да вземе негоТова е мое лично мнение все пак всеки може да си каже мнението 

Онзи ден продадох 12 годишно дъно на Gigabyte , работи все още безотказно. Друго дъно Gigabyte на 8 години, подарих на мой познат, също работи отлично.

От няколко години имам Asus - също само хубави неща. Определено мисля ,че споменатите две марки са водещи на пазара на дънни платки. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 1 334.95 лв. с ДДС
ПуЯсняам!  :D Не разбирам защо ти е толкова скъпо  дъно,не смятам да споря кое е по-добро.Написал си игрите на второ място. Може да минеш без ССД ,защото този хард е от черна серия т.е е бърз. Ксеона има 8 виртуални ядра и 4 физически, а и5цата има по 4 от и двете и е почти същите пари.Не ти трябва и 800 W захранване,машината харчи под стрес,под пълен стрес машината е 220 W
Редактирано от mrazqmakaroni (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Онзи ден продадох 12 годишно дъно на Gigabyte , работи все още безотказно. Друго дъно Gigabyte на 8 години, подарих на мой познат, също работи отлично.

От няколко години имам Asus - също само хубави неща. Определено мисля ,че споменатите две марки са водещи на пазара на дънни платки. 

Asrock не е ли дъщерна фирма (или нещо подобно) на Asus ????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да така е 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да така е 

Беше. След като се отделиха станаха това, което са сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята лична класация за дъна: (лични наблюдения)

1. Asus - безспорен мой лидер (някои хора не им харесва, че са по-скъпи / орязани в ниските ценови диапазон)

2. Gigabyte (най-купуваните дъна в света)

3. ASRock (виждал съм, най-много изгорели дъна в миналото) в последно време са доста качествени

4. MSI

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо има ли такива които им харесва да дават повече пари за по-смотано дъно? Асус държат по-високи цени не само в ниския клас.

Нечии лични необосновани с нищо предпочитания не правят определена марка по-добра. Дъно се избира според нуждите и бюджета не по-марка!

пс. Аз съм виждал умрели дъна на Асус, GB, Epox и т.н. освен на ASRock и какво от това? По-твоята логика трябва да купувам само MSI понеже не съм имал проблеми с такова.  

А и като купувате китайски захранвания не се сърдете на производителите на дънни платки или друг хардуер. Те не са ви виновни. 

Виж ако говорим за некадърна софтуерна поддръжка вече е друг въпрос. 

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък мога да кажа много хубави думи за Асрок :) Имаме 2 компютъра (на батко ми е 5 годишно дъното на Асрок - никакъв проблем) , Аз съм с такова от 2 години вече - никакъв проблем :) , приятели имам с дъна Асрок - също никакъв проблем :) За гигабайт също мога да кажа само хубави думи - най-стария ми 8 годишен компютър (който продадох на части) беше с гигабайтка и го продадох работещ , също и компютъра ми преди да взема този - 4 години Гигабайт - без проблем :) При мен дънна платка или каквото и да е било не е горяло :D :D (да не чува господ) , може би , защото ползвам качествени захранвания

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.